Soczewka z filtrem światła niebieskiego

„Promieniowanie światła niebieskiego jako czynnik fototoksyczny może prowadzić do poważnego uszkodzenia siatkówki ludzkiego oka. (…) Soczewki wewnątrzgałkowe z filtrem światła niebieskiego zmniejszają wrażliwość na efekt blasku i olśnienia” pisze dr.n.med. Aneta Hill-Bator z Katedry i Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W swoim artykule wydanym na łamach kwartalnika OpthaTherapy wyjaśnia, w jaki sposób filtr światła niebieskiego wpływa na zdrowie oczu i jakość widzenia pacjentów. Opierając się o informacje z kilkudziesięciu źródeł naukowych tłumaczy, jak istotny jest wybór soczewki z filtrem światła niebieskiego i jak wpływa on na późniejsze funkcjonowanie pacjentów po zabiegu, a także jakie ryzyko niesie za sobą zastosowanie podstawowej soczewki bez filtrów.

Długa soczewka

W OneDayClinic świadomość pacjentów w zakresie świadomego wyboru soczewki stawiamy za priorytet. Chcemy, aby każdy z Państwa znał ryzyko jakie podejmuje wraz z wyborem soczewki podstawowej, pozbawionej filtra światła niebieskiego.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo cztery pakiety zawierające filtr światła niebieskiego.

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci