Zespół suchego oka

Czy istnieje nieinwazyjna metoda leczenia jednej z najbardziej uciążliwych chorób oczu?

Ponad 340 milionów ludzi na całym świecie dotyka ten sam problem ze wzrokiem. Nic dziwnego więc, że rośnie coraz większa świadomość ludzi na temat ZSO.  ZSO – Zespół Suchego Oka – to niezwykle powszechna dolegliwość oczu, która jest spowodowana dysfunkcją gruczołów Meiborna odpowiedzialnych za produkcję lipidowej warstwy filmu łzowego, za czym idzie niewystarczająca produkcja łez.

Większość ludzi których dotyka problem trwałej suchości i pieczenia oczu ucieka się do leczenia objawowego, stosując miejscowo krople przynoszące ulgę. ZSO jest jednak przypadłością bardziej złożoną, którą z powodzeniem możemy leczyć klinicznie, oczekując zupełnie trwałych rezultatów.

Zapewne ingerencja w okolice oka kojarzy Ci się drastycznie, ale warto zapoznać się z tematem, zanim wizja komfortu życia zostanie stłumiona przez strach. Obecny rynek medyczny oferuje różne rozwiązania w tym zakresie, a jednym z nich jest Rexon-Eye.

Zarezerwuj wizytę w naszej placówce

Jak działa leczenie Zespołu suchego oka?

Urządzenie RexonEye jako jedyne na rynku umożliwia zupełnie nieinwazyjną stymulację gruczołów tarczkowych, pobudzając naturalne procesy regeneracji i odnowy komórek.

RexonEye aplikuje pacjentowi niewielkiej mocy prądy o wzmożonej częstotliwości, dzięki czemu zostaje wygenerowane pole elektromagnetyczne, które wchodząc w interakcję z tkankami międzykomórkowymi stymuluje regenerację tkanek.

Leczenie Zespołu suchego oka w praktyce

Po pierwsze – zabieg jest jednym z tych relaksujących i w pełni komfortowych. Pacjent zakłada na czas zabiegu maskę w kształcie okularów w którą wbudowane są elektrody, dzięki czemu używanie takich środków jak żel jest całkowicie zbędne. W czasie zabiegu pacjent powinien odczuwać przyjemne ciepło. Pojedyncza sesja trwa 20 minut, a całość terapii składa się z czterech sesji zabiegowych wykonywanych w tygodniowych odstępach.

Leczenie przynosi natychmiastową poprawę już po pierwszej sesji, co motywuje do ukończenia terapii i daje wymierną satysfakcję. W końcu dysonans po zakupowy to ostatnie, na co miałbyś ochotę, prawda?

OneDayClinic postanowiło zostać jedną z pierwszych placówek, które oferują tego typu terapię, bo chociaż nie mamy wpływu na objawienie się tej choroby, to z pewnością możemy mieć bardzo duży wpływ na jej leczenie.

A skoro można to zrobić nieinwazyjnie, to dlaczego nie spróbować?

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl