W OneDayClinic oferujemy pacjentom nowoczesne, kompleksowe leczenie zaćmy wykonywane w renomowanych czeskich klinikach przez tamtejszych doświadczonych specjalistów. Podstawowa operacja z wykorzystaniem jednoogniskowej soczewki sferycznej jest bezpłatna – nasi pacjenci mają jednak możliwość dopłaty i wyboru soczewki bardziej zaawansowanej technologicznie.

Podstawowy pakiet leczenia zaćmy w OneDayClinic w pełni refundowany przez NFZ (pacjent pokrywa jedynie koszty transportu oraz noclegu w hotelu ze śniadaniem) zakłada wszczepienie jednoogniskowej soczewki sferycznej. Jest ona skutecznym sposobem leczenia zaćmy w każdym stadium, ale skonstruowano ją w taki sposób, że perfekcyjną ostrość obrazu uzyskuje się tylko w jej centrum – dzieje się tak dlatego, że soczewka sferyczna ma moc wyższą w części peryferyjnej niż w centrum. Z tego powodu w części peryferyjnej obraz może być lekko zniekształcony, pacjent widzi nieco mniej wyraźnie i czasami już po operacji musi wspomagać się okularami, np. do czytania czy pracy na komputerze.

Możliwość dopłaty do soczewki wyższej jakości

W OneDayClinic zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciwko potrzebom i oczekiwaniom wszystkich grup pacjentów – z tego względu umożliwiamy dopłatę określonej sumy pieniędzy oraz wybór jedno-, dwu- lub wieloogniskowej soczewki asferycznej. Charakteryzuje się ona tym, że posiada na całej swojej powierzchni taką samą moc i lepiej ogniskuje promienie słoneczne, co zapewnia zdecydowanie wyższą rozdzielczość obrazu. Dodatkowo, zastosowanie soczewki asferycznej zapewnia jasne i ostre widzenie nawet w niesprzyjających warunkach świetlnych: w nocy, we mgle, w trakcie szarych jesiennych wieczorów, a także przy nagłym oświetleniu (np. podczas jazdy samochodem, kiedy kierowca narażony jest na ekspozycję na światło aut jadących z naprzeciwka). Soczewki wieloogniskowe zapewniają natomiast idealne widzenie do każdej odległości: dali, bliży oraz odległości pośrednich.

Czym jeszcze wyróżniają się soczewki asferyczne dostępne za dopłatą dla pacjentów OneDayClinic? Otóż wykonane są z bardzo miękkiego, idealnie dopasowującego się do kształtu gałki ocznej materiału, który zapewnia jej długotrwałą przezroczystość. Dodatkowo, są one wzbogacone o obecność specjalnego filtra UV, który chroni siatkówkę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Pacjent zdecydować się może również na soczewki toryczne – mają one nieco inny kształt niż standardowe soczewki, dzięki czemu korygują wady wzroku związane z astygmatyzmem, będącym efektem nieprawidłowej krzywizny rogówki lub soczewki oka.

Oczywiście wybór odpowiedniej soczewki podejmowany jest podczas konsultacji lekarskich, na podstawie dostarczonej przez pacjenta dokumentacji, wykonanych badań i przeprowadzonego wywiadu – tak, by spełnić jego oczekiwania oraz zapewnić mu najskuteczniejszą możliwą poprawę wzroku. Sprawdź szczegóły wszystkich pakietów dostępnych w OneDayClinic. Zapraszamy do kontaktu!

4.7/5 - (14 votes)