Witamina C w profilaktyce zaćmy

Witamina C w profilaktyce zaćmy

Witaminy mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Czy brak którejś z nich może wpływać na rozwój zaćmy? Badania wskazują, że niedobór witaminy C może sprzyjać rozwojowi zaćmy, dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom tej witaminy w codziennej diecie.

Leczenie zaćmy dietą

Witamina C jako popularny antyoksydant niszczy skutecznie wolne rodniki uszkadzające powierzchnię soczewki. Witamina C dostarczana organizmowi z pożywienia jest kluczową bronią w walce z chorobą, gdyż organizm ludzki nie jest w stanie sam tej witaminy wytworzyć. Witamina C pochodząca z diety jest dużo łatwiej i w większej ilości przyswajania niż w formie suplementów.

Komora oka jest wypełniona cieczą z witaminą C zabezpieczając tym samym soczewkę przed matowieniem oraz oksydowaniem. Regularne dostarczanie witaminy w pożywieniu podwyższa poziom chroniącej oko cieczy.

Witaminowy eksperyment

Według testów przeprowadzonych przez badaczy z Kings Collage London Witamina C jest kluczowym narzędziem do walki z zaćmą. Eksperyment został przeprowadzony na grupie 324 sióstr bliźniaczek w wieku 60-70 lat. Naukowcy monitorowali zmiany zachodzące w ich soczewkach i porównywali z ilością przyjmowanej witaminy C. U pań, które dostarczały organizmowi  dużą ilość witaminy w pożywieniu progresja choroby zmalała o 33%.


Zobacz także:

🢂 Wpływ witaminy A na wzrok 

 

Comments are closed.

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci