Jak przebiega rekonwalescencja po operacji zaćmy?

rekonwalescencja po leczeniu zaćmy

Jak przebiega rekonwalescencja po operacji zaćmy?

Operowanie zaćmy jest dziś prostsze, niż kiedykolwiek. Ta dotykająca przede wszystkim osoby starsze choroba oczu potrafi być niesamowicie uciążliwa, jednak jej usunięcie może być naprawdę szybkie i bezbolesne. Jeśli zaczynasz zauważać, że Twoje oczy nie pracują jak powinny, obraz staje się rozmyty i nieostry, a jasne kolory stają się ciemniejsze, nie zastanawiaj się – to wyraźny znak, że czas postawić diagnozę. Mamy dobre wieści – wystarczą 24 godziny, by Twoje życie wróciło po operacji zaćmy do normy.

Czym jest zaćma?

Choroba oczu, zwana w naukowym języku kataraktą, objawia się wyraźną utratą ostrości widzenia spowodowaną zmętnieniem i zaćmieniem soczewki oka. To właśnie soczewka odpowiedzialna jest za skupianie światła na siatkówce i to dzięki niej możliwe jest ostre, wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko oka. Z tego też powodu nienaturalne zakrzywienie soczewki, uszkodzenie jej lub spowodowane zaćmą zamglenie i zaciemnienie automatycznie pogarszają jakość wzroku.

 

Nie musisz czekać na operację zaćmy! W OneDayClinic zapewniamy komfortowe leczenie zaćmy na NFZ w ciągu 30 dni!

 

Zaćma i związane z nią zmętnienie soczewki jest jednym z naturalnych objawów starzenia się narządu wzrokowego i choć nie dotyka każdego, jej występowanie jest całkiem powszechne. Zamglenie pojawia się w momencie, gdy białka z których soczewka jest zbudowana zaczynają zbijać i zrastać się ze sobą, tracąc swój naturalny układ gwarantujący ostre widzenie.[1] Zaćma potrafi rozwijać się latami, dlatego początkowe zmiany mogą pozostać niezauważone. Niestety, jeśli nie zareagujesz na zmiany odpowiednio wcześnie, konsekwencje mogą być poważne – nieleczona zaćma jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku na świecie! Jeśli więc utrata ostrości widzenia, zamglenie i zaburzona ocena odległości zaczynają Cię dotyczyć, czas na wizytę u okulisty.

 

Przebieg zabiegu usunięcia zaćmy

Operacja zaćmy jest niemalże bezbolesna i naprawdę błyskawiczna. Po podjęciu leczenia w klinice OneDayClinic, w ciągu maksymalnie 30 dni zostaną Państwo przewiezieni do Naszej Kliniki  w Czechach, w której zostaną Państwo poddani badaniu wstępnemu i przejdą operację jeszcze w dniu przybycia.

znieczulenie zaćma

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej i sprawdzonej już metody fakoemulsyfikacji, zabieg usunięcia zaćmy trwa maksymalnie 15 minut, a jego efekty zauważalne są już po opuszczeniu sali operacyjnej. Operacja odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, co oznacza, iż tuż po zabiegu będą mogli Państwo wstać i poruszać się samodzielnie, bez konieczności spędzania kilku dni w szpitalu.

 

Przeczytaj również: Operacja zaćmy – jak przebiega krok po kroku

 

W OneDayClinic oferujemy Państwu możliwość zakwaterowania w pobliskim hotelu, z którego po spędzonej po zabiegu nocy zaprosimy Państwa na obowiązkowe badanie kontrolne i ocenimy końcowy sukces zabiegu, faktyczną ostrość Państwa wzroku oraz zapytamy o ogólne wrażenia z Państwa pobytu w klinice. Staramy się, by proces usunięcia zaćmy był jak najbardziej przyjazny pacjentowi i nie kolidował z jego codziennym życiem. Dzięki usłudze transportu na operację i po niej, nie będą musieli Państwo martwić się daleką podróżą.

operacja zaćmy

Rekonwalescencja po operacji zaćmy

W OneDayClinic oferujemy Państwu możliwość zakwaterowania w pobliskim hotelu, z którego po spędzonej po zabiegu nocy zaprosimy Państwa na obowiązkowe badanie kontrolne i ocenimy końcowy sukces zabiegu, faktyczną ostrość Państwa wzroku oraz zapytamy o ogólne wrażenia z Państwa pobytu w klinice. Staramy się, by proces usunięcia zaćmy był jak najbardziej przyjazny pacjentowi i nie kolidował z jego codziennym życiem. Dzięki usłudze transportu na operację i po niej, nie będą musieli Państwo martwić się daleką podróżą.

zalecenia po zabiegu zaćmy

 

Przeczytaj również: Zaćma – zalecenia po zabiegu

 

Jedną z najważniejszych zasad, o których należy po operacji bezwzględnie pamiętać jest to, by pacjent nie wysilał się i nie przemęczał wzroku przez pierwsze 24 godziny. W OneDayClinic jest to możliwe dzięki naszej ofercie jednodniowego noclegu w hotelu w Czechach. Dodatkowo zaleca się, by przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu oszczędzać się i minimalizować wysiłek. Niewskazane jest chodzenie na basen i do sauny, nie można dźwigać przedmiotów o wadze powyżej 2 kg, warto pamiętać też by nie spać przez pewien czas na stronie operowanego oka (unikając w ten sposób nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego).[2] Należy wykorzystać też do końca lekarstwa przepisane przez lekarza podczas badania kontrolnego – zarówno krople jak i maści z antybiotykiem pozwalają zredukować ryzyko pojawienia się jakiejkolwiek infekcji do minimum, a tym samym zwiększyć szansę na pełne wyzdrowienie oka i odzyskanie pełnej sprawności wzroku.

 

Przeczytaj również: Opercja Zaćmy – powikłania po zabiegu

 

W naszej klinice robimy wszystko, by nasi pacjenci byli w jak najlepszej formie, dlatego zarówno transport, jak i nocleg są zapewnione w niemalże wszystkich dostępnych pakietach. Warto jednak pamiętać, aby nie spać na brzuchu oraz unikać bezpośredniego kładzenia się po operowanej stronie – najlepiej spać na plecach. Niemniej jednak, pacjent po zabiegu nie zostaje unieruchomiony. Ostrożność zalecana jest też podczas pierwszych kąpieli – należy uważać, by do oka nie dostało się mydło czy szampon oraz unikać stosowania makijażu do czasu pełnego zagojenia się oka. Podrażnienia niosą za sobą duże ryzyko powikłań, a tych chcemy przecież za wszelką cenę uniknąć.[3]

zalecenia po zabiegu usunięcia zaćmy

Choć ostrożność jest zalecana przy wszelkich operacjach wzroku, rezygnowanie z podstawowych codziennych czynności po operacji usunięcia zaćmy nie jest konieczne. To niezwykle efektywny, bezpieczny proces, który jedynie nieznacznie wpłynie na tryb Państwa życia. Całkowita odmiana jakości wzroku w jeden dzień jest dziś opcją dostępną na wyciągnięcie ręki.

Przejście zabiegu usunięcia zaćmy w Czechach jest niezwykle korzystne z punktu widzenia pacjenta. Wykwalifikowana opieka medyczna, profesjonalna klinika doświadczona w przeprowadzaniu operacji zaćmy, zapewniony transport i nocleg, a wszystko to częściowo refundowane przez polski NFZ dzięki Ustawie Transgranicznej. Nie przejmuj się długim leczeniem i kosztami niemożliwymi do spłacenia – wybierz OneDayClinic i pozbądź się zaćmy w 24 godziny.

 


Źródła:

[1] – https://nei.nih.gov/health/cataract/cataract_facts

[2] – https://www.allaboutvision.com/conditions/cataract-surgery-recovery.htm

[3] – https://www.nhs.uk/conditions/cataract-surgery/recovery/

 

Jak przebiega rekonwalescencja po operacji zaćmy?
4.9 (97.03%) 209 votes

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl