Jak przebiega rekonwalescencja po operacji zaćmy?

rekonwalescencja po leczeniu zaćmy

Jak przebiega rekonwalescencja po operacji zaćmy?

Operowanie zaćmy jest dziś prostsze, niż kiedykolwiek. Ta dotykająca przede wszystkim osoby starsze choroba oczu potrafi być niesamowicie uciążliwa, jednak jej usunięcie może być naprawdę szybkie i bezbolesne. Jeśli zaczynasz zauważać, że Twoje oczy nie pracują jak powinny, obraz staje się rozmyty i nieostry, a jasne kolory stają się ciemniejsze, nie zastanawiaj się – to wyraźny znak, że czas postawić diagnozę. Mamy dobre wieści – wystarczą 24 godziny, by Twoje życie wróciło po operacji zaćmy do normy.

Czym jest zaćma?

Choroba oczu, zwana w naukowym języku kataraktą, objawia się wyraźną utratą ostrości widzenia spowodowaną zmętnieniem i zaćmieniem soczewki oka. Jest to naturalny objaw starzenia się narządu wzrokowego i choć nie dotyka każdego, jej występowanie jest całkiem powszechne. Zaćma potrafi rozwijać się latami, dlatego początkowe zmiany mogą pozostać niezauważone. Jeśli jednak utrata ostrości widzenia, zamglenie i zaburzona ocena odległości zaczynają Cię dotyczyć, czas na wizytę u okulisty.

Przebieg zabiegu usunięcia zaćmy

Operacja zaćmy jest niemalże bezbolesna i naprawdę błyskawiczna. Po podjęciu leczenia w klinice OneDayClinic, w ciągu maksymalnie 30 dni zostaną Państwo przewiezieni do Naszej Kliniki  w Czechach, w której zostaną Państwo poddani badaniu wstępnemu i przejdą operację jeszcze w dniu przybycia. Zabieg usunięcia zaćmy trwa maksymalnie 15 minut, a jego efekty zauważalne są tuż po opuszczeniu sali operacyjnej. Operacja odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, co oznacza, iż tuż po zabiegu będą mogli Państwo wstać i poruszać się samodzielnie, bez konieczności spędzania kilku dni w szpitalu.

Nastepnego dnia po zabiegu i noclegu w hotelu, odbywa się badanie kontrolne, podczas którego ocenia się sukces zabiegu, faktyczną ostrość Państwa wzroku oraz zbiera ogólne wrażenia z Państwa pobytu w klinice. Staramy się, by proces usunięcia zaćmy był jak najbardziej przyjazny pacjentowi i nie kolidował z jego codziennym życiem. Dzięki usłudze transportu na operację i po niej, nie będą musieli Państwo martwić się daleką podróżą.

Rekonwalescencja

To zaskakujące, ale dzięki dzisiejszej medycynie operacja zaćmy wymaga jedynie krótkiego okresu rekonwalescencji. Po szybkim, bezbolesnym zabiegu pacjenci odzyskują pełną sprawność wzrokową, a objawy związane z zaćmą w zupełności znikają. Zaleca się, by po zabiegu pacjent nie wysilał się i nie przemęczał wzroku przez najbliższe 24 godziny, co jest możliwe dzięki naszej ofercie jednodniowego noclegu w hotelu w Czechach. Dodatkowo przez dwa tygodnie trzeba się oszczędzać i minimalizować wysiłek. Niewskazane jest chodzenie na basen czy do sauny, nie można dźwigać przedmiotów o wadze powyżej 2 kg. Zobacz więcej na temat potencjalnych powikłań.

W naszej klinice robimy wszystko, by nasi pacjenci byli w jak najlepszej formie, dlatego zarówno transport, jak i nocleg są zapewnione w niemalże wszystkich dostępnych pakietach. Warto jednak pamiętać, aby nie spać na brzuchu oraz unikać bezpośredniego kładzenia się po operowanej stronie – najlepiej spać na plecach. Niemniej jednak, pacjent po zabiegu nie zostaje unieruchomiony. Choć ostrożność jest zalecana przy wszelkich operacjach wzroku, rezygnowanie z podstawowych codziennych czynności po operacji usunięcia zaćmy nie jest konieczne. To niezwykle efektywny, bezpieczny proces, który jedynie nieznacznie wpłynie na tryb Państwa życia. Całkowita odmiana jakości wzroku w jeden dzień jest dziś opcją dostępną na wyciągnięcie ręki.

Przejście zabiegu usunięcia zaćmy w Czechach jest niezwykle korzystne z punktu widzenia pacjenta. Wykwalifikowana opieka medyczna, profesjonalna klinika doświadczona w przeprowadzaniu operacji zaćmy, zapewniony transport i nocleg, a wszystko to częściowo refundowane przez polski NFZ dzięki Ustawie Transgranicznej. Nie przejmuj się długim leczeniem i kosztami niemożliwymi do spłacenia – wybierz OneDayClinic i pozbądź się zaćmy w 24 godziny.

Jak przebiega rekonwalescencja po operacji zaćmy?
4.8 (96.13%) 31 votes

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl

Chciałbyś otrzymywać od OneDayClinic najnowsze informacje?

FreshMail.pl