Centrum okulistyczno-optyczne Wrocław Strzegomska

Centrum okulistyczno-optyczne OneDayClinic we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej

Klinika Optyczno-Okulistyczna we Wrocławiu to miejsce, w którym zrealizujesz wszystkie potrzeby związane ze zdrowiem wzroku. W naszym gabinecie oferujemy badanie wzroku przez lekarza, a także kompleksowe badania przy doborze okularów przez optyka. Zapewniamy fachową pomoc w doborze oprawek oraz szkieł dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Dzięki profesjonalnej obsłudze medycznej pokierujemy cię w dalszej drodze do lepszego widzenia. W naszym gabinecie możesz również zapisać się na szybkie leczenie zaćmy w OneDayClinic.

Zapraszamy do naszej placówki we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej – w jednym miejscu zrealizujesz badania okulistyczne oraz dobierzesz szkła i oprawki. W naszej ofercie dostępne są soczewki progresywne oraz bogaty wybór oprawek w atrakcyjnych cenach.

Cennik badań okulistycznych i optometrycznych

Okuliści we Wrocławiu

Lekarz okulista Anna Błońska

Odbyła specjalizacje w klinice okulistyki we Wrocławiu. Dodatkowo pracowała przez 3 lata na wydziale okulistyki Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, zajmując się chorobami siatkówki, szczególnie genetycznie uwarunkowanymi. Ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem). Dodatkowo — już od 2004 roku, równolegle do szkolenia specjalizacyjnego zajmowała się genetyka w Katedrze Genetyki Uniwersytetu Medycznego, z ogólnym doświadczeniem, w tym zakresie na Uniwersytecie Einsteina w Nowym Jorku oraz genetyki chorób siatkówki na Columbia University. Jest współautorem publikacji w międzynarodowych, czasopismach okulistycznych tj. Retina, IOVS (Invest Ophthalmol Vis Sci), Retin Cases Brief Rep, Archives of Ophthalmology, Prog Retin Eye Res oraz genetycznych, tj. Human Mutation, American Journal of Medical Genetics.
Jest recenzentem publikacji okulistycznych dla IOVS. Wyniki jej prac w dziedzinie okulistyki były wielokrotnie prezentowane na konferencjach ARVO (The Association for Research in Vision and Ophthalmology) w USA. Jest członkiem towarzystw naukowych: PTO, PTG ( Polskiego Towarzystwa Genetycznego), ARVO, AAO (American Academy of Ophthalmology) i ASHG ( American Society of Human Genetics).

Dr Ewa Kudyba-Jaszczak

Optometryści we Wrocławiu

mgr inż. Barbara Kucharska

Jestem Optometrystą z 3 letnim doświadczeniem. Ukończyłam Politechnikę Wrocławską na kierunkach Optyka Okularowa i Optometria. Specjalizuję się w doborze korekcji okularowej dla dorosłych oraz soczewek kontaktowych. Swoje kwalifikacje poszerzam poprzez udział w licznych konferencjach, targach i szkoleniach branżowych.
Mgr inż. Barbara Kucharska

mgr Marta Szymczak

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej ma kierunku Optometria. W zawodzie pracuję od 10 lat i od tego czasu stale poszerzam swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w różnych szkoleniach i kursach. Specjalizuję się w doborze korekcji okularowej oraz aplikacji soczewek kontaktowych.

Marta Szymczak

mgr inż. Anna Tomasiewicz

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej kierunków Optyka okularowa specjalność Inżyniera Optyczna oraz Optometria. Specjalizuję się w doborze korekcji okularowej dorosłym, jak i dzieciom, korekcji pryzmatycznej oraz w aplikacji soczewek kontaktowych.

Mgr inż. Anna Tomasiewicz

mgr inż. Kamila Turska

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej kierunków Inżynieria biomedyczna i Optometria. Posiadam doświadczenie jako Optometrysta kliniczny, który współpracując z okulistami miał styczność z różnymi problemami związanymi z widzeniem oraz ich rozwiązywaniem. Ponadto w gabinecie specjalizuję się zarówno w doborze korekcji osobom dorosłym, jak i dzieciom.

Salon optyczny - nasze wnętrza

Centrum optyczne OneDayClinic - Reportaż w TVP3

Wrocław, ul. Strzegomska - konsultacje i badania

Konsultacje okulistyczne dla dzieci i dorosłych

Konsultacje okulistyczne pozwalają na wstępną diagnostykę problemów z widzeniem. Badamy zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, zapewniając pacjentom komfortowe warunki. Przy zakupie okularów w naszym salonie oferujemy bezpłatne badanie wzroku.

Badania okulistyczne

Badania diagnostyczne wykonywane w naszych placówkach pozwalają ocenić rodzaj i zakres problemów ze wzrokiem. Specjalistyczny sprzęt pozwala uzyskać miarodajne wyniki. W naszej ofercie jest również badanie OCT wykonywane z opisem lub bez opisu – jest to badanie dna oka, pozwalające diagnozować schorzenia siatkówki.

Badania optometryczne

Zadaniem optometrysty jest dobranie odpowiedniego rodzaju soczewek okularowych lub kontaktowych oraz terapia widzenia. Nasi optometryści uczą również bezpiecznych sposobów aplikacji soczewek kontaktowych.

Zabiegi

W naszej ofercie pacjenci znajdą małe zabiegi: usuwanie ciał obcych, zabiegi związane z kanalikami łzowymi, a także irydotomia laserowa stosowana w leczeniu jaskry. Zapewniamy również opiekę pacjentom po operacji usunięcia zaćmy – w razie pojawienia się zaćmy wtórnej wykonujemy zabieg kapsulotomii z wykorzystaniem lasera YAG. Usunięcie zaćmy wtórnej laserem YAG to krótki, bezbolesny zabieg.

Dobór okularów

Salon optyczny oferuje dobór okularów: nasi optometryści pomagają dobrać soczewki oraz oprawki, które będą odpowiadać oczekiwaniom i potrzebom klienta. Stylista opraw pomoże ci dopasować oprawki do kształtu twarzy, tak by prezentowały się ładnie i korzystnie. Optyk dba o wysoką jakość realizacji zamówienia. W naszej ofercie posiadamy również soczewki progresywne. Na okulary progresywne decydują się najczęściej osoby, którym zależy na możliwości korzystania z jednej pary okularów przy wszystkich czynnościach – zarówno podczas jazdy samochodem, jak i czytania. Soczewki progresywne to rozwiązanie dostępne niezależnie od stopnia i rodzaju wady wzroku.
Adres:

ul. Strzegomska 202A
54-432 Wrocław

 

71 356 97 08

Telefon stacjonarny

+48 693 990 261

Telefon komórkowy

Gabinet okulistyczny - godziny otwarcia

Poniedziałek
nieczynne
Wtorek
nieczynne
Środa
15:00 - 18:00
Czwartek
09:00 - 14:00
Piątek
nieczynne
Sobota
nieczynne
Niedziela
nieczynne

Salon optyczny - godziny otwarcia

Poniedziałek
10:00 - 18:00
Wtorek
9:00 - 17:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
9:00 - 17:00
Piątek
9:00 - 17:00
Sobota
nieczynne
Niedziela
nieczynne

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł - dla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł - dla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 złdla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 złdla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 złdla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 złdla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 złdla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł - dla Pacjentów, którzy zapisali się i zdecydowali na zabieg we wrześniu - transport i nocleg gratis! Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci