Ile kosztuje operacja zaćmy? – Cena zabiegu

operacja zaćmy cena

Ile kosztuje operacja zaćmy?

Operacja zaćmy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów dotyczących narządu wzroku. Według statystyk niemalże 20% Polaków znajduje się w bezpośrednim zagrożeniu zachorowania na kataraktę. Zaćma dotyka przede wszystkim osoby starsze, a jedynym sposobem na jej usunięcie jest zabieg wszczepienia nowej soczewki. Sama procedura jest bardzo krótka, a rekonwalescencja wymaga jedynie dostosowywania się do zaleceń lekarza. Dużo trudniejsze wydaje się w tej sytuacji podjęcie decyzji o tym, jaką wybrać soczewkę w leczeniu zaćmy ze względu na koszt implantów. NFZ oferuje tylko podstawową soczewkę sferyczną, która wiąże się z wieloma ograniczeniami. Cena zabiegu w prywatnych klinikach, wszczepiających ponadstandardowe soczewki asferyczne jest natomiast bardzo wysoka. Na NFZ, prywatnie, a może korzystając z przywilejów płynących z dyrektywy transgranicznej – z jakiej opcji skorzystać i dlaczego?

Operacja zaćmy na NFZ

Operacja zaćmy w Polsce na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczy wyłącznie najprostszej soczewki sferycznej, która wiąże się z wieloma ograniczeniami, takimi jak trudność z widzeniem po zmroku czy konieczność noszenia okularów korekcyjnych pomimo wykonanego zabiegu. Dla osób, którym nie wystarczają możliwości podstawowej soczewki sferycznej, istnieje jednak alternatywa w postaci wysokiej klasy soczewek ponadstandardowych asferycznych dostępnych w prywatnych klinikach. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza oferta OneDayClinic, która przeprowadza zabieg operacji zaćmy w Czechach na bardzo korzystnych warunkach z wykorzystaniem implantów jednoogniskowych, dwuogniskowych, torycznych oraz wieloogniskowych.

Leczenie i operacja zaćmy – cena w klinikach prywatnych

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz podstawową soczewkę to mamy dla ciebie idealne rozwiązanie. OneDayClinic dba również o pacjentów niemogących lub niechcących dopłacać do lepszej soczewki. W naszym Pakiecie NFZ zawieziemy Cię do kliniki oraz na wszystkie kontrole w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gwarantujemy, że zabieg w ramach pakietu podstawowego będzie zrealizowany maksymalnie do 30 dni, nie musisz się więc martwić o czas oczekiwania. Więcej na temat Pakietu NFZ przeczytasz tutaj.

Leczenie zaćmy – cena w klinikach prywatnych

Operacja zaćmy to zabieg, którym nie może zająć się każdy okulista, jednak na terenie Polski działa dziś mnóstwo placówek wykonujących tego typu procedurę. Zdecydowaną przewagą klinik prywatnych nad tymi operującymi w ramach umowy z NFZ jest możliwość wyboru wysokiej klasy soczewek asferycznych. To dość ważny czynnik przekonujący do siebie wielu pacjentów. Ponadto operacja zaćmy w prywatnej klinice wiąże się zwykle z lepszym podejściem do pacjenta, a przyczyną jest wysoki koszt, jaki trzeba ponieść za wykonywany zabieg.

Kliniki prywatne posiadają w swoich ofertach wszystkie soczewki dostępne obecnie na rynku, co oznacza, iż pacjent ma możliwość dopasowania implantu do swoich potrzeb. Wielu osobom chorującym na zaćmę zależy, by po operacji mogły wrócić do pełnej sprawności i wykonywać czynności takie jak prowadzenie pojazdów. Nie można zaprzeczyć więc, że lepsza jakość soczewki jest jedynym rozwiązaniem, by tego dokonać i nie wymagać dodatkowej korekty okularowej. Cena zabiegu w klinikach prywatnych zdecydowanie przekracza jednak budżet wielu pacjentów. Istnieje jednak trzecia opcja. Operacja zaćmy za granicą, np. w Czechach to znacznie mniejszy koszt zabiegu.

Operacja zaćmy – koszt zabiegu za granicą

W ramach dyrektywy transgranicznej polscy pacjenci mają szansę zoperowania oczu poza granicami Polski (w krajach członkowskich UE) i otrzymania zwrotu kosztów z budżetu NFZ. Jest to opcja bardzo korzystna, biorąc pod uwagę fakt, że pacjentami zgłaszającymi się na operację zaćmy są często osoby starsze, z niską emeryturą. Dla zainteresowanych możliwością wyjazdu na operację za granicę powstała placówka OneDayClinic, która swoją klinikę osadziła w czeskiej Ostravie.

Dyrektywa transgraniczna pozwala na zwrot kosztów za standardową soczewkę sferyczną, czyli tę, którą wszczepia się podczas operacji wykonywanych w Polsce w ramach NFZ. Nie oznacza to jednak, że pacjent po raz kolejny nie ma wpływu na to, jaką soczewkę otrzyma. Operacja zaćmy w Czechach wiąże się bowiem z możliwością dopłacenia do lepszej soczewki, przy jednoczesnym zachowaniu prawa do zwrotu kosztów za soczewkę podstawową. W rezultacie cena najdroższej opcji zabiegowej jest niemal dwa razy niższa niż w Polsce! Zestawiając to z zaletami operacji w klinikach prywatnych, otrzymujemy rozwiązanie korzystne z punktu widzenia naprawdę wielu osób. Nie powinno więc dziwić, że Polacy decydują się na wyjazdy zagraniczne. W końcu zdrowie i jakość wzroku ważne są nie tylko dla młodych.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci