Usuwanie zaćmy wtórnej

badania

Zaćma – nazywana także kataraktą – to choroba polegająca na stopniowym mętnieniu soczewki, która coraz gorzej przepuszcza światło, co w konsekwencji prowadzi do stopniowego pogarszania widzenia, aż w końcu – do ślepoty. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest usunięcie zmętniałej soczewki i zastąpienie jej soczewką sztuczną. Czasami zdarza się, że już po przeprowadzeniu operacji choroba powraca – mamy wówczas do czynienia z tzw. zaćmą wtórną. Ją również trzeba leczyć!

Zaćma wtórna może pojawić się u pacjenta po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet kilku latach po zabiegu usunięcia zmętniałej soczewki i wszczepienia soczewki sztucznej. Na czym polega to schorzenie? Otóż nie jest to oczywiście zmętnienie sztucznej soczewki, ale pozostałości soczewki naturalnej, które znajdują się w tylnej torebce soczewki.

Jakie czynniki sprzyjają występowaniu zaćmy wtórnej? Może być ich wiele. Zaćma wtórna bywa związana z innymi schorzeniami wzroku – wrodzonymi wadami siatkówki lub krótkowzrocznością. Może być ona powikłaniem atopowego zapalenia skóry, efektem urazów mechanicznych oka bądź stanów zapalnych gałki ocznej, a nawet skutkiem chorób ogólnoustrojowych, takich jak niedoczynność przytarczyc czy cukrzyca.

Leczenie zaćmy wtórnej w One Day Clinic

W One Day Clinic do leczenia zaćmy podchodzimy kompleksowo. Skorzystać u nas można oczywiście z nowoczesnych, bezpiecznych i mało inwazyjnych operacji zaćmy wykonywanych przez niezwykle doświadczonych specjalistów w najbardziej prestiżowych czeskich klinikach. Naszym pacjentom zapewniamy transport do kliniki oraz z powrotem, nocleg w luksusowym hotelu na terenie Czech, a także możliwość dopłacenia do standardowego zabiegu i wybór soczewki wyższej jakości.

Pomoc uzyskają u nas również pacjenci ze zdiagnozowaną zaćmą wtórną. Wielu z nich sądzi, że nawrót choroby wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kolejnej operacji – tymczasem leczenie zaćmy wtórnej to po prostu krótki zabieg z wykorzystaniem lasera neodymowo-yagowego (YAG). Fachowo określa się go mianem kapsulotomii. Jest on bardzo prosty i polega na wykonaniu w środku tylnej torebki soczewki niewielkiego otworu przy pomocy lasera, co natychmiastowo poprawia jakość widzenia. Cała procedura trwa około pół godziny, a sam zabieg – kilkanaście sekund. Jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. Przez kilka dni konieczne jest stosowanie zaleconych przez lekarza kropli do oczu, a całkowite efekty są widoczne około 5-7 dni po zabiegu.

Jeśli po operacji zaćmy zauważasz u siebie pogorszenie jakości widzenia, jak najszybciej zgłoś się do okulisty – to może być zaćma wtórna, która postępuje, upośledza wzrok i znacznie utrudnia wykonywanie normalnych czynności. W One Day Clinic, oprócz organizowania operacji zaćmy w klinikach w Czechach, pomagamy także pacjentom z zaćmą wtórną – zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które wymagają wykonania zabiegi kapsulotomii. Wypełnij formularz kontaktowy nasi konsultanci niezwłocznie się z Tobą skontaktują!

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci