Zastanawiasz się jak dobrze dobrać oprawki do okularów? Damskie i męskie oprawki można wybierać z szerokiej gamy rodzajów, kolorów, wzorów czy marek. Pozostaje jednak pytanie, jakie oprawki będą pasować do kształtu twarzy? Na co zwrócić uwagę? Prawidłowy dobór opraw jest niezwykle ważny, dlatego zapraszamy do lektury.

Jak dobrać oprawki, żeby nie żałować?

Oprawki mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wizerunku. Wyróżniają spośród innych ludzi, pozwalają się czuć wyjątkowo, a jednocześnie wyraźnie widzieć otaczający świat. Dobór oprawek często stanowi największy problem. Rodzaj szkieł determinuje wada oczu o której informuje lekarz. A co determinuje wybór oprawek? Co należy zrobić, aby nie żałować wyboru oprawek?

Oprawki do okularów damskie i męskie powinny być wybierane przede wszystkim ze względu na kształt twarzy. Co więcej, w związku z tym, że przez cały dzień nosimy je na nosie, powinny być wygodne i pasować do naszego stylu życia i ubioru. To bardzo ważne, ponieważ prawidłowo dobrane oprawki mogą nawet podnieść pewność siebie.

Czym się sugerować oglądając oprawki?

Poszukiwania modnych oprawek do okularów zacznij od sprawdzenia kształtu swojej twarzy. Wyróżnia się 5 podstawowych, modelowych kształtów twarzy.

dobór okularów
Skorzystaj z naszych placówek i wybierz idealne oprawki dla siebie!

Okulary dla okrągłej twarzy - okrągłą twarz charakteryzuje niskie czoło i pełne policzki. Dodatkowo wysokość i szerokość buzi są zbliżone. Wybierając oprawki dla okrągłej twarzy, szukaj modeli o prostokątnych lub kanciastych kształtach. Krawędź oprawek powinna unosić się delikatnie do góry, aby podkreślić kości policzkowe.

Okulary dla owalnej twarzy - jeśli posiadasz owalny kształt twarzy to masz szczęście. Osoby o tym kształcie twarzy mogą sobie pozwolić niemal na wszystkie kształty oprawek. Pamiętaj jedynie, aby dobierać niezbyt szerokie oprawki. Najszerszą częścią owalnej twarzy są policzki, dlatego oprawki nie powinny wystawać poza ich kontur.

Okulary dla trójkątnej twarzy - szerokie czoło i zwężający się podbródek to cechy charakterystyczne dla twarzy trójkątnej. Z pewnością posiadasz pięknie zarysowane kości policzkowe, dlatego okulary powinny to podkreślać. Wybieraj oprawki, które nie przytłoczą delikatnej twarzy. Na twarzy trójkątnej doskonale wyglądają oprawki w kształcie kociego oka, które nadają twarzy zmysłowy charakter.

Okulary dla kwadratowej twarzy - kwadratową twarz charakteryzują ostre linie. Ponadto wysokość i szerokość buzi jest taka sama, przy czym czoło i podbródek są dość szerokie. Okulary mogą zmienić twarz, nadać jej łagodniejszy wyraz, ale pamiętaj, że nie mogą być to kanciaste oprawki. Wybieraj modele okrągłe, owalne lub kocie.

Okulary dla pociągłej twarzy - osoby o pociągłej twarzy mają wysokie czołowo oraz pionowe linie skroni, policzków i podbródka. Kształt twarzy jest podobny do twarzy kwadratowej, ale jest dłuższy. Aby optycznie skrócić twarz, należy wybierać oprawki o geometrycznym kształcie. Najlepsze będą okulary o okrągłych, owalnych kształtach. Celem jest zrównoważenie kształtu twarzy, dlatego oprawki nie powinny być zbyt małe, aby nie wyglądały karykaturalnie.

Na co zwracać uwagę wybierając oprawki?

Określenie kształtu twarzy ułatwia znalezienie idealnego modelu, który podkreśli twarz i nada jej wyrazu, czy charakteru. Noszenie okularów przestało być przykrym obowiązkiem, ponieważ oprawki

stały się akcesorium, które pozwala kształtować swój wizerunek w dowolny sposób. W związku z tym, oprócz kształtu twarzy należy wziąć pod uwagę także kolor i markę oprawek.

Który kolor oprawek jest dla Ciebie?

kobieta w niebieskich okularach

Osoby, których praca zawodowa wymaga ścisłego dress-codu, powinny wybierać klasyczne kolory, np. czarny, który pasuje do wszystkiego. Czarne oprawki niosą jednak pewne niebezpieczeństwo. Mogą przytłaczać osoby o delikatnej, słowiańskiej urodzie oraz podkreślać niedoskonałości cery.

Odważne, silne i ciekawe świata osoby, które lubią zaszaleć, mogą wybierać modne oprawki np. w kolorze czerwieni. Wybierając kolor oprawek należy stale mieć na uwadze kolory ubrań w szafie. Ze względu na swoją uniwersalność, popularność zyskały oprawki złote.

Wybierz markę oprawek dla siebie

Okulary muszą być bardzo dobrze wykonane. Nie bez znaczenia jest ich marka. Jeśli zależy Ci na jakości, staranności wykonania i chcesz mieć pewność, że okulary posłużą przez długi czas, wybieraj modne oprawki markowych producentów. Atrakcyjne cenowo oprawki wysokiej jakości to m.in. oprawki Guess, Marc O’Polo, czy Tommy Hilfiger. Oferta jest bardzo szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobór oprawek może nie być prosty i zająć trochę czasu. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ trud się opłaca.

4.8/5 - (5 votes)