W OneDayClinic wychodzimy z założenia, że operacja zaćmy jest przełomowym wydarzeniem w życiu pacjenta, w którym raz na zawsze pozbywa się problemów z widzeniem. Dlatego każda osoba, która zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług, ma możliwość wyboru ponadstandardowych soczewek najwyższej jakości. Co ważne, oferujemy jedynie soczewki produkowane przez renomowane, doświadczone firmy medyczne!

Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej naturalnej soczewki z ludzkiego oka i zastąpieniu ją soczewką sztuczną, która w odpowiedni sposób przepuszcza światło, zapewniając pacjentowi odpowiednią jakość widzenia. Standardowo podczas operacji wykorzystuje się jednoogniskowe soczewki sferyczne – zapewniają one dobre efekty, jednak nie posiadają zdolności tzw. akomodacji, czyli dostosowywania się do patrzenia z bliska lub daleka.

Dla części pacjentów rezultaty osiągane dzięki użyciu soczewki sferycznej są wystarczające – w OneDayClinic, odpowiadając na potrzeby wielu osób, umożliwiamy jednak wybór soczewki bardziej nowoczesnej i zapewniającej jeszcze lepsze efekty. Operację zaćmy przeprowadza się raz w życiu – pacjent musi więc mieć możliwość wyboru najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, jakie oferuje obecnie okulistyka!

Wybierz soczewki od najbardziej renomowanych producentów!

Rodzaj soczewki wykorzystywanej podczas zabiegu jest za każdym razem dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta – decyduje o tym lekarz po zapoznaniu się z wynikami badań i dokumentacją medyczną. Ogólnie jednak pacjenci mogą zdecydować się na wybór:

  • soczewki asferycznej – zapewnia dużo wyraźniejsze widzenie niż soczewka sferyczna, idealna dla zawodowych kierowców oraz osób pracujących w złych warunkach oświetleniowych,
  • soczewki wieloogniskowej – dzięki swojej specjalistycznej budowie umożliwia bardzo ostre widzenie zarówno z dali, jak i bliży,
  • soczewki torycznej – przeznaczonej dla pacjentów z astygmatyzmem, zapewnia dużo większą jakość widzenia, pozwala na zawsze uwolnić się od konieczności noszenia okularów.

Co ważne, wszystkie te soczewki posiadają filtry UV oraz filtr światła niebieskiego, które zapobiegają rozwojowi chorób siatkówki.

W naszej ofercie znaleźć można soczewki najbardziej renomowanych światowych producentów: amerykańskich firm Alcon oraz Bausch&Lumb, niemieckiej firmy Zeiss oraz brytyjskiego koncernu Rayner. Dzięki temu każdy nasz pacjent ma gwarancję, że są to produkty najwyższej jakości, spełniające nawet najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty.

Warto pamiętać, że zabiegi usunięcia zaćmy za każdym razem przeprowadzają doświadczeni, wyspecjalizowani lekarze z Czech, którzy mają na koncie tysiące takich operacji – z ich sylwetkami można zapoznać się wcześniej na naszej stronie internetowej. W ramach usługi każdy pacjent po zabiegu pozostaje na noc w komfortowym hotelu, co pozwala wypocząć i szybko się zregenerować. Wszystkie osoby zainteresowane naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

4.6/5 - (22 votes)