Czas oczekiwania na zabieg zaćmy w Częstochowie

Współpraca OneDayClinic z kolejną kliniką okulistyczną

Operacje zaćmy należą do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów na całym świecie. Każdego dnia w samej Polsce setki pacjentów poddają się usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej soczewką sztuczną w celu całkowitego zatrzymania postępowania zaćmy i zachowania dobrej jakości wzroku. Niestety, prywatnie zabieg zaćmy jest dość kosztowny, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy fakt, że najczęściej operowaną grupą są tu osoby starsze, często na emeryturze, które nie mogą pozwolić sobie na drogie zabiegi z własnej kieszeni. Alternatywą jest oczywiście operacja w ramach NFZ, na którą jednak trzeba trochę poczekać. Jak długi jest czas oczekiwania na zabieg zaćmy w Częstochowie?

Kolejki do operacji zaćmy w Częstochowie – ile poczekają pacjenci?

Ze względu na charakter choroby, operacyjne leczenie zaćmy jest obecnie jedynym rozwiązaniem pozwalającym na całkowite zatrzymanie jej postępowania i uratowanie wzroku pacjenta przed całkowitą ślepotą. Dzięki postępowi okulistyki zabieg ten jest stosunkowo prosty, mało inwazyjny i zwykle trwa nie dłużej, niż 30 minut, po których pacjent może z powodzeniem wrócić do domu i tam stosować się do zaleceń lekarza powracając do pełnego zdrowia. Stosowana na całym świecie metoda fakoemulsyfikacji daje też stosunkowo niskie ryzyko powikłań pooperacyjnych i gwarantuje dość krótki czas rekonwalescencji po operacji. Metodę tę stosuje się dziś zarówno w klinikach prywatnych, jak i szpitalach publicznych wykonujących operację zaćmy i choć między obydwoma systemami pojawia się wiele różnic w jakości wykonywanych operacji, jedna jest najbardziej wyraźna – długi czas oczekiwania na operację zaćmy w Częstochowie i innych polskich miastach dla pacjentów operowanych w ramach NFZ.

Zabieg zaćmy w Częstochowie można wykonać dziś w ramach NFZ wyłącznie w na oddziale okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. N.M.P. Niestety, aby na zabieg taki się dostać, pacjenci w stanie stabilnym będą musieli poczekać tu aż do października 2020 roku, czyli około 1,5 roku od dnia rejestracji na zabieg. Terminy operacji zaćmy są dla wielu pacjentów niezwykle odległe, bo choć ich przypadek może zostać uznany za stabilny, choroba postępuje u każdego pacjenta zupełnie inaczej i półtorej roku może oznaczać dla niektórych praktycznie całkowitą utratę wzroku. O przyznanym statusie pacjenta (pilny lub stabilny) czy nawet samej kwalifikacji do zabiegu na zaćmę decyduje od niedawna nie odczucie pacjenta, a jedynie wynik badania wstępnego, według którego zaćma odebrała pacjentowi minimum 40% ostrości wzroku. A przecież tam, gdzie niektórzy będą widzieć jeszcze zupełnie dobrze, inni przy mniejszej utracie ostrości mogą nie widzieć już zbyt wiele. Co mogą zrobić pacjenci z Częstochowy, by  ominąć kolejki do operacji zaćmy?

Operacja zaćmy w Częstochowie, na Śląsku i za granicą

Zanim pacjent zdecyduje się na prywatne leczenie zaćmy, które jest oczywiście dostępne właściwie od ręki, bez kolejek oczekujących, warto rozejrzeć się za innymi szpitalami w najbliższej okolicy oferującymi zabieg w ramach NFZ w znacznie krótszym czasie. Dla pacjentów z Częstochowy sprawdziliśmy przede wszystkim szpitale na Śląsku, w przekroju których najlepsze szanse na szybką operację mają pacjenci szpitala NZOZ Euromedic Kliniki Specjalistyczne w Katowicach (najbliższy termin: czerwiec 2019), Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Lekarskie “ALFA” w Skoczowie (czerwiec 2019) oraz Beskidzkiego Centrum Medycznego w Bielsku-Białej (lipiec 2019). Szczęśliwie dla pacjentów z Częstochowy, ze względu na ich położenie geograficznie, równie dobrym wyborem będzie wyjazd na operację za granicę, do Czech, gdzie w ramach obowiązującej Polskę Dyrektywy Transgranicznej mogą zostać zoperowani z możliwością pokrycia kosztów przez NFZ.

częstochowa

Operacja zaćmy w OneDayClinic w czeskiej Ostravie to dla pacjentów z Częstochowy i każdego zakątka Polski szansa na uzyskanie leczenia na najwyższym poziomie w czasie krótszym niż 30 dni od dnia rejestracji. Jako Klinika Specjalistyczna spełniamy wszystkie warunki operacyjne wymagane przez NFZ do przyznania pacjentowi refundacji zabiegu, a jednocześnie oferujemy możliwość poszerzenia pakietu operacyjnego o znacznie lepsze, wyższej jakości soczewki, do których dopłata będzie jedynie różnicą cenową pomiędzy pakietem standardowym, a premium, bez konieczności ponoszenia kosztów jak za leczenie prywatne w Polsce. Dla wielu pacjentów to jedyna okazja, by uzyskać soczewkę nie wymagającą noszenia okularów korekcyjnych po operacji (standardowe soczewki sferyczne jednoogniskowe to jedyny wariant stosowany przy leczeniu zaćmy na NFZ w Polsce), a przy okazji mieć pewność wysokiej jakości wykonania zabiegu, minimalnego ryzyka powikłań i szybkiej rekonwalescencji pod okiem doświadczonych specjalistów.

Czekanie na zabieg zaćmy w Częstochowie nie musi trwać 1,5 roku – sprawdź najwcześniejsze terminy leczenia w okolicy za pomocą portalu NFZ https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ lub wybierz operację za granicą i ciesz się z poprawy wzroku w krócej niż miesiąc.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Pakiet Ideal:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Lepsza czułość kontrastu
 • Dobre widzenie na jedną odległość
 • Dobre widzenie wieczorem i w nocy

Opis pakietu:

Pakiet Ideal to jeden z czterech pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe asferyczne. Soczewka oferowana w tym pakiecie jest najbardziej podstawową wersją soczewki ponadstandardowej. Jak wszystkie soczewki asferyczne – zbudowana jest w taki sposób, aby możliwie najlepiej dopasowywać się do naturalnych krzywizn oka.

Soczewka ta, podobnie jak inne soczewki jednoogniskowe – umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość, najczęściej bliży. Druga z wad - dal musi być skorygowana przy pomocy korekcji okularowej. Soczewka z pakietu Ideal produkcji Baush & Lamb Gwarantuje idealne odwzorowanie obrazu bez zniekształceń, z możliwie najlepszą ostrością widzianego obrazu. Soczewka ta została uszlachetniona filtrem UV.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Ideal Plus

Idealny wybór dla osób czynnych zawodowo, pracujących przy komputerze.

599,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Mniejsze ryzyko rozwoju komórek czerniaka w oku
 • Oczy osoby przebywającej w sztucznym oświetleniu lub przed komputerem są mniej zmęczone
 • Oczy nie są zmęczone, ani nie pieką

Opis pakietu:

Pakiet Ideal Plus to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową, uszlachetnioną w filtry UV i filtr Światła Niebieskiego, który doskonale chroni oko przed powstaniem szkodliwych chorób siatkówki, takich jak AMD, – czyli zwyrodnienie plamki żółtej, które prowadzi do ślepoty. Soczewka firmy Zeiss zawarta w tym pakiecie ogranicza także możliwość rozwoju czerniaka w oku.

Działanie filtru światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na ograniczenie bezsenności spowodowanej nadmiernym oddziaływaniem światła niebieskiego (komputery, telefony, białe światło lamp) na oczy w ciągu dnia. Taka ekspozycja oczu na tego typu światło dramatycznie wpływa na obniżenie poziomu melatoniny, co może zaburzać sen i wpływać na cykl okołodobowy. Filtr światła niebieskiego, którym uszlachetniona została soczewka z Pakietu Ideal Plus, skutecznie ogranicza tego typu zjawiska.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Premium

Najlepsza dla kierowców.

825,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Nie powoduje różnic w odczycie kontrastu i barw
 • Dzięki zastosowanym filtrom niweluje bezsenność

Opis pakietu:

Pakiet Premium to jeden z najlepszych pakietów obejmujących soczewki jednoogniskowe. Tak jak pozostałe soczewki tego typu – koryguje wadę wzroku na jedną odległość, natomiast korekcję wad towarzyszących trzeba nadrobić dobierając odpowiednią korekcję okularową. Pakiet Premium jest uszlachetniony w filtry UV i filtr światła niebieskiego, dzięki czemu zapobiega powstawaniu poważnych chorób siatkówki. Soczewka ta zwana potocznie „Soczewką Żółtą” jest najlepszą stosowaną soczewką w swojej klasie. Idealna dla osób pracujących godzinami przy komputerze.

Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Budowa soczewki marki Alcon z pakietu Premium ogranicza powstawanie „efektu halo” wokół jasnego światła, dzięki czemu stanowi świetny wybór dla kierowców. Nie ma również dyskomfortu podczas wieczornego czytania. Budowa soczewki Premium oraz jej uszlachetnienia ograniczają ryzyko wystąpienia Zaćmy Wtórnej u operowanego pacjenta.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM CLAREON

Najlepsza dla osób aktywnych zawodowo i zawodowych kierowców.

1399,00 zł

Zalety:

 • filtr UV
 • Filtr Światła niebieskiego
 • Bardzo wysoka ostrość widzianego obrazu
 • Minimalne ryzyko powstania „efektu halo”

Opis pakietu:

Pakiet Premium Clareon to najnowszy pakiet w naszej ofercie. Soczewka zawarta w tym pakiecie to najnowszej generacji soczewka jednoogniskowa, która pojawiła się na rynku na przełomie 2018 roku. Jej unikalność polega na zastosowaniu jednorazowego systemu wszczepiania. Soczewka produkcji czołowej marki Alcon jest załadowana do specjalnego urządzenia fabrycznie, a dzięki zastosowaniu unikalnej technologii – znacznie ułatwia wszczepienie minimalizując ryzyko powikłań. Soczewka Clareon gwarantuje doskonałą przezierność soczewki, a unikalna technologia polimeryzacji soczewki ogranicza ryzyko zjawiska glisteningu.

Soczewka Clareon, jako następca soczewki z Pakietu Premium jest wyposażona standardowo w filtr światła niebieskiego oraz filtr UV, które skutecznie ograniczają ryzyko wystąpienia poważnych chorób siatkówki. Filtr światła niebieskiego wpływa także pozytywnie na produkcję melatoniny w mózgu odpowiedzialnej za sen. Ponadto, ogranicza zmęczenie i ból oczu spowodowany długą ekspozycją na światło. Soczewka Clareon znacznie zmniejsza ryzyko powstania Zaćmy Wtórnej w operowanym oku. Świetnie sprawdzi się u zawodowych kierowców, dzięki temu, że jej budowa ogranicza występowanie „efektu halo”.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP

Idealna dla osób chcących zrezygnować z korekcji okularowej.

3299,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Posiada wszystkie właściwości soczewki z pakietu premium
 • Działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkie odległości
 • Umożliwia całkowitą rezygnację z korekcji okularowej.

Opis pakietu:

Pakiet VIP to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową, czyli taką, która usuwa wszelkie wady refrakcji w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej wieloogniskowość działa jak okulary progresywne, umożliwiając doskonałe widzenie na wszystkich odległościach Dzięki temu pacjent może całkowicie zrezygnować z dotychczasowej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet PREMIUM toricPLUS

Idealna dla osób aktywnych zawodowo z astygmatyzmem.

1799,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet PREMIUM toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną jednoogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a jej jednoogniskowość umożliwia doskonałe widzenie na jedną odległość. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet VIP toricPLUS

Idealna dla osób z astygmatyzmem chcących całkowicie zrezygnować z korekcji okularowej.

4999,00 zł

Zalety:

 • Filtr UV
 • Filtr światła niebieskiego
 • Korekcja astygmatyzmu
 • Gwarantuje doskonałe widzenie na wszystkich odległościach

Opis pakietu:

Pakiet VIP toricPLUS to pakiet zawierający soczewkę asferyczną wieloogniskową toryczną, czyli taką, która koryguje astygmatyzm w operowanym oku. Soczewka z tego pakietu produkcji marki Alcon posiada wszystkie cechy zawarte w pakiecie Premium, a ponadto umożliwia doskonałe widzenie na wszystkich odległościach, dzięki czemu pacjent może zrezygnować całkowicie z dotychczas stosowanej korekcji okularowej. Uszlachetnienie filtrami UV i filtrem Światła Niebieskiego chroni siatkówkę oka przed wystąpieniem poważnych chorób siatkówki, prowadzących do ślepoty.


Cena pakietu nie obejmuje kosztów transportu. Koszty te ustalane są indywidualnie w zakresie 150 - 300 zł w zależności od odległości miejsca zbiórki oraz decyzji o noclegu. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu są usługami dodatkowo płatnymi.

 

Pakiet Extra:

Najczęściej wybierana soczewka przez cukrzyków.

Koszty pakietu pokrywa NFZ

Zalety:

 • Filtr UV
 • Podstawowa soczewka sferyczna
 • Dobre widzenie na jedną odległość

Opis pakietu:

Pakiet Extra to pakiet obejmujący soczewkę jednoogniskową sferyczną. Jest to soczewka, która jako jedyna jest w pełni refudowana przez NFZ. Standardowo wyposażona jest w filtr UV.


Cena pakietu dotyczy kompleksowego zabiegu usunięcia zaćmy wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi i bezpłatnym transportem dla wybranych miejscowości z województwa Opolskiego, Śląskiego i Małopolskiego. W przypadku pozostałych miejscowości transport wraz ze wszystkimi badaniami kontrolnymi oraz noclegiem wynosi jedynie 300zł. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

 

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci