Soczewki hamujące postęp krótkowzroczności u dzieci

Krótkowzroczność, czyli miopia, to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Szacuje się, że obecnie dotyka ona 27% ludności, jednak statystyki te niepokojąco szybko rosną. Już w 2050 roku 5 miliardów ludzi, czyli 50% społeczeństwa, będzie miało zdiagnozowaną krótkowzroczność. Ta wada wzroku postępuje szczególnie szybko u dzieci ok. 10 roku życia. Jak można zadbać o wzrok najmłodszych? Z pomocą przychodzą specjalne soczewki korygujące krótkowzroczność u dzieci. W OneDayClinic oferujemy naszym pacjentom dostęp do najnowszych technologii, dzięki którym leczenie wad wzroku jest skuteczne i bezinwazyjne. Jaka soczewka koryguje krótkowzroczność najlepiej w przypadku najmłodszych pacjentów?

Jakie soczewki korygujące krótkowzroczność u dzieci są najlepsze?

Gdy światło, które dociera do oka, skupia się przed siatkówką, a nie na niej, mówimy o krótkowzroczności. Osoby borykające się z tą wadą wzroku dobrze widzą z bliska, z kolei przedmioty na dalszym planie stają się coraz bardziej rozmazane i niewyraźne. Za taką sytuację odpowiada nadmierne rozciągnięcie gałki ocznej. Krótkowzroczność ma charakter postępujący, jak i może być przyczyną rozwoju innych chorób oczu. Stąd tak ważna jest szybka diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Niestety, rozpoznanie wady wzroku u dzieci nie zawsze jest łatwe. Oczy najmłodszych pacjentów mają dobre zdolności akomodacyjne, dlatego tak trudno wykryć wszelkie odstępstwa od norm. Regularne wizyty u okulisty pozwalają na postawienie trafnej diagnozy i tym samym – rozpoczęcie leczenia, mającego na celu polepszyć jakość widzenia dziecka, jak i spowolnić postęp wady wzroku. Krótkowzroczność korygujemy za pomocą soczewek okularowych, soczewek kontaktowych, wiele osób w dorosłym życiu decyduje się także na zabieg laserowy. Dobre efekty przynosi również ortokorekcja, czyli zakładanie specjalnych soczewek na noc, których zadaniem jest zmiana spłaszczenia przedniej powierzchni rogówki. W większości przypadków proces leczenia rozpoczyna się jednak od sięgnięcia po specjalne soczewki korygujące krótkowzroczność. Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają być w ruchu i chętnie poznają świat przez zabawę, dlatego tak ważne jest, aby soczewki korygujące krótkowzroczność były wykonane z lekkich i jednocześnie odpornych na urazy materiały. W OneDayClinic dbamy o to, aby nasze usługi były na jak najlepszym poziomie, stąd naszą ofertę uzupełniliśmy o innowacyjne soczewki korygujące krótkowzroczność: MiYOSMART.

Soczewki hamujące postęp krótkowzroczności u dzieci

Soczewki okularowe, które dbają o komfort widzenia to za mało. Aby leczenie przyniosło efekty, krótkowzroczność koryguje się soczewkami, które nie tylko zapewniają wyraźne widzenie, ale i hamują postęp krótkowzroczności, poprzez spowolnienie wzrostu gałki ocznej. Jakie soczewki korygujące krótkowzroczność gwarantują takie działanie? MiYOSMART to soczewki korekcyjne o wyglądzie przypominającym dobrze nam znane soczewki jednoogniskowe. Powstały one we współpracy Hoya Vision Care z naukowcami PolyU. Są to soczewki korygujące krótkowzroczność u dziecka, czyli w grupie wiekowej obecnie najbardziej narażonej na powstanie i szybki postęp tego rodzaju wady. Do stworzenia soczewki wykorzystano innowacyjną i opatentowaną technologię D.I.M.S. (Defous Incorporated Multiple Segments), czyli Technologię Wielosegmentowego Rozogniskowania. Powstałe soczewki korygujące krótkowzroczność u dziecka mają w swojej centralnej części optyczną strefę korekcji. Ma ona średnicę 9,4 mm i odpowiada za przywrócenie wyraźnego widzenia małego pacjenta. Jej parametry są indywidualnie dopasowane do wady wzroku dziecka. Tę strefę otacza terapeutyczna strefa optyczna, składające się z wielu wysp krótkowzrocznego rozogniskowania. To właśnie one dbają o to, aby oko nie było stymulowane do szybkiego wzrostu. To z kolei pozwala spowolnić postęp krótkowzroczności. Warto dodać, że są to soczewki hamujące postęp krótkowzroczności, których działanie zostało potwierdzone kilkuletnimi badaniami klinicznymi.

Soczewki hamujące rozwój krótkowzroczności – najczęstsze pytania:

Zadbaj o wzrok swojego dziecka z OneDayClinic!

Na pytanie, jakie soczewki korygujące krótkowzroczność u dzieci polecamy, odpowiedź jest tylko jedna. Oczywiście plan leczenia i dobór korekcji wady wzroku jest dobierany zawsze indywidualnie, po przeprowadzeniu kompleksowych badań u pacjenta. Oferujemy soczewki z łatwą w czyszczeniu powłoką antyodblaskową. Zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV i sprawdzą się nawet u najbardziej aktywnych dzieci. Skuteczność potwierdzają także sami pacjenci – obecnie krótkowzroczność koryguje się za pomocą soczewek z tą technologią u ponad 500 000 małych pacjentów na całym świecie. Co ważne, możliwość oferowania tych soczewek mają jedynie certyfikowane salony optyczne, dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że od 2022 roku w OneDayClinic u wielu pacjentów krótkowzroczność korygujemy soczewkami MiYOSMART. Twoja pociecha ma problem z widzeniem dali? Umów się na wizytę do jednego z naszych salonów już teraz, aby skutecznie zadbać o wzrok swojego dziecka!

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci