Specjalistyczne kliniki okulistyczne posiadają szeroką ofertę skierowaną do osób, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami oczu. Pacjenci mają okazję do tego, aby sprawdzić dokładność swojego wzroku, a w przypadku zaawansowanych problemów wraz z lekarzem podjąć skuteczne leczenie. Problemy ze wzrokiem dotyczą każdego. Jednak z biegiem lat problem z widzeniem znacznie się pogarsza doprowadzając do powstania mniej lub bardziej zaawansowanych chorób. Badania i skuteczne zabiegi okulistyczne wymagają profesjonalizmu i doświadczenia specjalistów, dlatego z każdym problemem warto skierować się do prywatnej kliniki. Nasza oferta została dopasowana do każdego pacjenta, który zmaga się z problemami ze wzrokiem. Jakie badania można u nich wykonać?

Badania optometryczne – na czym polegają?

Do niedawna w Polsce optometrysta był bardzo niedocenianym zawodem. Aktualnie do optometrysty udajemy się jak do lekarza pierwszego kontaktu – zwłaszcza kiedy zauważymy, że nie widzimy już tak dobrze jak dawniej. Optometrysta to osoba, która bada wzrok pod kątem korekcji, a następnie dobiera odpowiednie soczewki progresywne do okularów i przepisuje soczewki kontaktowe. W wielu przypadkach przeprowadza również rehabilitację widzenia. Optometrysta może także sprawdzić czy nie pojawiły się żadne zmiany chorobowe w całym układzie wzroku – dopiero wtedy pacjent otrzymuje zalecenie udania się do okulisty.

Podczas wizyty w OneDayClinic optometrysta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, a następnie za pomocą komputera przeprowadza pomiar wady wzroku, grubości i krzywizny rogówki oraz ciśnienia wewnątrzgałkowego. W dalszej kolejności za pomocą foroptera bada wadę wzroku oraz stan widzenia obuocznego i akomodacji. Wyniki konsultuje z pacjentem i wypisuje receptę na soczewki, które zostaną zamontowane w okularach progresywnych.

Badanie wzroku przez okulistę

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem okulisty od optometrysty. Nasi specjaliści przeprowadzają badania wzroku, ale jednocześnie warto pamiętać, że okulista zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem chorób oczu. Do niego również udajemy się z zaczerwienionymi oczami oraz ciałem obcym. Na badanie wzroku w celu wykrycia konkretnych zmian chorobowych warto wybierać się do okulisty minimum co dwa lata. W międzyczasie można umówić się na wizytę u optometrysty – zwłaszcza jeśli zaobserwujemy problemy z widzeniem bądź już takie posiadamy. Regularne wizyty oraz odpowiednio dobrane soczewki progresywne mogą uchronić przed pogłębianiem się wady wzroku.

Okulista podczas badania wzroku w OneDayClinic skupia się przede wszystkim na skontrolowaniu aktualnego stanu układu widzenia. Jednocześnie obserwuje czy pacjent nie zaczął chorować na zaćmę bądź inną przypadłość wzroku. Wczesne wykrycie problemu pozwala na błyskawiczne podjęcie leczenia, przez co pacjent zwiększa swoją szansę na wyleczenie.

bezpłatne badanie wzroku gliwice

Badanie zaćmy – kiedy należy udać się na wizytę?

Aktualnie zaćma to jedna z najpopularniejszych i najczęściej występujących chorób oczu. Jej objawy są łatwe do wyczucia, przez co pacjent ma możliwość szybkiej reakcji. W OneDayClinic, w przeciwieństwie do klinik działających tylko w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, nie trzeba długo oczekiwać na wizytę u okulisty. Dzięki temu lekarz przeprowadzi badanie zaćmy nawet kilka dni po rejestracji. Pozwoli to na wczesną reakcję i podjęcie odpowiednich kroków w celu wyeliminowania choroby oczu. OneDayClinic specjalizuje się w leczeniu zaćmy, zatem pacjenci podczas wizyty będą mogli również umówić się na zabieg jej usunięcia. W zależności od wymagań oraz potrzebnej soczewki progresywnej, pacjent wybierze odpowiedni pakiet. Szybkie wykrycie zaćmy oraz przeprowadzenie zabiegu jej usunięcia sprawi, że nie będzie konieczności noszenia później okularów progresywnych. Operacja zaćmy jest niezwykle skuteczna, a co ważniejsze – trwa zaledwie 20 minut i jest bezbolesna. Okulista usuwa zmętniałą soczewkę i wszczepia nową. Po zabiegu można bez problemu wrócić do codziennych obowiązków.

Jakie badania przeprowadzimy w OneDayClinic?

Problemy ze wzrokiem to nie jest coś, co można bagatelizować przez wiele lat. Już przy pierwszych objawach zaćmy albo innej choroby oczu, warto umówić się na wizytę u okulisty, który dokładnie zbada wzrok. W przypadku problemów z widzeniem konieczna może się okazać wizyta u optometrysty, który również za pomocą specjalistycznego sprzętu przeprowadzi badanie wzroku i dobierze odpowiednie soczewki progresywne.

4.8/5 - (34 votes)