Najkrótsze kolejki do operacji zaćmy na NFZ w 2018 roku

Najkrótsze kolejki do operacji zaćmy na NFZ w 2018 roku

Czas oczekiwania na operację zaćmy w ramach refundacji NFZ od dawna stanowi problem polskiej służby zdrowia. Zwiększająca się nieustannie pula potencjalnie zagrożonych chorobą pacjentów sprawia, iż pieniędzy na refundacje zwyczajnie nie wystarcza. Sytuacja ta tworzy ogromne poruszenie wśród pacjentów, którzy szukają miejsc umożliwiających operację w bieżącym roku. Po uciążliwym pod względem kolejek do operacji zaćmy roku 2017, czas sprawdzić jak zapowiada się przyszłość zabiegów w Polsce. Poniżej przedstawiamy zestawienie miejsc, gdzie na operację zaćmy można liczyć najszybciej.

Operacja zaćmy – gdzie najszybciej na NFZ

Najkrócej, bo średnio 316 dni poczekają pacjenci w województwie podkarpackim. Tam najbliższe terminy na NFZ to już początek marca 2018 – w NZOZ „Gomed” w Lubaczowie. Krótkim czasem oczekiwania mogą cieszyć się też pacjenci rejestrujący się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, gdzie najbliższy wolny termin to początek lutego 2018. Równie dobrze maluje się sytuacja pacjentów w województwie lubelskim, gdzie średni czas oczekiwania na operację zaćmy w ramach NFZ wynosi 357 dni. Pacjenci mają tu szansę na terminy operacji zaćmy w 2018 roku – to sytuacja godna pozazdroszczenia z perspektywy pacjentów większości polskich województw. Kto jeszcze może cieszyć się krótkim czasem oczekiwania na operację zaćmy? Mieszkańcy Kujaw i Pomorza, województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego oraz Wielkopolski.

operacja zaćmy czas terminy nfz

Operacja zaćmy na NFZ – czas oczekiwania, który pozwala na nadzieję

Gdzieś pośrodku stawki w walce o najlepsze terminy operacji zaćmy na NFZ w 2018 roku plasują się województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz małopolskie. Do których placówek warto się udać? Ośrodek Okulistyczny „Tęczówka” w Białymstoku proponuje terminy pod koniec roku 2018. Podobną sytuację obserwujemy w NZOZ „Visus”, również w Białymstoku. Optymistycznie wygląda też kolejka w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku, gdzie najbliższe terminy przypadają na początek 2019 roku. Przeciętny czas oczekiwania na operację zaćmy nie wynosi w wymienionych województwach więcej, niż 800 dni, choć w najgorszych przypadkach może on oczywiście być znacznie dłuższy. Choć to w dalszym ciągu ponad dwa lata, czas oczekiwania na operację zaćmy na NFZ jest w tych województwach lepsza, niż w przypadku znacznej części Polski. Gdzie terminy wyglądają najgorzej?

Operacja zaćmy – terminy NFZ, których nie warto brać pod uwagę

Na dobre informacje odnośnie terminów operacji zaćmy nie mogą liczyć natomiast mieszkańcy województwa opolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Tu, podobnie jak w roku 2017, średni czas oczekiwania wynosi ponad 1000 dni, co w rezultacie daje najbliższe terminy operacji dopiero w roku 2021.

Pacjenci muszą więc uzbroić się w cierpliwość i zmierzyć z koniecznością czekania lub wyjazdu do innych placówek na terenie Polski, a w ostateczności skorzystać z usług nierefundowanych przez NFZ. Trzecią opcją jest wybór polskich klinik działających za granicą – coraz popularniejszym kierunkiem, wybieranym przez pacjentów, którzy chcą uzyskać możliwość poprawy wzroku oraz refundacji kosztów zabiegu, są Czechy.

 

Najkrótsze kolejki do operacji zaćmy na NFZ w 2018 roku
4.6 (91.88%) 32 votes

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl