Testy na COVID-19

Szybkie testy na koronawirusa - Który test wybrać?


testy na koronawirusa - przeciwciała igg/igm

testy na Covid-19 antygenowe

 • Chcesz sprawdzić, czy byłeś chory na COVID-19?
 • Chcesz dowiedzieć się, czy wytworzyłeś przeciwciała w trakcie choroby?
 • Jesteś 7-14 dni po chorobie i chcesz się skontrolować?
 • WYBIERZ TEST NA PRZECIWCIAŁA IgG/IgM
 • Jesteś aktualnie chory?
 • Masz objawy koronawirusa?
 • Chcesz sprawdzić, czy to COVID-19?
 • WYBIERZ TEST ANTYGENOWY
jak wybrać test na koronawirusa do przebiegu choroby

Przebieg choroby a wybór testu - zależnie od etapu zakażenia i czasu od wystąpienia objawów, warto użyć innego rodzaju testu. 

Zestaw testowy na antygen COVID-19

Testy wymazowe na Covid-19 - antygenowy i molekularny - różnice

Test molekularny na koronawirusa

 • próbka pobierana ze śluzówki nosogardzieli
 • wykrywa wirusa SARS CoV-2 w organizmie
 • wysoka czułość
 • test diagnostyczny
 • wysoki koszt badania
 • wynik badania po kilku dniach

Test antygenowy na koronawirusa

 • próbka pobierana ze śluzówki nosogardzieli
 • wykrywa wirusa SARS CoV-2 w organizmie
 • wysoka czułość
 • test przesiewowy
 • niski koszt badania
 • wynik badania po 15 minutach
Test na COVID-19 SARS-CoV-2

OneDayClinic dzięki współpracy z kanadyjską firmą Artron Laboratories Inc. oferuje szybkie testy na koronawirusa. Próbka pobrana w formie wymazu z nosogardzieli daje wynik już po 15 minutach. Wykonane 10 września 2020 roku badania kliniczne potwierdziły skuteczność działania testu oraz jego wiarygodność.

Firma Artron Laboratories jest liderem w dziedzinie badań nad diagnostyką in vitro od prawie 20 lat. W naszym asortymencie znaleźć można test kasetowy na koronawirusa do wykrywania zarażenia. Od teraz poszerzamy ofertę także o szybkie testy na COVID z wymazu z jamy nosowo-gardłowej.

 

Koronawirusowe zapalenie płuc wywołuje patogen nowego szczepu koronawirusa, oficjalnie uznany przez WHO za przyczynę chorób koronawirusowych 2019, powszechnie znanych pod nazwą COVID-19. Szybkie testy na koronawirusa stworzone przez Artron Laboratories są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługę diagnostyki infekcji koronawirusem i stanowią rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Nasze szybkie testy na COVID wyróżnia atrakcyjna cena oraz wysoka jakość.

Test immunochromatograficzny polega na pobraniu wymazu z jamy nosowo-gardłowej, co pozwala na wykrycie antygenu COVID-19:

 • Próbka zawiera wymaz z nosogardzieli
 • Czas oczekiwania na wynik to 15 min
 • Czułość wynosi 97,3%
 • Swoistość sięga 100,0%
 • Całkowita zgodność = 99,4%
Wymazowy test antygenowy COVID-19

Kiedy warto wykonać szybki test antygenowy na COVID-19?

 • W pracy kontaktujesz się z wieloma osobami,
 • Masz kaszel, gorączkę, duszności, straciłeś węch oraz smak,
 • Prowadzisz przedsiębiorstwo i musisz zachować ciągłość produkcji,
 • Planujesz spotkanie z rodziną lub znajomymi w dużym gronie.

Szybki test na koronawirusa pozwala wykryć zakażenie, minimalizując ryzyko przekazania go najbliższym czy współpracownikom. Jeśli obawiasz się, że możesz nieświadomie zarazić swoją rodzinę, jeśli obawiasz się o funkcjonowanie swojej firmy – test na koronawirusa pozwoli Ci zyskać pewność, czy możesz podtrzymywać kontakty rodzinne lub biznesowe, czy też powinieneś je ograniczyć. Dodatkowym plusem jest atrakcyjna cena produktu.

Jak działa test antygenowy COVID-19

wymazowy test antygenowy na covid-19

Szybki test na COVID działa na zasadzie chemicznego wyodrębnienia antygenów koronawirusa. Do wykrycia antygenu poddawanego ekstrakcji wykorzystuje metodę testu immunologicznego w fazie stałej. Po umieszczeniu próbki dochodzi do nawodnienia złota oraz przeciwciał, a antygen COVID-19 znajdujący się w pobranym materiale wywołuje odpowiednią reakcję. Kompleks zawierający złoto, przeciwciało oraz antygen migruje aż do obszaru testowego (Strefa Testu), gdzie zostaje wyłapany przez zatrzymane przeciwciała, tworząc różową linię (Pasmo Testu) i szybki test COVID wskazuje wynik.

Szybki test na koronawirusa – procedura testowa

jak wykonać test antygenowy na covid-19
jak wykonać test antygenowy na covid-19
jak wykonać test antygenowy na covid-19
jak wykonać test antygenowy na covid-19
 1. Włóż sterylną pałeczkę z wacikiem do prawego nozdrza pacjenta, aż do momentu dotknięcia tylnej powierzchni nosogardła.
 2. Ostrożnie pobierz materiał wymazowy.
 3. Wyjmij sterylną pałeczkę z wacikiem.

A) Wprowadź około 12 kropli, czyli 400µl buforu służącego do ekstrakcji do probówki zawierającej odczynnik.

B) Wprowadź wymaz pobrany z nosogardła do roztworu z buforem.

C) Obróć wacik i przekręć około 10 razy z boku próbówki, pamiętaj by zrobić to energicznie.

D) Ściśnij próbówkę za boki, aby otrzymać pożądaną ilość płynu. Wacik zutylizuj w bezpieczny sposób.

*Koronawirus test – bardzo ważne: Jeśli dana próbka z materiałem w ciągu 20 sekund nie migruje do membrany, zaaplikuj dodatkowo około 1-2 kropli odczynnika, co przyspieszy ten proces.

Szybkie testy na koronawirusa umożliwiają odczytanie wyniku po 20 minutach.

Szybki test na koronawirusa – badania kliniczne

Firma Artron Laboratories Inc. przeprowadziła badania, których celem było sprawdzenie, czy szybki test na COVID pozwala zweryfikować czułość oraz swoistość rezultatów badań klinicznych. Pobrano pozytywne oraz negatywne próbki od osób z objawami COVID-19, które potwierdzono przy użyciu RT-PCR – genetycznych testów sprawdzających obecność wirusa w materiale DNA pacjenta potencjalnie zakażonego.

Szybkie testy na koronawirusa przebadano w laboratorium klinicznym na podstawie wytycznych producenta, wykorzystując potwierdzone próbki pochodzące z wybranych szpitali oraz laboratoriów klinicznych. Ponadto niezależny specjalista kliniczny wykonał wizualizację analizy wyników testu antygenowego COVID-19 firmy Artron.

 

Przeprowadzono również ocenę kliniczną skuteczności testu na antygen COVID-19 w szpitalu Santa Ana, znajdującym się w Manili na Filipinach. Przebadano 38 próbek materiału zawierających wymaz od pacjentów, u których stwierdzono zakażenie COVID-19 oraz 133 próbki pochodzące od osób niezakażonych COVID-19.

testy na covid-19 badania kliniczne 

Wynik testu Artron COVID-19 Ag odznacza się wysokim poziomem klinicznym:

Czułość wynosi 37/38 = 97,3%

Swoistość sięga poziomu 133/133 = 100,0%

Całkowita zgodność to (37 + 133) / 171 = 99,4%

Szybkie testy na koronawirusa zostały poddane eksperymentom, które przeprowadzono w lokalnych szpitalach oraz laboratoriach na terenie Indii. Dokonano oceny skuteczności klinicznej testu Artron COVID-19 Ag. Łącznie przeanalizowano 56 wymazów pobranych od pacjentów, u których stwierdzono zakażenie COVID-19 oraz 68 wymazów pobranych od osób niezakażonych wirusem COVID-19.

testy na covid-19 badania kliniczne

Otrzymano następujące wyniki badań:

Czułość wyniosła 48/56 = 85,7%

Swoistość była bliska 68/68 = 100,0%

Całkowita zgodność osiągnęła poziom (48 + 68) / 124 = 93,5%

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 IgM/IgG

Test na COVID-19 SARS-CoV-2

OneDayClinic wprowadza na rynek polski szybki test na koronawirusa. Nasze testy kasetkowe na koronawirusa stworzyło Artron Laboratories Inc., przedsiębiorstwo działające w branży diagnostyki in vitro od 15 lat. Firma prowadzi główne badania oraz działalność wytwórczą na terenie Kanady, produkując między innymi szybkie testy oraz bardzo popularne testy Elisa, służące do określenia ilości przeciwciał obecnych we krwi.

Artron Laboratories Inc. oferuje szybki test na koronawirusa, którego celem jest wykrycie IgG oraz IgM, czyli antygenów świadczących o obecności wirusa SARS-CoV-2. Szuka się ich w materiale pobranym od pacjenta oraz w próbówkach zawierających krew pełną, osocze lub surowicę. Test na koronawirusa umożliwia odczytanie wyniku już po około 15-20 minutach.

Test kasetkowy COVID-19 odznacza się wysoką skutecznością w diagnostyce chorób koronawirusowych (lepszą niż domowy test na koronawirusa). Koronawirusy zalicza się do grona drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za przeziębienia i infekcje atakujące górne drogi oddechowe. Chorobę znaną pod określeniem COVID-19 wywołuje 2019-nCoV, czyli nowy szczep koronawirusa. W większości przypadków do zarażenia dochodzi drogą kropelkową, a więc gdy osoba zarażona kaszle lub kicha. Objawy COVID-19 mogą przypominać grypę lub przeziębienie, dlatego tak ważne jest, aby test kasetowy na koronawirusa został zrobiony odpowiednio wcześnie.

Od chwili ekspozycji do czasu pojawienia się charakterystycznych objawów zazwyczaj mija od 2 do 14 dni. Często koronawirus nie wywołuje żadnych objawów, natomiast u innych osób pojawia się gorączka, kaszel, zmęczenie, bóle mięśni oraz utrata smaku i węchu. Wraz z rozwojem choroby istnieje ryzyko wystąpienia zapalenia płuc, czy nawet niewydolności oddechowej o ostrym przebiegu.

Organizm ludzki wytwarza przeciwciała między 3. a 7. dniem od zakażenia 2019-nCoV, zatem test kasetowy na koronawirusa zrobiony w odpowiednim czasie umożliwia wykrycie przeciwciał IgM i IgG, a w konsekwencji zdiagnozowanie choroby. W przypadku gdy ilość antygenów IgM przekracza normę, mówi się o początkowym stadium; wraz z rozwojem zakażenia ilość IgM spada, zaś ilość IgG rośnie.

Nasze szybkie testy na COVID są niezwykle dokładne w celu diagnostyki osoby zarażonej, której organizm zaczął wytwarzać przeciwciała. Przeprowadzono analizę możliwości szybkiego testu kasetkowego SARS-CoV-2 IgM/IgG oraz testu RT-PCR*, która dowodzi podobnej skuteczności obu testów.

Testy kasetkowe na koronawirusa – skuteczność:

 • IgG – poziom dokładności około 96,5%
 • IgM – poziom dokładności około 92,8%

Test kasetowy na COVID-19 należy przed badaniem przechowywać w temperaturze pokojowej, w pomieszczeniu o wilgotności powietrza nie większej niż 60% przez co najmniej 30 minut. Szybki test na koronawirusa trzeba wykonać ciągu godziny od otwarcia.

*Testy qPCR, inaczej PCR (CE-IVD) są testami molekularnymi, a ich wykonanie trwa minimum 18 godzin. PCR to skrót od polymerase chain reaction. „Reakcja łańcuchowa polimerazy” polega na namnażaniu pobranego materiału DNA i oznaczeniu jego fragmentów. Kary Mullis, twórca tej metody otrzymał za swoje zasługi Nagrodę Nobla w 1993 roku. CE IVD to natomiast certyfikat, który potwierdza zgodność testu z międzynarodowymi dyrektywami.

Saszetka testu na COVID-19
Saszetka testu na COVID-19

POBIERANIE I PRZECHOWYWANIE PRÓBEK DO TESTÓW NA KORONAWIRUSA

 1. Odczynniki przeznaczone są do próbek zawierających krew pełną, surowicę oraz osocze.
 2. Pobraną krew, surowicę lub osocze umieść w suchym i czystym pojemniku. Zastosuj antykoagulanty, takie jak cytrynian sodu, EDTA czy heparyna.
 3. Próbki zawierające osocze oraz surowicę przechowuj w temperaturze od 2 do 8 ℃ przez okres 3 dni poprzedzających badanie. Nie można powtarzać procesu zamrażania/rozmrażania więcej niż 3 razy.
 4. Próbki zawierające krew pełną oraz antykoagulant przechowuj w temperaturze od 2 do 8 ℃ przez okres 3 dni i pamiętaj o tym, że nie powinieneś ich zamrażać. Próbki, które nie zawierają antykoagulantu, muszą być użyte od razu.

Specyfikacja – Szybki test kasetkowy COVID-19

 • Test kasetowy na koronawirusa do rozpoznania antygenów IgG, Ig
 • Nie wywołuje niepożądanych reakcji z takimi antygenami jak wirus RSV, wirus grypy typu A oraz B, wirus Adeno, wirus Chlamydia pneumoniae, wirus parainfluenzy (PIV), wirus M. pneumoniae
 • Umożliwia analizę krwi pełnej, krwi z opuszki palców, osocza oraz surowicy
 • Próbka o objętości 10 µl
 • Dokładność na poziomie IgG /IgM: 96,5 % / 92,8 %
 • Atrakcyjna cena
Kasetka testu na COVID-19

Procedura testowa

Test COVID-19 krok 1
Test COVID-19 krok 2
Test COVID-19 krok 3
Test COVID-19 krok 4
Test COVID-19 krok 5
Test COVID-19 krok 6

Test kasetkowy COVID-19 należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Wszystkie produkty do badania powinny mieć temperaturę 20-30 ⁰C.

Dla surowicy/osocza

 1. Wyjąć urządzenie testowe z zamkniętego opakowania, umieścić je na czystej równej powierzchni, ustawiając wgłębienie na próbkę „S” do góry.
 2. Dodać 10µl surowicy lub osocza pionowo do wgłębienia na próbkę „S”.
 3. Dolać dwie (2) krople (80–100 µl) buforu do wgłębienia na próbkę „S”.
 4. Obserwować wyniki testu natychmiast w ciągu 15–20 minut, wynik będzie nieważny po upływie 20 minut.
 5. Włączyć stoper, wynik testu można odczytać po upływie 15-20 minut.

Dla krwi pełnej

 1. Wyjąć urządzenie testowe z zamkniętego opakowania, umieścić je na czystej i równej powierzchni, ustawiając wgłębienie na próbkę „S” do góry.
 2. Dodać 20µl (1 kropla) pełnej krwi pionowo do wgłębienia na próbkę „S”.
 3. Dolać dwie (2) krople (80–100 µl) buforu do wgłębienia na próbkę „S”.
 4. Obserwować wyniki testu natychmiast w ciągu 15–20 minut, wynik będzie nieważny po upływie 20 minut.
 5. Włączyć stoper, wynik testu można odczytać po upływie 15-20 minut.

Wynik testu

Pozytywny (+):

 1. Występują 3 paski w kolorze czerwonym, jeden znajdujący się na linii C (obszar kontrolny) oraz dwa znajdujące się na liniach G i M (obszar testowy). Taki wynik oznacza, że w próbce występują dwa rodzaje przeciwciał przeciwko COVID-19, czyli IgM oraz IgG
 2. Występują 2 paski w kolorze czerwonym, jeden znajdujący się na linii C (obszar kontrolny) oraz jeden znajdujący się na linii M (obszar testowy). Taki wynik oznacza, że w próbce występują przeciwciała IgM przeciwko COVID-19.
 3. Występują 2 paski w kolorze czerwonym, jeden znajdujący się na linii C (obszar kontrolny) oraz jeden znajdujący się na linii G (obszar testowy). Taki wynik oznacza, że w próbce występują przeciwciała IgG przeciwko COVID-19.

Negatywny (-):

Występuje jeden pasek w kolorze czerwonym na linii C (obszar kontrolny), brak widocznych pasków w obszarze testowym. Taki wynik oznacza, że w próbce nie występują przeciwciała przeciwko COVID-19.

Nieważny

Występują dwa paski w obszarze testowym G oraz M lub jeden pasek w obszarze testowym G bądź M, może też nie pojawiać się żaden pasek. Taki wynik oznacza, że pomiar jest błędny, czyli nieważny. W tej sytuacji powinno się wykonać nowy test kasetowy na COVID-19.

Wynik testu na koronawirusa

Jak zrobić test? Zobacz nasz film

*Test kasetowy na koronawirusa- wyjaśnienie odnośnie do interpretacji wyniku:

Kiedy w trakcie infekcji organizm produkuje antygeny IgM, zachodzi pierwsza reakcja immunologiczna. Z tego powodu podczas nagłej infekcji w obszarze testowym IgM widnieje tylko czerwona linia. Po upływie 14 dni dochodzi do wytwarzania antygenów IgG, które odznaczają się długą żywotnością. Przeprowadzając test kasetowy na koronawirusa w tym czasie, zobaczysz dwie linie w kolorze czerwonym. Gdy infekcja minie, tylko antygeny IgG będą możliwe do wykrycia.

Warto wiedzieć, że test kasetkowy COVID-19 nie wykrywa zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w początkowym stadium choroby, gdyż stężenie przeciwciał IgM we krwi wzrasta dopiero między 3 a 7 dniem od infekcji. Nasze testy odznaczają się dużą dokładnością i lepszą czułością niż domowy test na koronawirusa.

Saszetka testu na COVID-19

O producencie szybkich testów na koronawirusa

Artron Laboratories od lat dostarcza produkty na potrzeby rozwoju diagnostyki laboratoryjnej, w tym test kasetowy COVID-19. Jako producent testów diagnostycznych firma spełniła wysokie standardy, uprawniające do otrzymania certyfikatu ISO 13486m, a jej produkty zatwierdzone są przez oficjalne organy dopuszczające do użytku produkty dla rynków medycznych. Artron dostarcza proste w obsłudze i tanie produkty IVD i testy tzw. szybkiej diagnostyki, pozwalające skutecznie wykrywać hormony, przeciwciał, markerów nowotworowych, a także do badań żywność GMO i określania jej bezpieczeństwa.

Wszystkie produkty firmy Artron Laboratories, w tym test kasetkowy na COVID-19 są powszechnie stosowane w szpitalach, laboratoriach i bankach krwi na całym świecie. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom firma dokłada wszelkich starań, aby uzyskać dokładne wyniki diagnostyczne w szybki, prosty i łatwy sposób dla osób, które tego potrzebują.

Zapraszamy do kontaktu!


-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł
299,00 zł 249,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł
599,00 zł 539,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł
825,00 zł 749,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł
1399,00 zł 999,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł
3299,00 zł 2999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł
1799,00 zł 1599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Pakiet Ideal:

2624,00 zł
2624,00 zł 2574,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera podstawową soczewkę asferyczną. Jest to miękka jednoogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa wszczepiana przez bardzo małe nacięcie. Soczewka dzięki swojej budowie eliminuje niewłaściwe załamywanie się światła, które występuje przy soczewce sferycznej. Wszczepienie tej soczewki po usunięciu zaćmy nie tylko przywraca ostrość widzenia, ale również zapewnia ochronę siatkówki. Soczewka posiada filtr UV.

 

Pakiet Ideal Plus:

2924,00 zł
2924,00 zł 2864,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera ponadstandardową soczewkę asferyczną, przy której pacjent otrzymuje również korekcję wzroku. Jest to miękka jednoogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa wszczepiana przez bardzo małe nacięcie. Soczewka dzięki swojej budowie eliminuje niewłaściwe załamywanie się światła, które występuje przy soczewce sferycznej.

Soczewka z optyką asferyczną zdecydowanie lepiej naśladuje działanie zdrowej i młodej ludzkiej soczewki. Z racji wielu zalet pakiet ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, zwłaszcza takich którzy nadal prowadzą pojazdy mechaniczne. Soczewka ta posiada filtr UV oraz filtr światła niebieskiego.

 

Pakiet Premium:

3150,00 zł
3150,00 zł 3074,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet jest szczególnie polecany przez nas, gdyż zawiera soczewkę asferyczną. Soczewka dzięki swojej budowie eliminuje niewłaściwe załamywanie się światła, które występuje przy soczewce sferycznej. Soczewka z optyką asferyczną zdecydowanie lepiej naśladuje działanie zdrowej i młodej ludzkiej soczewki.

Badania wykazały, że soczewka ta dodatkowo niweluje wystąpienie ryzyka astygmatyzmu pooperacyjnego. Z racji wielu zalet pakiet ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, zwłaszcza takich, które nadal prowadzą pojazdy mechaniczne. Soczewka z pakietu Premium posiada filtr UV i światła niebieskiego.

 

Pakiet Premium Clareon:

3724,00 zł
3724,00 zł 3324,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera wszczepienie ponadstandardowej soczewki jednoogniskowej asferycznej.
Jest to najnowocześniejsza soczewka jednoogniskowa, będąca ulepszoną wersją soczewki Premium. Soczewka Clareon jest wszczepiana wyłącznie w systemie preloadowanym Autonome (jednorazowe urządzenie), którego największą innowację stanowi wykorzystanie energii sprzężonego Co2, który umożliwia płynny, w pełni kontrolowany wszczep soczewki oraz ogranicza ryzyko błędu lekarza. Soczewka dzięki swojej budowie gwarantuje doskonałą przezierność, a także znacznie ogranicza efekt olśnienia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej. Ogranicza również wystąpienie „efektu halo”, przez co jest szczególnie wskazana dla kierowców. Soczewka Clareon zapewnia najwyższą ostrość widzenia wśród soczewek jednoogniskowych, a ponadto jest wyposażona w filtr UV oraz filtr Światła Niebieskiego, które skutecznie chronią siatkówkę przed wystąpieniem szkodliwych chorób.

Pakiet VIP:

5624,00 zł
5624,00 zł 5324,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Opis pakietu:

Soczewki wieloogniskowe cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Pakiet VIP daje możliwość zastosowania w zabiegu soczewki wieloogniskowej, stworzonej dla osób, które pragną się cieszyć zdolnością dobrego widzenia zarówno w dali, jak i z bliska, a także na odległości pośrednie.
Soczewka ta najbardziej naśladuje zdolność akomodacji oka w całym spektrum widzenia. Badania wykazują, że 80% pacjentów po jej wszczepieniu w ogóle nie potrzebuje okularów do wykonywania codziennych czynności. Zastosowanie tej soczewki wymaga dwukrotnej wizyty w klinice, gdyż najpierw musi zostać wykonany szereg badań wraz z kompleksowym badaniem refrakcyjnym, co pozwala właściwie dobrać soczewkę.

Pakiet Premium Toric - astygmatyzm poniżej 2 dioptrii cylindrycznych:

4399,00 zł
4399,00 zł 4199,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV i filtr Światła niebieskiego
 • Toryczna

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy astygmatyzmie niskim i średnim - do 2 dioptrii. Przy stopniu astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii cena może ulec zmianie, ze względu na specjalnie zamawiane soczewki. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną jednoogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Pakiet Premium Toric - astygmatyzm poniżej 2 dioptrii cylindrycznych:

4924,00 zł
4924,00 zł 4724,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Filtr UV i filtr Światła niebieskiego
 • Toryczna

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy astygmatyzmie powyżej 2 dioptrii. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną jednoogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Pakiet VIP Toric - astygmatyzm poniżej 2 dioptrii cylindrycznych:

7599,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy astygmatyzmie niskim i średnim - do 2 dioptrii. Przy stopniu astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii cena może ulec zmianie, ze względu na specjalnie zamawiane soczewki. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną wieloogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Pakiet VIP Toric - astygmatyzm powyżej 2 dioptrii cylindrycznych:

8124,00 zł

+ Koszty transportu, które ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Rodzaj soczewki

 • Asferyczna
 • Ponadstandardowa
 • Jednoogniskowa
 • Z filtrem UV i światła niebieskiego

Zakres usług

 • Dokumentacja w języku polskim
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Ubezpieczenie
 • Kompleksowe badanie przedoperacyjne
 • Leki wydane w ramach opieki domowej
 • Badanie kontrolne następnego dnia
 • Drugie badanie kontrolne w terminie 14-28 dni po zabiegu

Usługi dodatkowo płatne

 • Transport, nocleg, śniadanie
 • Wyjazd z osobą towarzyszącą
 • Odbiór spod domu

Oferta dotyczy soczewek torycznych przy stopniu astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii. Ewentualna podwójna wizyta w klinice (pierwsza wizyta - dobór soczewki, druga wizyta - wszczepienie soczewki) wliczona jest w cenę całkowitą zabiegu.

Opis pakietu:

Pakiet ten zawiera soczewkę asferyczną wieloogniskową, toryczną, która została zaprojektowana w taki sposób, aby skorygować wadę astygmatyzmu w operowanym oku. Soczewka ta koryguje zarówno wadę krótko/daleko wzroczności, jak i wadę astygmatyzmu.

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci