Zadbaj o swoją przyszłość i wybierz odpowiednią soczewkę.

Zadbaj o swoją przyszłość i wybierz odpowiednią soczewkę.

Dobór odpowiedniej soczewki przez zabiegiem usunięcia zaćmy jest niezwykle ważny. Z racji tego, że operację przeprowadza się tylko raz w życiu, soczewka będzie towarzyszyła nam przez naprawdę długi czas. Dlatego warto rozważyć wszystkie opcje i zdecydować się na taką, która będzie doskonale dopasowana do oka oraz prowadzonego trybu życia.

Na rynku istnieje szeroki wybór soczewek, które wszczepia się podczas zabiegu usunięcia zaćmy. Ich mnogość sprawia, że coraz trudniej zdecydować się na jedną. Z tego powodu wielu pacjentów wybiera darmową soczewkę refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli zwykłą białą soczewkę. Niestety, zapominają, że skoro operację zaćmy przeprowadza się tylko raz w życiu, warto zainwestować w soczewki lepszej jakości, które znacznie poprawiają widzenie i wpłyną na jakość życia.

Jaką soczewkę wybrać?

Klinika OneDayClinic posiada w swojej ofercie dużą dostępność soczewek, które specjalista wszczepia podczas operacji zaćmy. W zależności od rodzaju mają one różnego rodzaju filtry oraz inne funkcje, które wpływają na jakość widzenia, a także są ściśle powiązane z trybem życia, które wiedzie pacjent. Niestety, w zależności od soczewki będą się one różniły od siebie ceną. Na całe szczęście bez problemu można rozbić płatność na raty.

Rodzaje soczewek w OneDayClinic

Decydując się na operację zaćmy, wybór odpowiedniej soczewki jest niezwykle istotny. Warto wcześniej skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który pomoże dobrać odpowiednią soczewkę do problemu i trybu życia. Wiele soczewek nie nadaje się dla osób, które często prowadzą samochód wieczorową porą bądź potrzebują dodatkowych filtrów, ponieważ większą część dnia spędzają w pracy przy komputerze. Specjalną soczewkę będą potrzebowały również osoby cierpiące na astygmatyzm. Szeroka dostępność soczewek pozwoli pacjentowi na dobranie takiej, która będzie miała wpływ na jakość jego życia.

Soczewka jednoogniskowa a wieloogniskowa?

Soczewki zazwyczaj dzielimy na dwa rodzaje – jednoogniskowe i wieloogniskowe. Ta pierwsza to soczewka o ogniskowości podstawowej, która świetnie sprawdzi się do widzenia z oddali, na przykład podczas prowadzenia samochodu. Natomiast przy tak prostych czynnościach jak czytanie czy oglądanie telewizji, konieczna będzie dodatkowa korekcja wzroku za pomocą okularów. Soczewki wieloogniskowe sprawdzą się zarówno przy widzeniu z daleka, jak i z bliska, przez co zakup dodatkowych okularów do czytania będzie zbędny. Wieloogniskowe soczewki są skierowane głównie do osób, które nie czują się dobrze w okularów i pragną wykonywać codzienne czynności bez nich.

Soczewka sferyczna czy asferyczna – którą wybrać?

Soczewki dzieli się również na sferyczne oraz asferyczne. W tym przypadku żadna z nich nie ma wpływu na odległość widzenia czy konkretną wadę wzroku – różnica polega raczej na ich konstrukcji. Soczewki asferyczne, w przeciwieństwo do sferycznych, nie powodują rozmazywania i zniekształcenia obrazu, nawet patrząc na najbardziej skrajne krajobrazy. Soczewki asferyczne są cieńsze, bardziej dopasowują się do oka. Jeśli zatem zależy nam na doskonałej jakości życia i widzenia, warto zrezygnować z soczewki sferycznej na rzecz lepszego rozwiązania.

Filtry w soczewkach – na co zwrócić uwagę?

Większość soczewek, które wszczepia się po operacji zaćmy, oprócz ogniskowości czy rodzaju, posiada dodatkowe filtry. Mają one za zadanie zabezpieczać oko przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi. W zależności od tego, czy wiedziemy tryb życia siedzący przed komputerem, czy raczej aktywny na świeżym powietrzu, warto wybrać taki filtr, który będzie chronił nasz wzrok.

Filtr światła niebieskiego sprawdzi się właśnie dla osób, które całe dnie spędzają w pracy przed monitorem komputerowym. Filtr będzie chronił oczy przed szkodliwym światłem, sprawiając, że wzrok nie będzie tak zmęczony. Natomiast warto zadbać o to, aby nasza soczewka posiadała również filtr UV – sprawdzi się on o każdej porze roku, a uchroni narząd wzroku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jak wybrać odpowiednią soczewkę?

Wybór odpowiedniej soczewki jest ważny, zwłaszcza że będziemy ją nosić do końca życia. Najlepiej zdecydować się na soczewkę, dzięki której poprawi się komfort naszego życia. Najlepiej, aby posiadała również dodatkowe filtry UV oraz emitowanym przez urządzenia elektroniczne niebieskim światłem.

Podziel się:

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl