Okulary progresywne i laserowa korekcja wzroku – sposób na odmłodzenie Twoich oczu

starowzrocznosc

Coraz gorsza jakość widzenia po osiągnięciu pewnego wieku jest czymś normalnym. Starczowzroczność jest naturalnym procesem i dotyka praktycznie każdego zaraz po ukończeniu 40 roku życia, niektórych odrobinę później.

Jeśli wcześniej nie miałeś problemów ze wzrokiem, a teraz musisz manewrować odległością trzymanego telefonu przed oczami aby coś zobaczyć, to znak, że ten problem dotyczy już także Ciebie. Starczowzroczność, czyli inaczej prezbiopia to efekt naturalnego starzenia się organizmu i soczewki oka.

Na czym polega prezbiopia?

Człowiek rodzi się z niezwykle miękką i elastyczną soczewką oka, która łatwo dostosowuje się do odległości, na jaką patrzymy. Z wiekiem soczewka twardnieje i staje się mniej elastyczna, co utrudnia jej akomodację – czyli zdolność dostosowywania się do obrazu, na który patrzymy z bliska.

Jak skorygować prezbiopię?

Istnieje kilka sposobów na to, aby skorygować starczowzroczność. W OneDayClinic jednym z nich jest dobór okularów progresywnych. W tym celu niezbędna jest wizyta u optometrysty, który wykona niezbędne badania i dobierze właściwą korekcję.

Czym są okulary progresywne?

Szkła progresywne to najwyższa klasa szkieł optycznych. Stanowią one złoty środek, umożliwiając jednoczesną korekcję kilku różnych wad wzroku i umożliwiając precyzyjne widzenie z bliska.
Osoby, których wada wzroku wymaga zastosowania okularów progresywnych (lub kilku różnych par okularów do poszczególnych czynności) mają problem z ustabilizowaniem obrazu po zmianie odległości na jaką spoglądają. Ich wzrok musi się po prostu przyzwyczaić do innej przestrzeni optycznej. Dzieje się tak przez małą elastyczność soczewki, o której wspominaliśmy na początku wpisu.

Soczewka w okularach progresywnych łączy w sobie zalety trzech par okularów. Część szczytowa soczewki jest przeznaczona do obserwowania oddalonych przedmiotów, a jej dolna część zawiera szkło przeznaczone do precyzyjnego widzenia z bliska. Często zapominamy, że w naszym życiu są też odległości pośrednie, tj. monitor komputera, nawigacja, czy deska rozdzielcza w samochodzie, Klient w biurze, gotowanie. Niestety dużo osób zaniedbuje te odległości, a przecież w okularach do czytania nie zobaczymy dobrze komputera.

Musimy się przybliżać do monitora, aby lepiej widzieć wyświetlane treści. Szkła progresywne dają dobre widzenie na te trzy odległości. Dzięki tak zaawansowanym technicznie szkłom, nasza wada postępuje dużo wolniej, ponieważ nosimy cały czas odpowiednią korekcję. Całość tworzy jedną soczewkę, która w całym swoim zakresie gwarantuje pacjentowi wyraźne widzenie.

„Słyszałam, że ciężko się przyzwyczaić do okularów progresywnych”

Bardzo często zdarza się nam słyszeć to zdanie w naszych Klinikach Optyczno – Okulistycznych. Jest to jednak błędne przekonanie, które jest powielane na tyle często, że pacjenci naprawdę w to wierzą.

Szkieł progresywnych jest kilka rodzajów. Rozpoczynając od konstrukcji najsłabszej, dal w niej widziana jest dobrze, przechodząc jednak do odległości pośrednich i bliskich, mamy zawężone pole widzenia. Zmuszeni jesteśmy manewrować głową, aby swobodnie przeczytać książkę. Rzeczywiście może być trudniej się do niej przyzwyczaić, ponieważ przejście pomiędzy mocami od dali do bliży jest bardzo drastyczne. Takie konstrukcje nie są zalecane osobom wykonującym pracę biurową ze względu na obniżony komfort pracy.

Technologia poszła już jednak do przodu. Idąc w coraz bardziej zaawansowaną konstrukcję, pole widzenia do odległości pośrednich i bliskich rozszerza się, dając duży komfort z użytkowania takich szkieł, dzięki czemu o wiele łatwiej się do nich przyzwyczaić. W naszych Klinikach Optyczno – Okulistycznych dobierzemy odpowiednie szkła, dostosowując je do trybu życia i perfekcyjnej jakości widzenia.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja starczowzroczności to trwała i maksymalnie skuteczna alternatywa dla okularów progresywnych. Światło, które wpada do oka przechodzi przez wszystkie jego elementy, tj. rogówkę, czyli błonę ochronną oka, stąd przechodzi przez komorę przednią oka, wpada przez źrenicę, a stamtąd już w głąb oka na soczewkę, która ogniskuje ją na siatkówce. I to tak w skrócie, ponieważ cały temat działania oka to temat na rozległy elaborat.

Cały ten skomplikowany proces powoduje, że możemy dobrze widzieć. Laserowa korekcja wzroku polega na zmianie krzywizny rogówki, modelując jej kształt przy pomocy lasera. Jej docelowy kształt jest uzależniony od wady wzroku, jaka ma zostać skorygowana. I tak w przypadku krótkowzroczności dochodzi do spłaszczenia centrum rogówki, a w przypadku nadwzroczności – do jej uwypuklenia.

Niezależnie od wady, głównym celem zabiegu jest uformowanie kształtu rogówki w taki sposób, aby umożliwiła ona jak najlepsze skupianie światła, a co za tym idzie – jak najlepszą jakość i ostrość widzenia.

Laserowa korekcja wzroku – permanentne rozwiązanie problemu starczowzroczności w OneDayClinic

W naszych Klinikach wciąż wprowadzamy nowe rozwiązania i udogodnienia tak, aby sprostać wymaganiom każdego pacjenta. Jednym z nich będzie właśnie laserowa korekcja wzroku, która już w październiku pojawi się w naszej ofercie.


Wybierz jedną z naszych placówek i dowiedz się, czy powinieneś poddać się laserowej korekcji wzroku:

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci