Operacja zaćmy na NFZ – warunki uzyskania refundacji kosztów zabiegu

operacja zaćmy na nfz

Operacja zaćmy na NFZ – możesz otrzymać znacznie lepszą soczewkę!

Czy wiesz, że są inne opcje niż operacja zaćmy na NFZ (darmowa) lub wykonywana prywatnie, ale płatna? Operacja zaćmy na NFZ zapewnia podstawową soczewkę jednoogniskową sferyczną, która ustawia ostrość na stałą odległość przy wykorzystaniu prostej optyki. Wybór lepszej soczewki możliwy jest jedynie prywatnie, co wiąże się z wysokimi kosztami. Jednak możliwe jest połączenie tych dwóch elementów – zabiegi zaćmy na NFZ i otrzymanie znacznie lepszej soczewki.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę!

Operacja i leczenie za granicą – zaćma na NFZ

 

Operacja zaćmy na NFZ jest dla wielu chorych jedyną opcją, by leczenie nie wymagało ponoszenia wysokich kosztów zabiegu. W Polsce Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa w całości podstawową soczewkę jednoogniskową sferyczną oraz koszty zabiegu, jednakże nie jest to metoda korzystna dla wszystkich. Proponujemy nieco inne rozwiązanie, niż standardowe usuwanie zaćmy na NFZ. Oferujemy opcję, która pozwala na operację zaćmy, otrzymanie lepszej soczewki niż standardowa i uzyskanie całościowych lub częściowych kosztów zabiegu.

Operacje zaćmy na NFZ w Polsce

Jeszcze przed 2019 rokiem kolejki na operacje zaćmy na NFZ były gigantyczne i pacjenci czekali latami na swoją kolej. Obecnie jest już dużo lepiej, a zabiegi wykonywane są terminowo i bez większych kolejek w ramach zabiegów jednodniowych. Zaćma na NFZ jest zabiegiem szybkim, prostym, ale niestety bardzo podstawowym. Co to oznacza?

Operacja zaćmy NFZ – warunki uzyskania refundacji

Aby znaleźć się w kolejce do zabiegu, pacjent musi przejść proces kwalifikacji. Polega ona na badaniu wzroku u okulisty, który stwierdzi że u pacjenta rozwija się zaćma. Należy pamiętać o tym, że do okulisty trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego (o ile nie jest to wizyta prywatna). Następnie po rozpoznaniu zaćmy okulista wystawi skierowanie na leczenie zaćmy, które należy dostarczyć do placówki zajmującej się przeprowadzaniem operacji.

Usunięcie zaćmy (NFZ) odbywa się w umówionym terminie w ciągu 1 dnia, zazwyczaj bez konieczności pozostawania w szpitalu (chirurgia jednego dnia). Pacjent nie ma możliwości wyboru rodzaju soczewki, więc jeżeli interesuje go operacja zaćmy na NFZ z refundacją, to jest skazany wyłącznie na podstawową soczewkę jednoogniskową. Zatem, czy można to zrobić lepiej?

W OneDayClinic przygotowaliśmy ofertę, umożliwiającą usunięcie zaćmy na NFZ i otrzymanie lepszej soczewki za niewielką dopłatą.

operacja zaćmy refundacja NFZ

Operacja zaćmy NFZ – warunki uzyskania refundacji dzięki ustawie transgranicznej

Specjalizujemy się w pomocy naszym pacjentom w przeprowadzaniu operacji – zaćma na NFZ za granicą. Wykonujemy to w ramach dyrektywy transgranicznej, na podstawie której Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca pacjentowi koszt zabiegu z użyciem standardowej soczewki lub dopłaca do ponadpodstawowej.

Co to oznacza w praktyce i jaka jest realna oszczędność?

Dzięki dyrektywie istnieje możliwość, by pacjenci otrzymali konieczną pomoc szybko i profesjonalnie, a co najważniejsze – w lepszym standardzie. To szansa nie tylko na zapewnienie sobie wysokiej jakości obsługi i zaopiekowania jak w Klinice prywatnej, ale przede wszystkim duże oszczędności. Pacjent ponosi średnio 2500 zł mniej kosztów na jedno oko w związku z wszczepieniem soczewki – jest to koszt zabiegu, który pokrywa NFZ.

Wiele osób o dyrektywie wie, jednak nie do końca rozumie procedurę, która pozwoli im na staranie się o zwrot kosztów. Przede wszystkim warto więc zaznaczyć, że czas na złożenie wniosku o zwrot kosztów wynosi 6 miesięcy od daty wykonania zabiegu i wystawienia rachunku.

OneDayClinic, stara się o refundację zabiegu zaćmy w imieniu pacjenta, podczas gdy inne zostawiają sprawę w rękach leczonego Znając zasady tego, jak operacja zaćmy na NFZ jest refundowana, zapewniamy pacjentom szansę na wykorzystanie wszystkich przysługujących im udogodnień i możliwości.

Zaćma – operacja a NFZ. Sprawdź ofertę OneDayClinic

Narodowy Fundusz zdrowia bez problemu rozlicza zabiegi zaćmy na NFZ przeprowadzane w Czechach i w innych krajach, w których obowiązuje dyrektywa transgraniczna. Skorzystaj z usług OneDayClinic, a uzyskasz znacznie lepszą soczewkę niż przy zwykłym zabiegu zaćmy na NFZ – z niewielką dopłatą; nieporównywalnie mniejszą niż gdyby operacja zaćmy była nie na NFZ, lecz prywatnie.

Sprawdź naszą ofertę!

 

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci