Ostatnie tygodnie zarówno w Polsce jak i na całym świecie pokazały nam wszystkim jak jeden czynnik może zmienić nasze przyzwyczajenia, przewartościować nasze priorytety oraz zmienić ustalony porządek rzeczy.
Pandemia koronawirusa, którą aktualnie przeżywamy, odciska piętno nie tylko na naszym życiu prywatnym ale także gospodarce. Stan zagrożenia epidemicznego odbija się na funkcjonowaniu zakładów pracy, utrudniając a niekiedy wręcz uniemożliwiając ich normalne działanie poprzez częste kwarantanny dużej grupy pracowników. Jak można zmniejszyć ryzyko wystąpienia masowych zachorowań w naszym przedsiębiorstwie? Jak zapewnić ciągłość działania?

Jak ochronić ludzi przed koronawirusem?

Koronawirusy to drobnoustroje wywołujące przeziębienie oraz infekcje górnych dróg oddechowych. Koronawirus SARS-COV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Do najczęstszych objawów należą gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie.

Wirus ten przenosi się drogą kropelkową, a jego objawy widoczne są ok 5 dni po zarażeniu. W celu zmniejszenia ryzyka zarażenia należy unikać podawania rąk, bliskiego kontaktu (odległość między osobami powinna być od 1m do 1,5 m), dotykania twarzy. Częste mycie rąk lub odkażanie jest ważną profilaktyka. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) objawy u zarażonej osoby mogą wystąpić pomiędzy 1-14 dniem od zarażania, a u niektórych osób takie objawy w ogóle nie występują.

Niestety osoby bez objawów również mogą być źródłem zakażenia. Eksperci sądzą, że jedna osoba zarażona może zarazić 5 osób, z którymi miała kontakt a te osoby kolejne zwiększając liczbę zachorowań w postępie geometrycznym.  Częste mycie rąk oraz unikanie kontaktu z innymi ludźmi jest ważną profilaktyką, jednak niewystarczającą, a często niemożliwą. Wiele zakładów pracy wprowadza zdalny system wykonywania pracy przez pracowników.

Jednak nie każdy pracodawca może pozwolić sobie na taką możliwość, dlatego jedyne, co mogą zrobić, to przestrzegać zaleceń  Ministerstwa Zdrowia. Ale czy to wystarczy? W sytuacji gdy do pracy przyjdzie osoba zarażona, ale bez objawów, podczas ośmiu godzin pracy może zarazić dużą część pracowników lub nieświadomie doprowadzić do 14-dniowej kwarantanny, co może skutkować upadłością zakładu.  Aby tego uniknąć, OneDayClinic działając wiele lat na rynku medycznym w trosce o Państwa bezpieczeństwo, wprowadza do swojej oferty szybki test na wykrycie koronawirusa (2019n-COV). Zapraszamy do naszego innego artykułu, w którym piszemy na temat skuteczności testów na COVID-19.

Jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce

Jako jedyni, dystrybuujemy testy na koronawirusa amerykańskiego producenta Bio-Tech (USA)Co., LTD (Nowy Jork), który wytwarza miliony testów na całym świecie, gwarantuje wysoką jakość oraz ponad 90 procentową skuteczność testów. Wynik testu można odczytać po 15-20 min. Jest to kasetowy test chromatograficzny, służy do wykrywania antygenów IgG oraz IgM skierowanych wytwarzanych w organizmie po wykryciu choroby COVID-19. Zasada działania testu opiera się na wykrywaniu antygenów IgG oraz IgM w próbkach krwi pełnej, surowicy, osocza pobranych od pacjenta.

kasetka test covid 19

Od 3 do 7 dni od zakażenia COVID-19 organizm produkuje antygeny (przeciwciała) IgM oraz IgG

Mogą one służyć więc jako marker diagnostyczny na wczesnym etapie wykrywania choroby. Jeśli przed wejściem do pracy i kontaktem z innymi pracownikami u pracownika zostanie wykonany test, może to uchronić pozostałych przed zarażeniem a cały zakład przed obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Szybkie testy są bardzo ważne w celu zachowania ciągłości produkcji i aby duże zakłady pracy mogły cały czas funkcjonować.

Badanie lekarzy czy pielęgniarek pozwoli na uniknięcie kwarantanny całego szpitala. Jest to palący problem, na który zwraca uwagę personel szpitali, domów opieki i innych jednostek - brak dostępu do testów molekularnych qPCR, czyli RT-PCR, nie powinien oznaczać braku testowania w ogóle.

Zapraszamy po szybkie testy na COVID-19 do OneDayClinic. Zainwestuj w profilaktykę.

Zdrowie Twoich pracowników to zdrowie Twojego biznesu

4.8/5 - (26 votes)