Wiele osób obawia się wyjazdu do Czech na operację zaćmy, chcąc uniknąć obowiązkowej kwarantanny po powrocie.

Jest to zrozumiałe - rygory obowiązujące u naszych południowych sąsiadów oraz konieczność udania się na kwarantannę po powrocie zza południowej granicy mogą zniechęcić niejednego. Jednak wyjazd na operację nie jest niemożliwy. Aby zapewnić naszym pacjentom nieutrudniony dostęp do usług medycznych, zadbaliśmy o wprowadzenie konkretnych kroków w tym kierunku.

Wyjeżdżasz na operację zaćmy do Czech? Sprawdź, czy unikniesz kwarantanny

Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację epidemiologiczną w kraju, od października 2020 roku Czechy ponownie wprowadziły stan wyjątkowy. Od 18.12.2020 r. na nowo ograniczono swobodne przemieszczanie się, natomiast od 01.03.2021 r. weszły w życie nowe zasady wjazdu na terytorium Czech. Do naszych południowych sąsiadów możemy wjechać jedynie na 12 godzin i to w konkretnym celu: z powodów zdrowotnych, biznesowych, rodzinnych czy też zawodowych. W momencie przyjazdu musimy okazać dokument potwierdzający jego cel. Po wjeździe na teren kraju nie jest konieczne wykonanie testu na COVID 19, jednak jeszcze przed wjazdem mamy obowiązek wykonać jeden z dwóch testów na koronawirusa:

  • test PCR nie później niż do 72h przed wjazdem
  • test antygenowy nie później niż 24h przed wjazdem do Czech.
[siteorigin_widget class="orion_image_w"][/siteorigin_widget]

Czy moja operacja zaćmy się odbędzie? 

W ostatnich latach w Polsce wyjazdy na operację zaćmy do czeskich oddziałów OneDayClinic odbywały się właściwie bez ograniczeń, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem. Spowodowały to atrakcyjna cena zabiegu, wysoka jakość oraz stosunkowo krótki czas oczekiwania. 

Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia w przemieszczaniu się, wszelkie podróże musimy traktować z dużą dozą niepewności. Wielu pacjentów leczących się na zaćmę boi się tego, że z uwagi na obostrzenia i inne niesprzyjające czynniki, ich zabiegi się opóźnią, a nie ulega wątpliwości, że czas w leczeniu tej coraz częstszej choroby oczu Polaków działa na niekorzyść chorego. Brak szybkiej interwencji medycznej może prowadzić nawet do ślepoty. 

Z drugiej strony sytuacja w polskiej służbie zdrowia nie napawa optymizmem. Polska mierzy się obecnie z trzecią falą epidemii i pomimo tego, że limity na operacje zaćmy zostały już zniesione, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie to zabieg, który na chwilę obecną wykonamy od ręki. Nie możemy liczyć, że wykonanie zabiegu w Polsce będzie dużo łatwiejsze niż w Czechach, ponieważ nie bez powodu polska służba zdrowia koncentruje się na walce z koronawirusem, który niestety nie odpuszcza. 

Z troski o zdrowie i komfort naszych pacjentów

W One Day Clinic wychodzimy naprzeciw naszym pacjentom i, z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną oraz trudności związane z przyjazdem do Czech na zabieg, wszystkim pacjentom przyjeżdżającym na operację zaćmy do naszej czeskiej kliniki oferujemy:

[siteorigin_widget class="orion_icon_text_w"][/siteorigin_widget]
Oceń post