Regularne badania wzroku pozwalają nie tylko sprawdzić postępowanie wad wzroku i skuteczność stosowanej korekcji okularowej, ale też w dużej mierze przyczyniają się do odpowiednio wczesnego wykrywania zmian chorobowych. Dla osób po 40 roku życia, wizyta u okulisty przynajmniej raz w roku jest zdecydowanie dobrym nawykiem, pozwalającym na dostrzeżenie pierwszych oznak zaćmy, jaskry czy zwyrodnienia plamki żółtej. W naszym centrum okulistycznym oferujemy pacjentom badania okulistyczne, budując świadomość istotnej roli, jaką te odgrywają w zachowaniu pełnej sprawności jednego z najważniejszych narządów w ciele człowieka.

Badania okulistyczne – jak często warto chodzić do okulisty?

Praca przed komputerem, brak odpowiedniej ochrony przed światłem naturalnym i promieniowaniem słonecznym, przebywanie w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach – wiele czynników każdego dnia wpływa negatywnie na stan zdrowia naszych oczu. Początkowe zmęczenie, łzawienie i pieczenie oczu może z czasem przekształcić się w poważniejsze wady wzroku czy choroby, które trudniej leczyć, niż im zapobiegać. Regularne badania wzroku w przypadku osób dorosłych powinny odbywać się nie rzadziej niż raz na dwa lata, a u osób noszących okulary korekcyjne i po 40 roku życia nawet co roku. To właśnie wtedy, wraz z naturalnymi procesami starzenia się organizmu, coraz szybszej degeneracji ulega także ludzki wzrok, narażony na choroby takie jak jaskra, AMD czy zaćma. Ich wczesne wykrycie może znacząco ułatwić leczenie i profilaktykę zdrowia oczu.

Standardowego badania u okulisty nie trzeba się bać. Podczas wstępnego wywiadu lekarz ustali powód wizyty i określi, czego oznaką mogą być odczuwane przez pacjenta objawy. Pierwsza od dłuższego czasu wizyta u okulisty to także dobra okazja do rozmowy o objawach pojawiających się przy większym zmęczeniu oczu czy o chorobach, które mogą wpływać na pogarszanie się jakości wzroku. Podstawowe badania ostrości może przeprowadzić doświadczony optometrysta, który po stwierdzeniu wady może zaproponować zastosowanie korekcji okularowej lub skierować do okulisty w celu dokładniejszego badania przedmiotowego. Sprawdzenie stanu oczodołów, powiek, wielkości i ruchomości gałek ocznych, a później także pola widzenia, widzenia barw, czy prawidłowości budowy wewnętrznych struktur oka jest bezbolesne i niezwykle istotne w profilaktyce zdrowia oczu.

Profesjonalne badanie wzroku w OneDayClinic

Zrozumienie podstaw problemów ze wzrokiem jest dla okulisty jedną z najważniejszych informacji pozwalających na opracowanie dalszych kroków postępowania i podjęcie ewentualnego leczenia. Z tego też powodu każdy pacjent zainteresowany wizytą okulistyczną, który zgłosi się do jednej z placówek OneDayClinic zostanie skierowany na badania okulistyczne u optometrysty. Ten, z pomocą specjalistycznego sprzętu sprawdzi podstawowe parametry zdrowia wzroku i zadecyduje, czy korekcja będzie wystarczającym rozwiązaniem zgłaszanych przez pacjenta problemów. Wielokrotnie właściwie dobrane okulary wystarczą, by przywrócić pacjentowi najlepszą jakość wzroku. Jeśli pacjent decyduje się na zabieg usunięcia zaćmy w OneDayClinic, nie ponosi żadnych kosztów badania.

Optometrysta może podczas badania przesiewowego stwierdzić, że do pełnego ocenienia wzroku pacjenta konieczne są dalsze badania u okulisty. Rozpoczęte wcześnie leczenie pozwala uniknąć nie tylko przykrych konsekwencji i objawów związanych z postępowaniem choroby, ale też zatrzymać zaćmę zanim ta stanie się podłożem dla innych chorób oczu.

badania

Gdzie zgłosić się na badania wzroku?

Centrum okulistyczne OneDayClinic działa w Oleśnicy, Wrocławiu, Opolu i Gliwicach, a obsługująca je kadra jest zawsze przygotowana do udzielania pacjentom niezbędnych informacji dotyczących badań okulistycznych, wyboru okularów czy zapisów na kompleksowe wizyty okulistyczne, także w kierunku zaćmy. Zadowolenie pacjenta jest dla nas sprawą kluczową, dlatego dbamy o to, by każdy z naszych pacjentów, także po operacji zaćmy, miał szansę na regularne kontrolowanie zdrowia oczu podczas bezpłatnych badań wzroku.

W jakich miastach można znaleźć nasze centra optyczno-okulistyczne?
W jakich godzinach pracujemy? Wszystkie informacje znaleźć można na stronach poszczególnych placówek:

4.9/5 - (46 votes)