Operacja zaćmy to jedyny sposób na całkowite zatrzymanie postępowania choroby i przywrócenie pacjentowi wysokiej sprawności wzrokowej. Katarakta, czyli zmętnienie soczewki wynikające najczęściej z naturalnych procesów fizjologicznych i starzenia się organizmu jest chorobą postępującą, prowadzącą ostatecznie do całkowitej ślepoty. Jedynie usunięcie zmętniałej soczewki i zastąpienie jej sztuczną soczewką wewnątrzgałkową jest w stanie odwrócić efekty choroby. Jak wygląda operacja zaćmy w dużych miastach takich jak Opole?

Zabieg zaćmy Opole i okolice – leczenie zaćmy za granicą

Opole leży blisko czeskiej granicy, co jest dobrą wiadomością dla pacjentów oczekujących na operację zaćmy – klinika OneDayClinic mieszcząca się w czeskiej Ostrawie przeprowadza korekcję katarakty na naprawdę korzystnych warunkach. Sam zabieg zaćmy za granicą może być refundowany z funduszu NFZ przeznaczonego na takie operacje. Na tym jednak nie koniec zalet wyjazdu za granicę.

Standardowa operacja zaćmy wykonywana w ramach NFZ obejmuje w Polsce koszty zabiegu oraz najprostszej soczewki sferycznej jednoogniskowej białej, po której wszczepieniu pacjent będzie musiał korzystać z okularów korekcyjnych w celu utrzymania dobrej ostrości widzenia do każdej odległości. Na rynku medycznym istnieje oczywiście znacznie więcej rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych, jednak NFZ nie daje pacjentom możliwości wyboru czy nawet dopłaty do lepszej soczewki. Jeśli więc pacjent chciałby uzyskać po operacji ostrość widzenia nie wymagającą okularów korekcyjnych czy po prostu lepszej jakości soczewkę chroniącą oko przed promieniowaniem UV, czy światłem niebieskim, jedynymi opcjami pozostają leczenie prywatne lub wyjazd za granicę w ramach Dyrektywy Transgranicznej – kliknij tutaj po szczegóły.

Leczenie zaćmy za granicą dla pacjentów z Opola

W OneDayClinic, poza doświadczonym personelem, profesjonalną obsługą i przyjazną atmosferą oferujemy pacjentom przede wszystkim szansę zadecydowania o jakości wzroku po operacji. Przygotowane pakiety zabiegowe obejmują w sobie cenę podstawowego zabiegu refundowaną przez NFZ oraz dopłatę do lepszej soczewki, która ma zostać użyta podczas operacji. Każdy pacjent może liczyć tu na indywidualne traktowanie i pomoc w wyborze najlepszego, najkorzystniejszego rozwiązania, zapewniającego leczenie chorób takich jak zaćma na najwyższym poziomie. Pacjenci mogą dodatkowo skorzystać z opcji transportu oraz noclegu w pobliskim hotelu, dzięki czemu po operacji będą mogli poczekać spokojnie na badanie kontrolne następnego dnia. Nie warto odkładać decyzji o operacji choroby, która postępuje i każdego dnia pomniejsza ostrość wzroku i komfort widzenia. W OneDayClinic operację zaćmy wykonamy w mniej niż 30 dni od momentu zapisu, z możliwością refundacji zabiegu z NFZ.

lecznenie zaćmy w Opolu
Sprawdź również nasze Centrum okulistyczno-optyczne w Opolu!

Klinika okulistyczna OneDayClinic – co nas wyróżnia

Leczenie zaćmy za granicą dla pacjentów z Opola

OneDayClinic jest nowoczesną kliniką okulistyczną, której celem jest diagnostyka oraz leczenie wad wzroku, w tym usuwanie chorób takich jak zaćma. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, dlatego posiadamy najwyższej klasy sprzęt firmy Alcon oraz NIDEK. W naszej kadrze pracują wykwalifikowani lekarze specjaliści, przeprowadzający zabiegi z zakresu okulistyki nie tylko profesjonalnie i skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Placówka OneDayClinic znajduje się w czeskiej Ostravie i oferuje szereg zabiegów korekcji katarakty, wykonywanych przez doświadczony zespół. Troszczymy się o każdego pacjenta, dlatego dopasowujemy nasze usługi do indywidualnych potrzeb. Przed operacją zaćmy przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja oraz badanie lekarskie w celu dobrania odpowiedniej soczewki. Najbardziej zależy nam na tym, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjenta oraz zagwarantować mu poprawę wzroku. W klinice OneDayClinic mamy duży wybór wysokiej klasy soczewek asferycznych: jednoogniskowych, dwuogniskowych, torycznych oraz wieloogniskowych (sprawdź cennik soczewek), dlatego z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

4.9/5 - (58 votes)