Coraz więcej osób boryka się z wadami wzroku, które wymagają leczenia w postaci korekcji okularowej lub noszenia szkieł kontaktowych. Jednocześnie wzrasta świadomość społeczeństwa na temat higieny wzroku i konieczności noszenia okularów przeciwsłonecznych z odpowiednimi filtrami, zakupionymi w renomowanych placówkach okulistyczno-optycznych. Jak wybrać dobry salon optyczny, który zapewni nam kompleksową obsługę i pomoże zadbać o swój wzrok?

Najlepszy salon optyczny w okolicy

Zwykle jest tak, że wybierając się na wizytę do okulisty lub optyka, wybieramy polecany salon optyczny przez znajomych czy rodzinę. Czy to dobre rozwiązanie? Owszem, jeśli chodzi o salon optyczny, opinie klientów są niezwykle ważne, podobnie jak przy wyborze fryzjera czy lekarza pierwszego kontaktu, jednak to niejedyne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Dobry salon optyczny to miejsce, w którym możemy liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Dlatego też tak ważne jest, aby sprawdzić, czy pracująca w danym miejscu kadra ma odpowiednie doświadczenie i przeszkolenie w zakresie wykonywania swojej pracy. Wszelkie dyplomy i certyfikaty, które można znaleźć na stronie internetowej obiektu lub wiszące na ścianach salonu to dobry znak. Warto również zapytać o kwalifikacje personelu u samego źródła, rezerwując wizytę w danym miejscu. Bez względu na to, czy wybieramy polecany salon optyczny, czy też samodzielnie szukamy renomowanej placówki, dobrym rozwiązaniem jest postawienie na salon, w którym gwarantowana jest współpraca na linii okulista-optyk-optometrysta. Dzięki temu w jednym miejscu możemy nie tylko dobrać oprawki i szkła, ale i wykonać kompleksowe badanie wzroku. To spore udogodnienie, a korzystanie z usług fachowców w obrębie jednego salonu pozwala zaoszczędzić czas i daje możliwość indywidualnego podejścia do klienta.

Dobry optyk, czyli jaki?

Kolejne cechy, jaki dobry salon optyczny powinien mieć? Nawet najlepsi fachowcy w branży potrzebują w swojej pracy nowoczesnego sprzętu renomowanych producentów. Dostęp do nowinek technologicznych znacznie ułatwia pracę i opiekę nad klientami, jak i pozwala wprowadzić innowacyjne metody korekcji, dopasowane lepiej do potrzeb danej osoby. Zarówno optyk, jak i optometrysta i okulista to specjaliści, którzy powinni stale podwyższać swoje kompetencje i wyróżniać się życzliwym podejściem do klientów salonu. Badanie wzroku czy wybór oprawek to działanie wymagające czasu. Indywidualne podejście do klienta, udzielanie odpowiedzi na jego pytania i jednocześnie pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań przy braniu pod uwagę sugestii klienta to podstawa dobrej atmosfery i fachowej obsługi, jaką zapewnia dobry salon optyczny.

Ważna jest również możliwość doboru korekcji okularowej czy okularów przeciwsłonecznych w naturalnym świetle. Z kolei sam wybór oprawek i szkieł powinien być duży, a same produkty pochodzić od renomowanych producentów. Każdy profesjonalny, polecany salon optyczny to miejsce, w którym liczy się nie tylko wizyta kontrolna czy wybór szkieł, ale i posprzedażowa obsługa klienta. Pomoc w serwisie i naprawie okularów, możliwość zakupu niezbędnych akcesoriów do okularów lub soczewek. Dobry salon optyczny gwarantuje pomoc w nagłych sytuacjach, wymagających konsultacji z okulistą czy optykiem, jak i udziela klientom wyczerpujących informacji na temat samego użytkowania produktów, metod ich czyszczenia czy samej higieny wzroku.

OneDayClinic – polecany salon optyczny dla dzieci i dorosłych

OneDayClinic to sieć salonów okulistyczno-optycznych dla pacjentów w każdym wieku. W naszych centrach przyjmują okuliści, optycy, optometryści, jak i ortoptyści prowadzący terapię widzenia. Tak kompleksowa usługa to gwarancja indywidualnego i profesjonalnego podejścia do każdego pacjenta. Pracujemy na wysokiej jakości sprzętach, oferując dostęp do innowacyjnych metod leczenia wad wzroku. W OneDayClinic współpracujemy z kliniką zabiegową w czeskiej Ostrawie, w której nasi pacjenci z powodzeniem leczą zaćmę.

Nasi pracownicy to specjaliści w zakresie dobierania oprawek, szkieł i soczewek, a bogaty wybór okularów przeciwsłonecznych pozwala na ich dopasowanie nie tylko do gustu klientów, ale i ich kształtu twarzy i urody. Jeśli chodzi o samo badanie, to jak każdy dobry salon optyczny, oferujemy usługę wykonywania szkieł z indywidualnymi parametrami. Przy ich tworzeniu nieocenioną pomoc zapewnia innowacyjna technologia Rodenstock. W jaki sposób? Rozszerzone badanie wzroku na automatycznym skanerze DNEye to metoda pozwalająca zarejestrować reakcje źrenicy w ciągu dnia i nocy oraz wykryć indywidualne nieprawidłowości widzenia u pacjenta. Z kolei przeprowadzane pomiary na wieży pomiarowej ImpressionIST gwarantują dokładne ustalenie parametrów twarzy, odległości między źrenicami, ich średnicy. Korzystanie z najnowszego sprzętu i technologii pozwala wykonać szkła zapewniające m.in. wysoki kontrast widzenia, naturalne odbieranie kolorów czy największe pola widzenia.

Wszystkie osoby chcące skorzystać z oferty naszych salonów zapraszamy do rezerwacji wizyty online, telefonicznie lub na miejscu, w placówce. Mieszkańcy Wrocławia mogą wybrać salon najbliższy miejsca swoje zamieszkania:

Oceń post