Wyjazd na operację zaćmy do Czech – czy można uniknąć kwarantanny?

jak uniknąć kwarantanny przy wyjeździe do Czech

Wiele osób obawia się wyjazdu do Czech na operację zaćmy, chcąc uniknąć obowiązkowej kwarantanny po powrocie.

Jest to zrozumiałe - rygory obowiązujące u naszych południowych sąsiadów oraz konieczność udania się na kwarantannę po powrocie zza południowej granicy mogą zniechęcić niejednego. Jednak wyjazd na operację nie jest niemożliwy. Aby zapewnić naszym pacjentom nieutrudniony dostęp do usług medycznych, zadbaliśmy o wprowadzenie konkretnych kroków w tym kierunku.

Wyjeżdżasz na operację zaćmy do Czech? Sprawdź, czy unikniesz kwarantanny

Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację epidemiologiczną w kraju, od października 2020 roku Czechy ponownie wprowadziły stan wyjątkowy. Od 18.12.2020 r. na nowo ograniczono swobodne przemieszczanie się, natomiast od 01.03.2021 r. weszły w życie nowe zasady wjazdu na terytorium Czech. Do naszych południowych sąsiadów możemy wjechać jedynie na 12 godzin i to w konkretnym celu: z powodów zdrowotnych, biznesowych, rodzinnych czy też zawodowych. W momencie przyjazdu musimy okazać dokument potwierdzający jego cel. Po wjeździe na teren kraju nie jest konieczne wykonanie testu na COVID 19, jednak jeszcze przed wjazdem mamy obowiązek wykonać jeden z dwóch testów na koronawirusa:

  • test PCR nie później niż do 72h przed wjazdem
  • test antygenowy nie później niż 24h przed wjazdem do Czech.
operacja zacmy w Czechach - jak uniknąć kwarantanny

Czy moja operacja zaćmy się odbędzie? 

W ostatnich latach w Polsce wyjazdy na operację zaćmy do czeskich oddziałów OneDayClinic odbywały się właściwie bez ograniczeń, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem. Spowodowały to atrakcyjna cena zabiegu, wysoka jakość oraz stosunkowo krótki czas oczekiwania. 

Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia w przemieszczaniu się, wszelkie podróże musimy traktować z dużą dozą niepewności. Wielu pacjentów leczących się na zaćmę boi się tego, że z uwagi na obostrzenia i inne niesprzyjające czynniki, ich zabiegi się opóźnią, a nie ulega wątpliwości, że czas w leczeniu tej coraz częstszej choroby oczu Polaków działa na niekorzyść chorego. Brak szybkiej interwencji medycznej może prowadzić nawet do ślepoty. 

Z drugiej strony sytuacja w polskiej służbie zdrowia nie napawa optymizmem. Polska mierzy się obecnie z trzecią falą epidemii i pomimo tego, że limity na operacje zaćmy zostały już zniesione, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie to zabieg, który na chwilę obecną wykonamy od ręki. Nie możemy liczyć, że wykonanie zabiegu w Polsce będzie dużo łatwiejsze niż w Czechach, ponieważ nie bez powodu polska służba zdrowia koncentruje się na walce z koronawirusem, który niestety nie odpuszcza. 

Z troski o zdrowie i komfort naszych pacjentów

W One Day Clinic wychodzimy naprzeciw naszym pacjentom i, z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną oraz trudności związane z przyjazdem do Czech na zabieg, wszystkim pacjentom przyjeżdżającym na operację zaćmy do naszej czeskiej kliniki oferujemy:

wykonanie testu na COVID-19, tj. testu antygenowego, a więc uznawanego przez sanepid i gwarantującego uniknięcie kwarantanny po powrocie z Czech,

Test antygenowy pozwala na uzyskanie wyniku w ciągu 15-30 minut. Wykonuje się go poprzez pobranie wymazu z nosogardzieli i poddanie próbki oddziaływaniu przeciwciał koniugowanych złotem. Występowanie antygenu Covid-19 potwierdza się otrzymaniem widocznej linii w Paśmie Testu.

maseczkę z filtrem FFP2,

Maski FFP2 zapewniają efektywność filtracji na poziomie 94%.

ozonowanie oraz specjalistyczną dezynfekcję busów którymi dowozimy naszych pacjentów do kliniki.

Jest to dezynfekcja poprzez zamgławianie za pomocą środka do dezynfekcji SafeZone 5.0 o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci