Zaćma – zalecenia po zabiegu

zalecenia zaćma
Czy chcesz być kolejnym zadowolonym pacjentem?
Zostaw kontakt, zadzwonimy do Ciebie i powiemy Ci jak to zrobić!

Czy chcesz mieć najlepszą soczewkę dającą idealne widzenie ?

Oczekujesz gwarancji powodzenia zabiegu i braku powikłań?

Chciałbyś aby operował cię chirurg z doświadczeniem minimum 15.000 zabiegów?

Uważasz ze należy ci się bezpłatna opieka pozabiegowa przez okres rekonwalescencji ?

Zadzwoń do nas lub zostaw kontakt do siebie, aby zagwarantować sobie najwyższą jakość widzenia i najlepszy standard zabiegu, wykonując go w Klinice specjalizującej się w usuwaniu zaćmy

Jeśli wolisz – zostaw kontakt do siebie – to my zadzwonimy do Ciebie!

Pamiętaj! Zaćmę usuwasz raz w życiu, dopilnuj abyś miał wszczepiona właściwą soczewkę, albowiem nie da się już jej wymienić.

Dzięki edukacji, odpowiedniemu przygotowaniu do zabiegu nasi Pacjenci w 99% przypadków wybierają  soczewki z filtrem światła niebieskiego.

 

Przejdź do soczewek

  Operacja zaćmy jest dziś jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych na całym świecie. Choć dotyczy oka, a więc niezwykle wrażliwego narządu odpowiedzialnego za wiele istotnych funkcji w codziennym życiu człowieka, jej przeprowadzenie wcale nie musi wiązać się z poważnymi powikłaniami pooperacyjnymi[1], o ile pacjent będzie przestrzegał wszystkich zaleceń przedstawionych mu przez lekarza po zabiegu. O czym należy pamiętać opuszczając salę po operacji zaćmy? Jak dbać o oko po operacji?

Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej: +48 71 71 22 332

Zalecenia bezpośrednio po zabiegu

Zachowanie szczególnej ostrożności wobec operowanego oka tuż po opuszczeniu gabinetu zabiegowego jest jedną z kluczowych zasad, dzięki którym oko ma szansę zagoić się bez najmniejszych komplikacji. Pierwsze godziny mają tu największe znaczenie, jako że to właśnie wtedy oko jest jeszcze bardzo wrażliwe na ruch, nagłe skoki ciśnienia czy wszelki kontakt z ciałami obcymi. po operacji zaćmy   Poszukujesz miejsca, w którym szybko i bezpiecznie wykonasz operację zaćmy? Zapoznaj się z naszą ofertą!   Z tego też powodu każdy pacjent leczony w naszej klinice ma możliwość skorzystania z noclegu w trzygwiazdkowym hotelu, w którym nie tylko dojdzie do siebie po zabiegu, ale też spokojnie poczeka na badanie kontrolne przeprowadzane następnego dnia. To właśnie w trakcie pierwszych 24 godzin od zabiegu warto przywiązać szczególną uwagę do zaleceń pooperacyjnych. efekty niepożądane Pierwszym krokiem po dotarciu do pokoju hotelowego lub własnego domu będzie zdjęcie założonego po zabiegu opatrunku i zaaplikowanie do oka jednej kropli leku, który pacjent otrzymuje opuszczając klinikę. Po zakropieniu oka należy ponownie założyć opatrunek, który pozostanie na oku do następnego poranka. zalecenia bezpośrednio po zabiegu Podczas prysznica należy chronić oko, zabezpieczając je przed dostaniem się wody, szamponu czy mydła oraz bezwzględnie unikać tarcia oka. W pierwszą noc po zabiegu należy spać na plecach lub po stronie nieoperowanej, a także unikać schylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów. zalecenia po zabiegu sen Następnego ranka należy zdjąć opatrunek, ponownie zakropić oko otrzymanymi po operacji kroplami, zjeść śniadanie oraz zażyć wszystkie konieczne lekarstwa. Na tym etapie czas już na badanie kontrolne w klinice, podczas którego pacjent otrzyma wyraźne wytyczne na kolejne dni procesu rekonwalescencji.

Jak stosować krople do oczu po operacji zaćmy?

Ostrożność przy kropieniu oczu należy zachować zawsze, jednak po operacji zaćmy podstawowe zasady higieny i przestrzeganie kolejnych kroków kropienia mają jeszcze większe znaczenie. Krople przepisane pacjentowi po operacji służą nie tylko zapobieganiu infekcji oka, ale też przyspieszają jego proces gojenia się, dlatego pierwszą zasadą ich stosowania jest regularność. Krople należy aplikować 5 razy dziennie, co trzy godziny, aż do całkowitego zużycia leku z buteleczki. Jedno opakowanie kropli do oczu starcza na około tydzień, a o przepisaniu kolejnej (jeśli będzie konieczna) zadecyduje okulista podczas kolejnej wizyty kontrolnej. Przygotowując się do aplikacji kropli do oczu należy położyć się lub odchylić głowę na krześle tak, by krople nie wypływały z oka od razu po zakropieniu. Buteleczkę należy trzymać centralnie nad okiem uważając, by nie dotknąć nią gałki ocznej, linii rzęs czy kanaliku łzowego. Aby kropienie oka było najłatwiejsze należy odchylić lekko dolną powiekę, a następnie wpuścić kroplę do oka i zamknąć je lekko na krótką chwilę. Po aplikacji kropli buteleczkę należy szczelnie zamknąć i odstawić w suche, chłodne miejsce. Należy pilnować, by nie stosować kropli po upływie terminu ich ważności – zasada ta obowiązuje zarówno z antybiotykami przepisanymi po operacji zaćmy, jak i wszelkimi innymi kroplami do oczu stosowanymi profilaktycznie[2].

Podstawowe zalecenia po operacji zaćmy

Operacja usunięcia zaćmy przebiega w trybie ambulatoryjnym i właściwie w żadnym wypadku nie wymaga hospitalizacji po zabiegu. Pacjenci pojawiający się na badaniu kontrolnym w dzień po zabiegu otrzymują więc wypis do domu, protokół operacji oraz listę informacji o leczeniu i pielęgnacji pooperacyjnej. Ta ostatnia wskazuje przede wszystkim zalecenia, do jakich pacjent będzie stosował się przez co najmniej tydzień po zabiegu, choć część z nich będzie obowiązywała do całkowitego zagojenia się operowanego oka. co robić po zabiegu Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać po operacji zaćmy jest prowadzenie spokojnego trybu życia. Pacjenci nie powinni podnosić ciężkich przedmiotów, unikać schylania się i wysiłku oraz pamiętać, by nie spać na operowanej stronie najdłużej, jak to tylko możliwe. W trakcie procesu gojenia się oka warto uważać też na miejsca o dużym zapyleniu oraz unikać kontaktu ze środowiskami zakaźnymi, jako że ryzyko infekcji na tym etapie jest jeszcze naprawdę wysokie[3]. zalecenia po zabiegu zaćmy Jedną z pierwszych i ważniejszych wizyt kontrolnych po zabiegu będzie ponowna kontrola w OneDayClinic, 14 dni po zabiegu, podczas której pacjent dowie się na jakim etapie gojenia się jest jego oko, do których zaleceń należy nadal się stosować i czy korzystanie z kropli do oczu jest w dalszym ciągu konieczne.  

Zastanawiasz się dla czego zabieg powinieneś wykonać właśnie w Onedayclnic

Martwisz się o transport do kliniki?

Oczekujesz opiekuna, który pomoże w załatwieniu formalności i zaprowadzi do kliniki?

Zadzwoń do nas lub zostaw kontakt do siebie, aby zagwarantować sobie najwyższą jakość widzenia i najlepszy standard zabiegu, wykonując go w Klinice specjalizującej się w usuwaniu zaćmy

Jeśli wolisz – zostaw kontakt do siebie – to my zadzwonimy do Ciebie!

zalecenia po zabiegu usunięcia zaćmy W trakcie rekonwalescencji pacjenci powinni unikać przecierania oczu, makijażu, a także pobytu na basenie czy w saunie[4]. Konieczne będzie też stosowanie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych z filtrem, które ochronią oko przed uszkodzeniami ze strony szkodliwego promieniowania i światła niebieskiego. Choć oko wraca do pełnej sprawności dość szybko, wielu lekarzy podkreśla że przed podjęciem się prowadzenia pojazdów warto skonsultować się z okulistą – przyzwyczajenie się do nowej ostrości widzenia może potrwać nawet kilka miesięcy, a oko podczas procesu gojenia może wykazywać jeszcze tymczasowe zaburzenia ostrości czy postrzegania kolorów. Nie jest to jednak nic, czego należy się obawiać – organizm musi przystosować się do widzenia bez zaćmy we własnym tempie[5]. gojenie się oka po operacji zaćmy Okres gojenia się oka po zabiegu usunięcia zaćmy może być indywidualny dla każdego pacjenta, jednak stosując się do wskazanych zaleceń pacjenci mają szansę znacząco go skrócić. Odpowiednie zadbanie o wrażliwe po operacji oko to podstawa uniknięcia powikłań pooperacyjnych i szansa na odzyskanie pełnej sprawności wzroku szybko i bezboleśnie.  

 

Masz wątpliwości? Odczuwasz objawy niepożądane po zabiegu, które Cię niepokoją? Zadzwoń na naszą infolinię!  

Etykiety:

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci