Zaćma

Wszystko Ci wyjaśnimy. Zostaw kontakt do siebie i czytaj dalej!

Proces leczenia zaćmy

Czym jest zaćma?

Zaćma znana jest także pod nazwą, wywodzącą się z łacińskiego "cataracta", co czyta się i zwyczajowo zapisuje: katarakta. Zgodnie ze statystykami początki zaćmy dotykają w głównej mierze ludzi po 60 roku życia, wyłączając oczywiście jej postać wrodzoną, która pojawia się przy narodzinach.

Czy lepiej widzisz o zmierzchu? Jasne kolory wydają Ci się ciemniejsze a obraz staje się nieostry, a nawet rozmyty? To pierwsza oznaka, która może świadczyć o rozwijajązej sie chorobie. Nie zwlekaj i umów sie na badanie wzroku. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia choruje na nią około 20 mln ludzi.

Główną istotą choroby jest swoiste zaćmienie i zmętnienie soczewki, co w konsekwencji prowadzi do jej nieprawidłowego działania w całym układzie optycznym, jakim jest ludzkie oko. Niestety, zmętnienie soczewki wypływa naturalnie z jej starzenia się, czasami jedynie jest skutkiem innych czynników zewnętrznych czy chorobowych (np. cukrzycy).

Zdolność widzenia osoby z zaćmą porównać można do bardzo rozmazanego, nieudanego zdjęcia, które jest całkowicie nieostre na całej swojej szerokości. W przypadku zaćmy warstwowej jedynie obwód pola widzenia jest przejrzysty. Najczęściej występuje ona w postaci zaćmy wrodzonej.

Przyczyny powstawania zaćmy

Główną i najczęstszą przyczyną zaćmy jest proces starzenia się i jest to około 95% przypadków. Po czterdziestym roku życia soczewka traci swoją elastyczność, a choroba rozwija się bardzo wolno i bezboleśnie przez lata. Choroba może objąć jedno oko lub obydwa, a poziom postępu choroby może być różny.

Objawy zaćmy

Zaćmę rozpoznamy po tym, że obraz staje się nieostry (widzenie jakby przez brudne okulary, zamglone) i nie pomagają nam żadne szkła. Jasne kolory sprawiają wrażenie ciemnych. Lepiej widzimy o zmierzchu oraz przy zachmurzonym niebie. Z biegiem czasu widzenie w nocy lub ciemnym pokoju jest niemożliwe. Widzenie jest przymglone, miewamy zaburzenia w ocenie odległości, szybkie męczenie oczu czy widzenie podwójne.

Gdy następuje zmętnienie soczewki można zauważyć zmianę koloru źrenicy z czarnego na szarobiały.

Jeśli występuje u Państwa któryś z powyższych czynników zalecamy udać się do lekarza celem dalszej diagnozy i potencjalnego leczenia.

Objawy zaćmy - jak je rozpoznać?

Jak skutecznie wyleczyć zaćmę?

Współczesna medycyna może jednak przywrócić ostrość widzenia i uwolnić chorych od okularów już w jeden dzień! Operacja jest szybka, trwa zaledwie około 20 minut, jest bezbolesna i polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej (fakoemulsyfikacja). Od razu po operacji możemy wrócić do normalnego życia i w pełni funkcjonować, teraz widząc już wyraźnie.

Badanie kontrolne przeprowadzane jest już w 24h po przeprowadzonym zabiegu. Badana jest ostrość wzroku, przeprowadzany jest wywiad z pacjentem.

Wynikiem operacji jest ogromny komfort widzenia, kontury są wyraźne, kolory jasne lub ciemne (prawidłowo rozróżniane), następuje znaczna i odczuwalna poprawa ostrości widzenia. 

Zaćma wtórna

W rzadkich przypadkach zdarza się, że po zabiegu usunięcia zaćmy dochodzi do nawrotu choroby. Podczas zabiegu zmętniała soczewka, w miejsce której wstawia się sztuczną soczewkę. Kiedy tylna torebka soczewki oka mętnieje, mamy do czynienia z tzw. zaćmą wtórną. Wtedy zmętnienie nie jest zlokalizowane na soczewce, ale na pozostałościach naturalnej soczewki, we wspomnianej tylnej torebce soczewki. Na szczęście zaćmę wtórną można szybko i skutecznie wyleczyć – nie wymaga to nawet zabiegu chirurgicznego, a jedynie korekcji z wykorzystaniem specjalistycznego lasera. 

Kiedy i dlaczego może pojawić się zaćma wtórna?

Ponowne wystąpienie zaćmy w formie zaćmy wtórnej może wystąpić po kilku tygodniach od wykonania operacji. Zazwyczaj jednak do nawrotu choroby dochodzi po kilku latach od zabiegu.

Przyczyn powstawania zaćmy wtórnej można wymienić wiele – niektóre są związane z przeprowadzanym zabiegiem, inne dotyczą trybu życia czy wiążą się z występowaniem innych schorzeń u pacjenta. Do najczęstszych przyczyn należą:

 • Zaburzenia metabolizmu związane ze współwystępującymi schorzeniami: cukrzycą, niedoczynnością przytarczyc,
 • AZS,
 • Krótkowzroczność,
 • Wrodzone wady siatkówki,
 • Urazy i infekcje lub stany zapalne oka niezwiązane z przeprowadzoną operacją,
 • Uszkodzenia i infekcje powstałe wskutek zabiegu usunięcia zaćmy.

Więcej o zaćmie wtórnej przeczytasz na naszym blogu.

Jak leczyć zaćmę wtórną?

Pacjenci obawiają się czasem, że zaćma wtórna oznacza konieczność poddania się zabiegowi jej usunięcia po raz kolejny. Na szczęście nawrót zaćmy można wyleczyć krótkim zabiegiem kapsulotomii. Zabieg polega na wykonaniu maleńkiego otworu w środku tylnej torebki soczewki – w tym celu wykorzystywane są lasery YAG (lasery neodymowo-yagowe).

Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe – sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście sekund, a cała procedura zajmuje około pół godziny. Tego samego dnia pacjent może wrócić do domu.

→ Usuń zaćmę wtórną - przejdź do formularza zgłoszeniowego!

Rodzaje soczewek

Czy wiesz, że soczewkę wymienia się raz w życiu?

Poza poniższym opisem rodzaju soczewek, dzielą się one jeszcze zasadniczo na białe i żółte.

Soczewki żółte –  to jedyne soczewki, które posiadają dodatkowy filtr światła niebieskiego. To on chroni siatkówkę przed chorobami takimi jak AMD. Naturalna soczewka posiada już niezbędne filtry, natomiast sztuczną soczewkę trzeba w nie wyposażyć. 

Soczewki białe – to soczewki które posiadają jedynie filtr UV jako podstawowy

Poniżej postaraliśmy się Państwu przybliżyć rodzaje soczewek stosowanych podczas leczenia zaćmy. Oto one:

 1. soczewki sferyczne - podstawowe soczewki stosowane przy usuwaniu zaćmy.
 2. soczewki asferyczne - soczewki redukujące zniekształcenia obrazu, czyli redukcja aberracji obrazu. Poprawia czułość kontrastu, ostrość wzroku i jakość widzenia,
 3. soczewki toryczne - soczewki stosowane przy wyrównywaniu astygmatyzmu rogówkowego pacjenta,
 4. soczewki wieloogniskowe - soczewki wysokiej jakości, wybierane przez pacjentów, którzy nie chcą nosić okularów do czytania, ponieważ mogą oni widzieć jeden obraz dla dali i bliży.

Soczewki sferyczne i asferyczne

Budowa oka przypomina aparat fotograficzny, w którym światło jest skupiane i ogniskowane przy pomocy "obiektywu", a następnie oświetla siatkówkę. W oku światło skupiane jest w rogówce i soczewce. Tym samym obraz ogniskowany jest na siatkówce. Wraz z postępującym wiekiem soczewka, która zmienia swój kształt, adaptując się do oglądanych przedmiotów w bliższych i dalszych odległościach, może zacząć matowieć co świadczy o postępującej zaćmie.

Sztuczna soczewka umieszczana jest w miejscu soczewki naturalnej, która jednak nie może się dostosowywać do patrzenia blisko czy daleko, nie posiada tzw. umiejętności akomodacji.

Optyka standardowej soczewki jest „sferyczna” i jednoogniskowa, tzn. ustawia ostrość jak zwykła lupa na stałą odległość przy pomocy względnie nieskomplikowanej optyki.

Przy wyborze soczewek redukujących zniekształcenie obrazu warto zdecydować się na soczewki asferyczne, które dzięki odpowiedniemu szlifowi zbierają promienie światła w jednym punkcie, przez co obraz jest bardziej wyraźny niż w soczewkach sferycznych. Ma to bardzo duże znaczenie dla wszystkich pacjentów, a zwłaszcza dla tych, którzy często prowadzą samochód nocą oraz pracują w złych warunkach oświetleniowych.

porównanie soczewek

Soczewki wieloogniskowe

W ostatnich latach dużą popularność zyskały ponadstandardowe soczewki wieloogniskowe. Posiadają one specjalistyczny szlif, dzięki któremu na siatkówce  odwzorowuje się zarówno ostry obraz z dali jak również obraz z bliska. W tej sytuacji mózg może sam, w zależności od potrzeby, zdecydować, czy chce zwrócić uwagę na obraz dalszy czy bliższy.

Podwójny efekt osiągany jest przeważnie przy pomocy pierścieni koncentrycznych, które różnie działają w zależności od odległości źrenicy.

Idea optyki do dali i bliży jest kusząca, posiada jednak niewielkie wady. Główną z nich jest duże ryzyko nieostrego widzenia w ciemnościach punktowych źródeł światła. W niektórych przypadkach pacjentom przeszkadza to tak bardzo, że nocna jazda samochodem staje się dużym problemem.

soczewka wieloogniskowa

Soczewki toryczne

Jeżeli w Państwa przypadku występuje astygmatyzm rogówkowy powyżej 1,5 dioptrii to dobrym wyborem będą soczewki toryczne. Są one szlifowane w sposób zakrzywiony, co wyrównuje astygmatyzm i pozwala uwolnić się od noszenia okularów. Tego typu soczewki są droższe od soczewek standardowych, jednakże zalety jakie ze sobą niosą przechylają szalę na ich korzyść. Wszczepienie soczewek torycznych powoduje dużo lepszą jakość widzianego obrazu lub nawet możliwość całkowitej rezygnacji z okularów. Należy jednak mieć na uwadze, że ostateczna jakość widzenia uzależniona jest od wady wyjściowej.  Soczewki te wymagają od kliniki bardzo precyzyjnej techniki implantacji, co w 100% jesteśmy w stanie Państwu zagwarantować!

Producenci naszych soczewek

Pacjenci OneDayClinic otrzymują jedne z poniższych soczewek. Rodzaj i producent soczewki dobierany jest dla każdego pacjenta indywidualnie. W trakcie badania kwalifikującego lekarz decyduje o doborze konkretnej soczewki.

ALCON

USA

ZEISS

Niemcy

RAYNER

WIELKA BRYTANIA

BAUSCH&LAMB

USA

Ważne informacje dla pacjenta - jak wygląda zabieg usunięcia zaćmy?

Cel operacji soczewki oka

Operację soczewki wykonuje się w przypadku wystąpienia u pacjenta zaćmy, bądź wad wzroku (zwykle nadwzroczności i starowzroczności), które mogą zostać skorygowane poprzez wszczepienie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Zaćma to zmętnienie części lub całości soczewki oka, co prowadzi do upośledzenia wzroku. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny. Cała procedura usunięcia zaćmy trwa jeden dzień. Na dwa dni przed wyznaczonym terminem zabiegu, pacjent jest zobowiązany do stosowania kropelek przepisanych przez polskiego okulistę. Pierwszym krokiem po przyjeździe do kliniki jest badanie przedoperacyjne. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań następuje zabieg usunięcia zaćmy. Pacjent zostaje wypisany do domu w tym samym dniu.

W przypadku wad wzroku alternatywą dla operacji, są laserowe korekcje wzroku, okulary i soczewki kontaktowe.

Na badanie przedoperacyjne prosimy zabrać:

 • skierowanie na operację zaćmy od lekarza okulisty,
 • dowód osobisty,
 • listę stosowanych leków,
 • dotychczasowe okulary,
 • napoje, przekąski według własnego uznania.

Przygotowanie do zabiegu operacyjnego

 1. Leki, które pacjent stosuje regularnie należy zażyć również w dniu operacji, chyba że lekarz zaleci inaczej.
 2. Zabiegi usunięcia zaćmy w znieczuleniu miejscowym wymagają najwyższego stopnia higieny. Pacjenci z owrzodzeniem żylnym, kolostomią itp., muszą skonsultować zabieg również ze swoim lekarzem prowadzącym. Przed operacją należy przeprowadzić w domu dokładną higienę całego ciała, zabrać czyste ubrania i buty. Panie proszone są o przyjście w dniu operacji bez makijażu.
 3. Należy spożyć lekkie śniadanie. Jeśli operacja wykonywana jest w godzinach popołudniowych nie należy pomijać obiadu.
 4. W dniu wykonywania zabiegu pacjent spędzi w naszej klinice do 2 godzin na przygotowania przed operacją zaćmy.
 5. Przed wejściem na salę operacyjną pacjent otrzymuje od pielęgniarki ochraniacze na obuwie, czepek ochronny na włosy oraz fartuch ochronny, który należy ubrać na własną odzież.
 6. Przygotowania przedoperacyjne obejmują także podanie kropli do oczu rozszerzających źrenice oraz znieczulających.
 7. Przed zabiegiem na zaćmę pacjent ma możliwość porozmawiać z lekarzem, który odpowie na pytania i wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Przedoperacyjne badanie oczu

Przed operacją pacjent zostaje przebadany w klinice. Podczas badania wykonywane są pomiary, dzięki którym możliwe jest wyznaczenie odpowiedniej wartości dioptrii soczewki wewnątrzgałkowej.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej odpowiadamy na najpopularniejsze pytania, jakie są do nas kierowane. Jeżeli nie znaleźli Państwo satysfakcjonujących odpowiedzi na nurtujące Państwa zagadnienia, serdecznie zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy, który umieszczony jest na dole witryny. Nasi specjaliści postarają się w pełnym zakresie rozwiać Państwa wątpliwości.

Zapraszamy do kontaktu!

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł
299,00 zł 249,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł
599,00 zł 539,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł
825,00 zł 749,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł
1399,00 zł 999,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł
3299,00 zł 2999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł
1799,00 zł 1599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Pakiet Ideal:

2624,00 zł
2624,00 zł 2574,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera podstawową soczewkę asferyczną. Jest to miękka jednoogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa wszczepiana przez bardzo małe nacięcie. Soczewka dzięki swojej budowie eliminuje niewłaściwe załamywanie się światła, które występuje przy soczewce sferycznej. Wszczepienie tej soczewki po usunięciu zaćmy nie tylko przywraca ostrość widzenia, ale również zapewnia ochronę siatkówki. Soczewka posiada filtr UV.

 

Pakiet Ideal Plus:

2924,00 zł
2924,00 zł 2864,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera ponadstandardową soczewkę asferyczną, przy której pacjent otrzymuje również korekcję wzroku. Jest to miękka jednoogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa wszczepiana przez bardzo małe nacięcie. Soczewka dzięki swojej budowie eliminuje niewłaściwe załamywanie się światła, które występuje przy soczewce sferycznej.

Soczewka z optyką asferyczną zdecydowanie lepiej naśladuje działanie zdrowej i młodej ludzkiej soczewki. Z racji wielu zalet pakiet ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, zwłaszcza takich którzy nadal prowadzą pojazdy mechaniczne. Soczewka ta posiada filtr UV oraz filtr światła niebieskiego.

 

Pakiet Premium:

3150,00 zł
3150,00 zł 3074,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet jest szczególnie polecany przez nas, gdyż zawiera soczewkę asferyczną. Soczewka dzięki swojej budowie eliminuje niewłaściwe załamywanie się światła, które występuje przy soczewce sferycznej. Soczewka z optyką asferyczną zdecydowanie lepiej naśladuje działanie zdrowej i młodej ludzkiej soczewki.

Badania wykazały, że soczewka ta dodatkowo niweluje wystąpienie ryzyka astygmatyzmu pooperacyjnego. Z racji wielu zalet pakiet ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, zwłaszcza takich, które nadal prowadzą pojazdy mechaniczne. Soczewka z pakietu Premium posiada filtr UV i światła niebieskiego.

 

Pakiet Premium Clareon:

3724,00 zł
3724,00 zł 3324,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera wszczepienie ponadstandardowej soczewki jednoogniskowej asferycznej.
Jest to najnowocześniejsza soczewka jednoogniskowa, będąca ulepszoną wersją soczewki Premium. Soczewka Clareon jest wszczepiana wyłącznie w systemie preloadowanym Autonome (jednorazowe urządzenie), którego największą innowację stanowi wykorzystanie energii sprzężonego Co2, który umożliwia płynny, w pełni kontrolowany wszczep soczewki oraz ogranicza ryzyko błędu lekarza. Soczewka dzięki swojej budowie gwarantuje doskonałą przezierność, a także znacznie ogranicza efekt olśnienia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej. Ogranicza również wystąpienie „efektu halo”, przez co jest szczególnie wskazana dla kierowców. Soczewka Clareon zapewnia najwyższą ostrość widzenia wśród soczewek jednoogniskowych, a ponadto jest wyposażona w filtr UV oraz filtr Światła Niebieskiego, które skutecznie chronią siatkówkę przed wystąpieniem szkodliwych chorób.

Pakiet VIP:

5624,00 zł
5624,00 zł 5324,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Soczewki wieloogniskowe cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Pakiet VIP daje możliwość zastosowania w zabiegu soczewki wieloogniskowej, stworzonej dla osób, które pragną się cieszyć zdolnością dobrego widzenia zarówno w dali, jak i z bliska, a także na odległości pośrednie.
Soczewka ta najbardziej naśladuje zdolność akomodacji oka w całym spektrum widzenia. Badania wykazują, że 80% pacjentów po jej wszczepieniu w ogóle nie potrzebuje okularów do wykonywania codziennych czynności. Zastosowanie tej soczewki wymaga dwukrotnej wizyty w klinice, gdyż najpierw musi zostać wykonany szereg badań wraz z kompleksowym badaniem refrakcyjnym, co pozwala właściwie dobrać soczewkę.

Pakiet Premium Toric - astygmatyzm poniżej 2 dioptrii cylindrycznych:

4399,00 zł
4399,00 zł 4199,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV i filtr Światła niebieskiego
 • Toryczna

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy astygmatyzmie niskim i średnim - do 2 dioptrii. Przy stopniu astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii cena może ulec zmianie, ze względu na specjalnie zamawiane soczewki. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną jednoogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Pakiet Premium Toric - astygmatyzm poniżej 2 dioptrii cylindrycznych:

4924,00 zł
4924,00 zł 4724,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV i filtr Światła niebieskiego
 • Toryczna

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy astygmatyzmie powyżej 2 dioptrii. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną jednoogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Pakiet VIP Toric - astygmatyzm poniżej 2 dioptrii cylindrycznych:

7599,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy astygmatyzmie niskim i średnim - do 2 dioptrii. Przy stopniu astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii cena może ulec zmianie, ze względu na specjalnie zamawiane soczewki. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną wieloogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Pakiet VIP Toric - astygmatyzm powyżej 2 dioptrii cylindrycznych:

8124,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy stopniu astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną wieloogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci