Stylista opraw, czyli jak dba o klienta dobry salon optyczny

stylista opraw

Wybór oprawek okularowych to niełatwe zadanie? Wiele osób, zarówno tych decydujących się na zakup okularów korekcyjnych po raz pierwszy, jak i tych, które od dawna korzystają z korekcji okularowej, staje regularnie przed wątpliwościami dotyczącymi dopasowania najlepszych oprawek. Z jednej strony możemy korzystać z poradników dotyczących kształtów oprawek pasujących do określonych rysów z twarzy, z drugiej jednak nawet te „optymalne” nie zawsze zdają się spełniać nasze oczekiwania. Naprzeciw tego typu dylematom wychodzą jednak styliści opraw: doradcy, których obecność w salonach optycznych jest dziś coraz szerzej doceniana przez osoby poszukujące idealnych okularów. Kim jest stylista opraw i w jakich sprawach może Ci pomóc?

Najważniejsze zadania dla stylisty opraw

Nowinki z wybiegów mody światowej sławy projektantów już dawno przestały być zarezerwowane tylko dla wybranych. Za pomocą stylizacji i dodatków nie tylko można podkreślić figurę, ale i swój temperament. Kwestia mody i aktualnych trendów nie pozostaje bez znaczenia, gdy w grę wchodzi wybór nowych oprawek okularowych. Obok osób, które poszukują rozwiązania idealnego na co dzień, z konieczności korzystania z okularów korekcyjnych, w salonach optycznych spotykamy też często osoby poszukujące dopasowanych i modnych okularów „zerówek” lub okularów przeciwsłonecznych. W obu przypadkach wybór okularów i oprawek jest duży, więc zadanie to może okazać się nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji nieocenioną pomoc zapewni stylista lub stylistka opraw okularowych. Co kryje się pod tą nazwą?

Stylista opraw to osoba pracująca w salonie optycznym, która nie zajmuje się jednak kwestią odpowiedniego dopasowania szkieł czy soczewek kontaktowych: rolą stylisty jest wsparcie w znalezieniu najlepszych oprawek dopasowanych do Twojego stylu, charakteru, preferencji czy aktualnych trendów. Stylista opraw okularowych podpowie, jak dobrać okulary do twarzy, aby wyostrzyć łagodne rysy lub przeciwnie – złagodzić mocno zarysowaną szczękę, trójkątny podbródek. Odpowiednio dobrane oprawki okularowe znacząco wpływają na proporcje twarzy, warto zatem zaufać specjaliście przy ich wyborze. Jego wiedza, doświadczenie i obiektywna opinia to gwarancja wyboru okularów idealnie dopasowanych do potrzeb klienta salonu optycznego.

Jeśli optometrysta jest specjalistą w zakresie wyboru korekcji okularowej, stylista oprawek pełni u jego boku rolę doradcy modowego. Okulary stały się w ostatnich latach niezwykle ważnym i popularnym akcesorium, którego noszenie nie jest już powodem do wstydu czy ukrywania się. Z pomocą okularów i pięknych oprawek wyrażamy swoją osobowość, budujemy stylizacje biurowe i wyjściowe, a w etui nie ukrywamy już jednej pary okularów ubieranej „do pracy z komputerem” – odpowiednio dobrane oprawki nosimy dumnie, często posiadając więcej niż jedną parę dobierane na różne okazje. W końcu nic tak doskonale nie uzupełnia stylizacji, jak odpowiednio dobrane dodatki, w tym okulary. Oryginalne oprawki okularowe mogą wręcz zastąpić biżuterię, odwrócić uwagę od zmęczenia czy ożywić stonowany zestaw do pracy. I choć klasyczne modele okularów mają swoje grono zwolenników, każdego roku pojawiają się nowe trendy – ciekawe propozycje kolorystyczne czy oryginalne kształty oprawek kuszą nie tylko miłośników mody. Często praktykowaną opcją, będącą doskonałą alternatywą dla zakupu nowych okularów, jest wymiana oprawek w okularach. Wystarczy oddać okulary na szybką korektę do salonu, aby móc cieszyć się ich nowym designem. Zmiana koloru oprawek potrafi całkowicie odmienić wygląd nie tylko samych okularów, ale i twarzy. Klasyczny kształt okularów i na przykład wzorzyste oprawki to prosty sposób na dodanie pazura do swojej stylizacji i na przykład ożywienie jasnej karnacji. Na taką zmianę decydują się także osoby, które chcą poprzez dodatki podkreślić swój temperament, ale w pracy obowiązuje ich dress code. Kolorowy motyw na oprawkach nie wpływa na elegancki charakter stylizacji, ale pozwala w subtelny sposób zaakcentować swoją osobowość.

No dobrze, a co ze wspomnianym już doborem kształtu oprawek do twarzy? Stylistka opraw okularowych dobierze model okularów w taki sposób, aby Twoja twarz zyskała odpowiednie proporcje. I tak w przypadku twarzy prostokątnej dobrym wyborem są oprawki zaokrąglone, które łagodzą rysy twarzy. Osoby o twarzy okrągłej dobrze wyglądają w wielu rodzajach oprawek, w tym tych prostokątnych czy kanciastych. Subtelnie modelują okrągłą twarz również okulary z oprawkami typu „kocie oko”. To tylko kilka z reguł dobierania oprawek do kształtu twarzy, ale nie oznacza to, że musisz je znać lub sztywno stosować się do nich podczas zakupu okularów. O wszystko zadba stylistka opraw w salonie.

Czy w każdym salonie optycznym spotkam stylistę opraw? 

Niestety nie. Choć styliści opraw są coraz bardziej poszukiwani i pojawiają się w większych salonach, nie wszędzie udaje się spotkać specjalistę po odpowiednich kursach, który doradzi profesjonalnie w sprawie wyboru oprawek. W starszych, mniejszych salonach optycznych często doradztwem zajmują się optometryści lub pracownicy dbający o obsługę klienta, i choć ich doświadczenie jest w tej kwestii spore, ich specjalizacja nie leży po stronie aktualnych trendów modowych, rozpoznawaniu kształtów twarzy i modelowaniu jej za pomocą właściwego kształtu oprawek.

Korzystając z usług m.in. salonu OneDayClinic we Wrocławiu lub cyklicznych spotkań z naszymi specjalistami możesz liczyć na fachową pomoc w doborze okularów, zarówno pod względem ich kształtu, jak i kolorystyki oprawek. O udany zakup zadba doświadczona stylistka lub stylista opraw okularowych. To mit, że jedynie okulary przeciwsłoneczne mogą zachwycać modną stylistyką. W naszych salonach wybierzesz okulary idealnie dopasowane do twarzy, gwarantujące duży komfort noszenia, jak i przykuwające uwagę designem – jeśli tylko tego chcesz. Aby sprawdzić, jakie okulary do twarzy okrągłej, owalnej czy na przykład prostokątnej będą najlepszym wyborem, zapraszamy do naszych salonów!

W OneDayClinic stawiamy na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru okularów oraz oprawek okularowych. Z pomocy naszego certyfikowanego stylisty opraw skorzystasz m.in. w salonie optycznym OneDayClinic w przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu, w którym optometrystka, mgr inż. Barbara Kucharska jest także stylistką opraw okularowych.

Zależnie od kształtu opraw twarz tej samej osoby prezentuje się w odmienny sposób. Aby podkreślić rysy twarzy, stylista opraw wskaże Ci atrakcyjny rodzaj oprawek. Ponadto stylista może zastosować także elementy analizy kolorystycznej, dzięki czemu kolor oprawek będzie harmonijnie współgrał z Twoją naturalną kolorystyką.

stylista opraw - jak dopasować okulary
stylista opraw jak dobiera oprawki
jak pracuje stylista opraw

Jak stylista może pomóc w wyborze opraw okularowych? 

Jak dobrać oprawki do okularów z pomocą stylisty? Przede wszystkim należy wykazać chęć współpracy. Niekoniecznie stare, ulubione okulary wciąż pasują do Twojej twarzy. Tak samo jak sylwetka, tak i twarz ulega zmianom. Należy tutaj uwzględnić m.in. zmiany koloru włosów czy fryzur, sposób malowania się czy zmiany związane z wiekiem czy wahaniem wagi. Pomoc stylisty opraw jest kluczem do odnalezienia idealnych oprawek dopasowanych do Twojego kształtu twarzy, ale też do typu urody, zgodnie z klasyfikacją tzw. analizy kolorystycznej. W ramach współpracy przymierzysz wiele dostępnych modeli oprawek okularów korekcyjnych lub „zerówek”, a także okularów przeciwsłonecznych, w zależności od tego, jakiego rodzaju oprawek poszukujesz. Z pomocą stylistki opraw dowiesz się, jak dobrać oprawki do okularów, aby zachować odpowiednie proporcje twarzy, jednak nie można także zapominać o tym, że właściwy dobór okularów wpływa nie tylko na Twój wygląd, ale i samopoczucie oraz komfort noszenia okularów.

Przy współpracy z optykiem i optometrystą, stylista opraw zadba o to, by oprawki zapewniały właściwe wsparcie i zabezpieczenie dla szkieł korekcyjnych, jednocześnie nie tracąc na swojej estetyce i charakterze.

Jak przygotować się do takiej konsultacji? Przede wszystkim odwiedź salon optyczny z pełną otwartością i gotowością na liczne przymiarki: szukając idealnych oprawek okularowych, warto kierować się nie tylko tym, co podpowiada teoria dobierania ich do kształtu twarzy czy jakie propozycje są najmodniejsze w aktualnych trendach. W okularach musisz czuć się dobrze, a do tego potrzeba często sprawdzenia i odrzucenia kilku pozornie idealnych propozycji prowadzących do wyboru tej jednej, najlepszej opcji. Stylista może pomóc Ci znaleźć w sobie odwagę na zmianę – osoby, które noszą okulary od lat, często decydują się na sprawdzone rozwiązania, zmieniając oprawki na podobne kształtem czy kolorem. Łatwo wpaść w pułapkę przyzwyczajenia, dlatego tak ważna jest chęć współpracy ze stylistą opraw. Zmiana oprawek może wiązać się nawet ze stresem, jednak podobnie jak z odważniejszym cięciem u fryzjera czy zmianą koloru włosów – zmiana ta może dać zaskakujące efekty w postaci przemiany wizerunku. Dla osób, które lubią stopniowo wprowadzać zmiany, pozytywne efekty przyniesie już wymiana oprawek w okularach. Kto wie, może kolejnym krokiem w zmianie wizerunku będzie wybór oryginalnego kształtu okularów?

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji ze stylistą opraw.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci