Jak poprawnie dobrać oprawki?

kobieta w okrągłych okularach

Zastanawiasz się jak dobrze dobrać oprawki do okularów? Damskie i męskie oprawki można wybierać z szerokiej gamy rodzajów, kolorów, wzorów czy marek. Pozostaje jednak pytanie, jakie oprawki będą pasować do kształtu twarzy? Na co zwrócić uwagę? Prawidłowy dobór opraw jest niezwykle ważny, dlatego zapraszamy do lektury.

Jak dobrać oprawki, żeby nie żałować?

Oprawki mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wizerunku. Wyróżniają spośród innych ludzi, pozwalają się czuć wyjątkowo, a jednocześnie wyraźnie widzieć otaczający świat. Dobór oprawek często stanowi największy problem. Rodzaj szkieł determinuje wada oczu o której informuje lekarz. A co determinuje wybór oprawek? Co należy zrobić, aby nie żałować wyboru oprawek?

Oprawki do okularów damskie i męskie powinny być wybierane przede wszystkim ze względu na kształt twarzy. Co więcej, w związku z tym, że przez cały dzień nosimy je na nosie, powinny być wygodne i pasować do naszego stylu życia i ubioru. To bardzo ważne, ponieważ prawidłowo dobrane oprawki mogą nawet podnieść pewność siebie.

Czym się sugerować oglądając oprawki?

Poszukiwania modnych oprawek do okularów zacznij od sprawdzenia kształtu swojej twarzy. Wyróżnia się 5 podstawowych, modelowych kształtów twarzy.

dobór okularów
Skorzystaj z naszych placówek i wybierz idealne oprawki dla siebie!

Okulary dla okrągłej twarzy – okrągłą twarz charakteryzuje niskie czoło i pełne policzki. Dodatkowo wysokość i szerokość buzi są zbliżone. Wybierając oprawki dla okrągłej twarzy, szukaj modeli o prostokątnych lub kanciastych kształtach. Krawędź oprawek powinna unosić się delikatnie do góry, aby podkreślić kości policzkowe.

Okulary dla owalnej twarzy – jeśli posiadasz owalny kształt twarzy to masz szczęście. Osoby o tym kształcie twarzy mogą sobie pozwolić niemal na wszystkie kształty oprawek. Pamiętaj jedynie, aby dobierać niezbyt szerokie oprawki. Najszerszą częścią owalnej twarzy są policzki, dlatego oprawki nie powinny wystawać poza ich kontur.

Okulary dla trójkątnej twarzy – szerokie czoło i zwężający się podbródek to cechy charakterystyczne dla twarzy trójkątnej. Z pewnością posiadasz pięknie zarysowane kości policzkowe, dlatego okulary powinny to podkreślać. Wybieraj oprawki, które nie przytłoczą delikatnej twarzy. Na twarzy trójkątnej doskonale wyglądają oprawki w kształcie kociego oka, które nadają twarzy zmysłowy charakter.

Okulary dla kwadratowej twarzy – kwadratową twarz charakteryzują ostre linie. Ponadto wysokość i szerokość buzi jest taka sama, przy czym czoło i podbródek są dość szerokie. Okulary mogą zmienić twarz, nadać jej łagodniejszy wyraz, ale pamiętaj, że nie mogą być to kanciaste oprawki. Wybieraj modele okrągłe, owalne lub kocie.

Okulary dla pociągłej twarzy – osoby o pociągłej twarzy mają wysokie czołowo oraz pionowe linie skroni, policzków i podbródka. Kształt twarzy jest podobny do twarzy kwadratowej, ale jest dłuższy. Aby optycznie skrócić twarz, należy wybierać oprawki o geometrycznym kształcie. Najlepsze będą okulary o okrągłych, owalnych kształtach. Celem jest zrównoważenie kształtu twarzy, dlatego oprawki nie powinny być zbyt małe, aby nie wyglądały karykaturalnie.

Na co zwracać uwagę wybierając oprawki?

Określenie kształtu twarzy ułatwia znalezienie idealnego modelu, który podkreśli twarz i nada jej wyrazu, czy charakteru. Noszenie okularów przestało być przykrym obowiązkiem, ponieważ oprawki

stały się akcesorium, które pozwala kształtować swój wizerunek w dowolny sposób. W związku z tym, oprócz kształtu twarzy należy wziąć pod uwagę także kolor i markę oprawek.

Który kolor oprawek jest dla Ciebie?

kobieta w niebieskich okularach

Osoby, których praca zawodowa wymaga ścisłego dress-codu, powinny wybierać klasyczne kolory, np. czarny, który pasuje do wszystkiego. Czarne oprawki niosą jednak pewne niebezpieczeństwo. Mogą przytłaczać osoby o delikatnej, słowiańskiej urodzie oraz podkreślać niedoskonałości cery.

Odważne, silne i ciekawe świata osoby, które lubią zaszaleć, mogą wybierać modne oprawki np. w kolorze czerwieni. Wybierając kolor oprawek należy stale mieć na uwadze kolory ubrań w szafie. Ze względu na swoją uniwersalność, popularność zyskały oprawki złote.

Wybierz markę oprawek dla siebie

Okulary muszą być bardzo dobrze wykonane. Nie bez znaczenia jest ich marka. Jeśli zależy Ci na jakości, staranności wykonania i chcesz mieć pewność, że okulary posłużą przez długi czas, wybieraj modne oprawki markowych producentów. Atrakcyjne cenowo oprawki wysokiej jakości to m.in. oprawki Guess, Marc O’Polo, czy Tommy Hilfiger. Oferta jest bardzo szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobór oprawek może nie być prosty i zająć trochę czasu. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ trud się opłaca.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci