Stylista opraw, czyli jak dba o klienta dobry salon optyczny

stylista opraw

Wybór oprawek okularowych to niełatwe zadanie? Wiele osób, zarówno tych decydujących się na zakup okularów korekcyjnych po raz pierwszy, jak i tych, które od dawna korzystają z korekcji okularowej, staje regularnie przed wątpliwościami dotyczącymi dopasowania najlepszych oprawek. Z jednej strony możemy korzystać z poradników dotyczących kształtów oprawek pasujących do określonych rysów z twarzy, z drugiej jednak nawet te „optymalne” nie zawsze zdają się spełniać nasze oczekiwania. Naprzeciw tego typu dylematom wychodzą jednak styliści opraw: doradcy, których obecność w salonach optycznych jest dziś coraz szerzej doceniana przez osoby poszukujące idealnych okularów. Kim jest stylista opraw i w jakich sprawach może Ci pomóc?

Najważniejsze zadania dla stylisty opraw

Kwestia mody i aktualnych trendów nie pozostaje bez znaczenia, gdy w grę wchodzi wybór nowych oprawek okularowych. Obok osób, które poszukują rozwiązania idealnego na co dzień, z konieczności korzystania z okularów korekcyjnych, w salonach optycznych spotykamy też często osoby poszukujące dopasowanych i modnych okularów „zerówek” lub okularów przeciwsłonecznych. Stylista opraw to osoba pracująca w salonie optycznym, która nie zajmuje się jednak kwestią odpowiedniego dopasowania szkieł czy soczewek kontaktowych: rolą stylisty jest wsparcie w znalezieniu najlepszych oprawek dopasowanych do Twojego stylu, charakteru, preferencji czy aktualnych trendów

Jeśli optometrysta jest specjalistą w zakresie wyboru korekcji okularowej, stylista oprawek pełni u jego boku rolę doradcy modowego. Okulary stały się w ostatnich latach niezwykle ważnym i popularnym akcesorium, którego noszenie nie jest już powodem do wstydu czy ukrywania się. Z pomocą okularów i pięknych oprawek wyrażamy swoją osobowość, budujemy stylizacje biurowe i wyjściowe, a w etui nie ukrywamy już jednej pary okularów ubieranej „do pracy z komputerem” – odpowiednio dobrane oprawki nosimy dumnie, często posiadając więcej niż jedną parę dobierane na różne okazje. 

Czy w każdym salonie optycznym spotkam stylistę opraw? 

Niestety nie. Choć styliści opraw są coraz bardziej poszukiwani i pojawiają się w większych salonach, nie wszędzie udaje się spotkać specjalistę po odpowiednich kursach, który doradzi profesjonalnie w sprawie wyboru oprawek. W starszych, mniejszych salonach optycznych często doradztwem zajmują się optometryści lub pracownicy dbający o obsługę klienta, i choć ich doświadczenie jest w tej kwestii spore, ich specjalizacja nie leży po stronie aktualnych trendów modowych, rozpoznawaniu kształtów twarzy i modelowaniu jej za pomocą właściwego kształtu oprawek.

W OneDayClinic stawiamy na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru okularów oraz oprawek okularowych. Z pomocy naszego certyfikowanego stylisty opraw skorzystasz m.in. w salonie optycznym OneDayClinic w przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu, w którym optometrystka, mgr inż. Barbara Kucharska jest także stylistką opraw okularowych.

Zależnie od kształtu opraw twarz tej samej osoby prezentuje się w odmienny sposób. Aby podkreślić rysy twarzy, stylista opraw wskaże Ci atrakcyjny rodzaj oprawek. Ponadto stylista może zastosować także elementy analizy kolorystycznej, dzięki czemu kolor oprawek będzie harmonijnie współgrał z Twoją naturalną kolorystyką.

stylista opraw - jak dopasować okulary
stylista opraw jak dobiera oprawki
jak pracuje stylista opraw

Jak stylista może pomóc w wyborze opraw okularowych? 

Pomoc stylisty opraw jest kluczem do odnalezienia idealnych oprawek dopasowanych do Twojego kształtu twarzy, ale też do typu urody, zgodnie z klasyfikacją tzw. analizy kolorystycznej. W ramach współpracy przymierzysz wiele dostępnych modeli oprawek okularów korekcyjnych lub „zerówek”, a także okularów przeciwsłonecznych, w zależności od tego, jakiego rodzaju oprawek poszukujesz. Przy współpracy z optykiem i optometrystą, stylista opraw zadba o to, by oprawki zapewniały właściwe wsparcie i zabezpieczenie dla szkieł korekcyjnych, jednocześnie nie tracąc na swojej estetyce i charakterze.

Jak przygotować się do takiej konsultacji? Przede wszystkim odwiedź salon optyczny z pełną otwartością i gotowością na liczne przymiarki: szukając idealnych oprawek okularowych warto kierować się nie tylko tym, co podpowiada teoria dobierania ich do kształtu twarzy czy jakie propozycje są najmodniejsze w aktualnych trendach. W okularach musisz czuć się dobrze, a do tego potrzeba często sprawdzenia i odrzucenia kilku pozornie idealnych propozycji prowadzących do wyboru tej jednej, najlepszej opcji. Stylista może pomóc Ci znaleźć w sobie odwagę na zmianę - osoby, które noszą okulary od lat często decydują się na sprawdzone rozwiązania, zmieniając oprawki na podobne kształtem czy kolorem. Zmiana oprawek może wiązać się nawet ze stresem, jednak podobnie jak z odważniejszym cięciem u fryzjera czy zmianą koloru włosów - zmiana ta może dać zaskakujące efekty w postaci przemiany wizerunku.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji ze stylistą opraw - wkrótce uruchomimy dla Państwa nową stronę, dedykowaną dobieraniu oprawek okularowych.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci