Centrum okulistyczno-optyczne Wrocław Armii Krajowej

Centrum okulistyczno-optyczne OneDayClinic we Wrocławiu przy al. Armii Krajowej

Nowoczesna placówka OneDayClinic - Centrum Optyczno-Okulistyczne przy alei Armii Krajowej 2/1 we Wrocławiu - to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalną opiekę lekarza okulisty oraz pomoc w doborze okularów.

Gabinet okulistyczny przyjmuje pacjentów na konsultacje i badania okulistyczne. Zapraszamy pacjentów na badania profilaktyczne i kontrolne po zabiegach, w przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących dolegliwości. Okulista wykonuje na miejscu również drobne zabiegi z użyciem laserów YAG oraz badania przy pomocy sprzętu, np. OCT.

Rehabilitacja wzroku i ćwiczenia oczu

W naszej placówce przyjmuje również optometrysta, specjalista pomagający klientom w profesjonalnym doborze okularów i soczewek progresywnych. Ofertę naszej kliniki okulistycznej poszerza możliwość skorzystania z terapii widzenia, którą przygotowuje i prowadzi ortoptysta - specjalista w zakresie ruchomości oczu, zaburzeń widzenia, oczopląsu, korekcji wzroku przy poważniejszych zaburzeniach widzenia. Ćwiczenia oczu i rehabilitacja wzroku odbywają się pod kierunkiem doskonale przygotowanego zespołu z użyciem nowoczesnych akcesoriów.

Zapewniamy profesjonalną obsługę także przy doborze okularów czy pomoc w nauce użytkowania soczewek

Nasz gabinet we Wrocławiu przy Armii Krajowej zapewnia także możliwość skorzystania z szybkiego leczenia zaćmy z OneDayClinic. Obsługa medyczna naszego salonu pomoże ci w drodze do lepszego widzenia.

Cennik badań okulistycznych i optometrycznych

Pacjenci borykający się ze schorzeniami wzroku w Legnicy mogą skorzystać z naszego nowo otwartego Gabinetu Optyczno Okulistycznego, wyposażonego w wysokiej jakości sprzęt medyczny, pozwalający na profesjonalną diagnostykę oraz skuteczne leczenie chorób oczu. Nasz okulista przyjmuje pacjentów na bezpłatne wizyty prywatne. Realizujemy darmowe badania przez Okulistę przy doborze okularów jak również w kierunku zaćmy,  w której specjalizuje się OneDayClinic.

Okulista we Wrocławiu

Specjalista chorób oczu Joanna Czuwara

Tytuł lekarza uzyskała w 2011 roku po ukończeniu Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację rozpoczęła w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, a kontynuowała w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (Ośrodek Badawczo-Rozwojowy) we Wrocławiu.

Zajmuje się wielokierunkowym diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu u dorosłych oraz dzieci (powyżej 3 roku życia). Wykonuje YAG - kapsulotomię tylną (leczenie laserowe zaćmy wtórnej) oraz YAG - irydotomię (leczenie laserowe jaskry), a także zabiegi laserowe siatkówki.

Stale poszerza swoje doświadczenie zawodowe uczestnicząc w licznych zjazdach i konferencjach. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Leczone choroby:

 • krótkowzroczność,
 • dalekowzroczność,
 • astygmatyzm,
 • zaćma,
 • jaskra,
 • AMD,
 • zwyrodnienie plamki żółtej,
 • retinopatia cukrzycowa,
 • choroby powiek.

Języki obce: angielski – poziom zaawansowany, niemiecki i hiszpański – poziom podstawowy.

mgr inż. Monika Gwara

Ortoptysta we Wrocławiu

mgr inż. Monika Gwara

Z wykształcenia, zawodu i zamiłowania jestem Optykiem Okularowym, Optometrystą oraz Ortoptystką. Ukończyłam studia inżynierskie ze specjalizacją z Optyki Okularowej oraz magisterskie z Optometrii na Politechnice Wrocławskiej. Zafascynowana tematyką zeza i zaburzeń widzenia obuocznego postanowiłam kontynuować kształcenie w prestiżowej szkole Ortoptystek z wieloletnią tradycją – Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych przy Zespole Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie.

Zawodowo z układem wzrokowym związana jestem od ponad 7 lat – pracując zarówno w zakładach optycznych, Klinikach Okulistycznych jak również w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Okulistyki. W ramach zajęć w szkole ortoptystek odbywałam ponadto 1,5 roczne zajęcia praktyczne w gabinetach ortoptycznych, gabinetach leczenia zeza i niedowidzenia, w Klinice Okulistycznej z poradnią dziecięcą, na Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących.

 Oprócz prowadzenia Pacjentów z zezem i niedowidzeniem, specjalizuję się w:

 • tematyce oczopląsu (na który to temat napisałam artykuły w pismach branżowych oraz miałam przyjemność poprowadzić wykład dla specjalistów ochrony wzroku),
 • doborze korekcji pryzmatycznej (m.in. u osób z podwójnym widzeniem),
 • diagnostyce zaburzeń ruchomości oczu ( m.in. zezie skośnym, zespołach oczno-twarzowych ), wyrównawczego ustawienia głowy (często we współpracy z fizjoterapeutą/osteopatą itp.),
 • doborze pomocy optycznych dla osób słabowidzących (czyli u Pacjentów, których choroba oczu, np. AMD, nie pozwala za pomocą zwykłych okularów uzyskać satysfakcjonującego widzenia),
 • optometrii klinicznej - korekcji wysokich lub skomplikowanych wad wzroku, diagnostyce stożka rogówki, wykonywaniu pomiarów dla lekarza okulisty (pod kątem kwalifikacji do róznego rodzaju zabiegów lub diagnostyki chorób oczu),
 • doborze miękkich soczewek kontaktowych,
 • innych zaburzeń widzenia obuocznego, np. zaburzeń akomodacji ( m.in. często określanych mianem popularnego w dzisiejszych czasach „ciągłego przyrastania wady minusowej„)

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii.
Systematycznie uczestniczę w wielu konferencjach, zjazdach i szkoleniach branżowych, stale podnosząc swoje kwalifikacje, aby móc jak najlepiej zadbać o wzrok zarówno dorosłych jak i małych Pacjentów

mgr inż. Monika Gwara

Cennik terapii i rehabilitacji wzroku

Optometryści we Wrocławiu

mgr inż. Ola Mieścicka

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na kierunkach Inżynieria materiałowa i Optometria. Specjalizuję się w doborze korekcji okularowej oraz aplikacji miękkich soczewek kontaktowych. Ciągle poszerzam swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w konferencjach branżowych i szkoleniach. Zarówno praca z pacjentem w gabinecie, jak i sam wybór opraw i najlepszych rozwiązań optycznych to dla mnie prawdziwa przyjemność! Kilkuletnie doświadczenie pracy w zawodzie, znajomość najnowszych rozwiązań i technologii pozwala mi na wybranie najlepszego rozwiązania optycznego, indywidualnie dopasowanego do potrzeb wzrokowych klienta.

Optometrysta Ola Mieścicka

Salon optyczny - nasze wnętrza

Specjaliści przyjmujący w Centrum przy alei Armii Krajowej we Wrocławiu

Okulista

Konsultacje okulistyczne, diagnostyka problemów z widzeniem, małe zabiegi – w naszej placówce pacjenci mają zapewnione komfortowe warunki badań. Sprzęt diagnostyczny i zabiegowy pozwala na uzyskanie dobrych rezultatów i poprawę komfortu widzenia. W naszym gabinecie przyjmuje okulista dziecięcy, przyjmujący dzieci od 3 roku życia. Badanie wzroku u dzieci odbywa się w przyjaznej atmosferze, w sposób dostosowany do wieku małego pacjenta.

Optometrysta

Profesjonalny dobór soczewek okularowych i kontaktowych. W salonie oferujemy możliwość nauki aplikacji soczewek kontaktowych oraz pomoc w dopasowaniu szkieł do potrzeb klienta. Dobór okularów ma ogromne znaczenie w poprawie wzroku i komfortu widzenia. Posiadamy ponadto okulary do ćwiczenia wzroku wykorzystywane w terapii widzenia zarówno u dzieci, jak i dorosłych pacjentów.

Ortoptysta

Współpraca z ortoptystą jest polecana osobom z zaburzeniami ruchomości gałek ocznych oraz widzenia obuocznego. W naszej placówce możliwa jest rehabilitacja wzroku, w tym leczenie zeza i zaburzeń związanych z niedowidzeniem, oczopląsem. Ortoptysta prowadzi także terapię widzenia dla dzieci i dorosłych pacjentów, zalecając odpowiednie ćwiczenia na poprawę wzroku.

Optyk

Doskonałej jakości wykonanie okularów, profesjonalne metody doboru okularów i szeroki wybór oprawek oraz rodzajów soczewek. Optyk dziecięcy to możliwość zakupu okularów dla dzieci - posiadamy wiele modeli dziecięcych okularów w atrakcyjnych wzorach. Wykonujemy okulary dla dzieci oraz okulary do ćwiczenia wzroku przeznaczone dla pacjentów z różnymi rodzajami zaburzeń widzenia: prezbiopią, zezem, podwójnym widzeniem i innymi.
Adres:

al. Armii Krajowej 2/1
50-541 Wrocław

71 373 14 23

Telefon stacjonarny

+48 887 778 048

Telefon komórkowy

Gabinet okulistyczny - godziny otwarcia

Poniedziałek
09:00-13:00
Wtorek
nieczynne
Środa
nieczynne
Czwartek
nieczynne
Piątek
nieczynne
Sobota
nieczynne
Niedziela
nieczynne

Salon optyczny - godziny otwarcia

Poniedziałek
9:00 - 17:00
Wtorek
10:00 - 18:00
Środa
10:00 - 18:00
Czwartek
09:00 - 17:00
Piątek
10:00 - 18:00
Sobota
nieczynne
Niedziela
nieczynne

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł.Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu w zakresie 150 - 300 zł. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci