Leczenie i operacja zaćmy w Poznaniu – sytuacja w placówkach medycznych

operacja zaćmy Poznań

Poznań to miasto studenckie i stolica Wielkopolski, mimo wszystko ludzie po 60-tym roku życia stanowią 27% całkowitej ludności miasta. Tym samym są narażeni na chorobę oczu, którą powodują procesy starzenia, mianowicie na zaćmę. Jak wygląda sytuacja operacji zaćmy w Poznaniu?

Operacje zaćmy w Poznaniu – sytuacja w szpitalach

Dobrych parę lat temu operacja zaćmy w dużych miastach takich jak Poznań wiązała się z bardzo długim okresem oczekiwania. Jeszcze w 2017 roku w całej Wielkopolsce na zabieg korekcji katarakty próbowało dostać się aż 25 tys. chorych! Ku zadowoleniu pacjentów sytuacja zmieniła się w kwietniu 2019 roku, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia podjął decyzję o finansowaniu operacji zaćmy bez limitów. Dzięki temu teraz kolejek praktycznie nie ma i przy odrobinie szczęścia można się dostać na zabieg nawet w kilka dni! Nie zmienia to jednak faktu, że zakres refundowania operacji zaćmy pozostał ten sam – NFZ w dalszym ciągu oferuje tylko podstawową soczewkę jednoogniskową, której możliwości są bardzo ograniczone. Jeśli planujesz pozbyć się katarakty i chcesz cieszyć się z dodatkowych korzyści, takich jak brak konieczności noszenia okularów korekcyjnych czy dodatkowa ochrona przed promieniowaniem, zapoznaj się z możliwościami soczewek ponadstandardowych, dostępnych w prywatnych placówkach, np. OneDayClinic. Ta nowoczesna klinika ma w swojej ofercie wiele rodzajów soczewek wykorzystywanych w leczeniu zaćmy, stworzonych z myślą o różnorodnych potrzebach klientów. Zaćma nie musi być już problemem.

Oferta soczewek dostępnych w OneDayClinic

Jeśli czeka Cię operacja zaćmy i stoisz przed wyborem odpowiedniej soczewki, nie musisz ograniczać się do jednoogniskowej soczewki sferycznej refundowanej przez NFZ. W OneDayClinic do wyboru masz wiele ponadstandardowych soczewek asferycznych: jednoogniskowe, dwuogniskowe oraz wieloogniskowe. Każda z nich odpowiada innym potrzebom, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Nowoczesne soczewki dostępne na rynku posiadają wiele zalet – w zależności od rodzaju umożliwiają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem, a także zabezpieczają siatkówkę przed poważnymi chorobami wzroku takimi jak np. AMD, w tym przed samym nawrotem zaćmy. Dzięki najbardziej zaawansowanym technologicznie soczewkom pozbędziesz się astygmatyzmu oraz zrezygnujesz z okularów korekcyjnych! W celu zapoznania się z informacjami na temat asferycznych soczewek sprawdź cennik OneDayClinic – z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Propozycje NFZ-u to za mało – może operacja w Czechach?

Operacja zaćmy w prywatnej klinice na terenie Poznania to najlepsza opcja, ale wcale nie taka prosta. Operacja wykonywana przez lekarza bez umowy z NFZ-em jest po prostu kosztowna, a niewielu emerytów stać na tak duży wydatek.

Lepszym wyborem niż Poznań z pewnością jest operacja zaćmy za granicą. Dzięki dyrektywie transgranicznej od 2014 Polacy mogą mieć zabiegi w innych krajach Unii Europejskiej, a NFZ zwróci im za to pieniądze, oczywiście tylko w takim stopniu, w jakim płaci szpitalom w Polsce. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż operacje zaćmy w Czechach są tanie i porównywalne cenowo do tych w Polsce, dodatkowo w Czechach mają Państwo możliwość wyboru soczewki i nie muszą się Państwo decydować na standardową jednoogniskową. Oczywiście za lepszą soczewkę należy już dopłacić, mimo wszystko operacja w Czechach jest tańsza niż w Polsce (sprawdź cennik OneDayClinic).

To, co przemawia za operacją zaćmy w Czechach to również czas oczekiwania, często pacjenci przyjmowani są od ręki, a maksymalny czas oczekiwania w OneDayClinic wynosi do 30 dni. Nic więc dziwnego, że liczba zabiegów za granicą z roku na rok wzrasta.

Zostaw komentarz

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Zoperowaliśmy już tysiące pacjentów, zobacz, co sprawiło, że nas wybrali


Pan Waldermar


Pani Małgorzata


Pan Janusz


Pani Basia


Pani Zofia


Pan Roman


Pan Wojciech


Pani Ewa

Zobacz więcej filmów na naszym kanale YouTube

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci