Terapia widzenia Okularami VR Remmed

Terapia widzenia Okularami VR Remmed

Czym są okulary VR REMMED?

Okulary REMMED powstały po to, aby leczyć zaburzenia widzenia u dzieci. To technologia przynosząca pozytywne skutki rehabilitacyjne poprzez zabawę i jako terapia widzenia jest przede wszystkim wykonywana zdalnie, pod stałą kontrolą specjalisty.

Sam skrót VR oznacza virtual reality, czyli rzeczywistość wirtualną. Okulary VR dzięki wykorzystaniu dwóch ekranów stwarzają wrażenie trójwymiarowego obrazu – dzięki dodatkowym czujnikom ruchu i położenia czy zmian prędkości obraz dostosowuje się do ruchów głowy i całego ciała. Zakładając na głowę mocowanie i patrząc przez specjalnie przygotowane okulary, można przenieść się do wykreowanego świata wirtualnego, który dostosowuje się do zachowania użytkownika.

Technologia ta znalazła zastosowanie nie tylko w rozrywce, ale i w innych dziedzinach – dzięki okularom VR nauczyciele i akademicy mogą zaproponować swoim uczniom zupełnie nową jakość kształcenia. Dzięki współpracy z firmą Remmed, która przygotowała specjalnie zaprojektowane gogle VR oraz aplikację, wirtualna rzeczywistość może być wykorzystywana także w takich rozwiązaniach jak terapia widzenia.

Jak wygląda terapia widzenia okularami VR w OneDayClinic (Wrocław)? Aby rozpocząć taką terapię, należy umówić się na konsultację z naszą ortoptystką, która dobierze i zaprogramuje urządzenie do konkretnego schorzenia i potrzeb małego pacjenta.

Ortoptysta w OneDayClinic - dowiedz się więcej

Nasi specjaliści w terapii widzenia

Mgr Marta Stucke – optometrysta NO14402, ortoptysta, pracująca w naszej klinice we Wrocławiu. Specjalistka w zakresie problemów dyslektycznych, syndromu widzenia komputerowego (CVS), doboru okularów do chodzenia oraz do pracy biurowej. Zajmuje się min. korekcją pryzmatyczną jak i doborem soczewek kontaktowych.

Wspiera pacjentów naszej kliniki w takich problemach jak występujący zez, leniwe oko, męczliwość oczu, problemy z akomodacją, niedowidzenie, osłabiona percepcja wzrokowa, czy dwojenie.

W prowadzonych terapiach wykorzystuje min. takie  pomoce i rozwiązania jak okulary VR Remmed.

Mgr Marta Stucke przyjmuje w placówce przy al. Armii Krajowej we Wrocławiu.

KLIKNIJ TU I UMÓW SIĘ POPRZEZ SERWIS ZNANYLEKARZ.PL

 

Mgr inż. Monika Gwara – optyk, optometrystka oraz ortoptystka, pracujący w naszej klinice we Wrocławiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii. Specjalistka w zakresie doboru soczewek, doborze korekcji pryzmatycznej, diagnostyce i rehabilitacji zaburzeń ruchomości gałek ocznych, zeza, oczopląsu.

Wspiera pacjentów naszej kliniki we Wrocławiu w takich rozwiązaniach jak terapia widzenia, także przy wykorzystaniu VR i okularów VR Remmed.

Mgr inż. Monika Gwara przyjmuje we wrocławskiej placówce – przy al. Armii Krajowej.

Dlaczego REMMED to skuteczna terapia?

Okulary VR są świetną alternatywą do standardowej rehabilitacji widzenia, zwłaszcza w warunkach domowych – dzięki tej technologii terapia widzenia może zostać przeprowadzona zdalnie.

Dzieciom trudno wytłumaczyć, jak istotna jest regularna i sumienna rehabilitacja, a dzięki wirtualnej rzeczywistości można osiągnąć znacznie lepsze zaangażowanie dziecka, a co za tym idzie – lepsze efekty rehabilitacji.

Dla rodziców to dodatkowy plus, ponieważ czas zaoszczędzony chociażby na dojazdy na rehabilitację mogą spędzić na innych aktywnościach z dzieckiem, jednocześnie mając pewność, że rehabilitacja wzroku jest bezpieczna, a także właściwie oceniana przez specjalistę.

terapia widzenia google vr

terapia okularami vr

Jak wygląda terapia wzroku z wykorzystaniem technologii VR?

Na podstawie przeprowadzonej bezpośredniej konsultacji, ortoptysta za pomocą specjalnego panelu online zdalnie reguluje ćwiczenia, uwzględniające stan Pacjenta i jego aktualne postępy w dotychczasowej terapii.

W panelu REMMED specjalista może także nadzorować progres i zdalnie dodawać kolejne elementy terapii widzenia. Dzieci przy pomocy okularów przechodzą grę, wykonując jednocześnie zalecone ćwiczenia terapeutyczne.

okulary vr remmed

Pytania i odpowiedzi na temat wykorzystania okularów VR w terapii widzenia

Czy każdy może korzystać z terapii okularami VR?

Przed skorzystaniem z okularów należy umówić się na konsultację do ortoptysty i ustalić ćwiczenia, jakie będą wykonywane, oraz określić, czy okulary VR w danym przypadku są wskazane.

Na czym polega terapia okularami VR?

Okulary VR REMMED umożliwiają dzieciom wykonywanie ćwiczeń terapeutycznych w trakcie gry w wirtualnej rzeczywistości.

Gdzie mogę znaleźć i wypożyczyć okulary VR do terapii wzroku dla mojego dziecka?

Terapia okularami firmy REMMED będzie realizowana w naszej placówce przy Al. Armii Krajowej we Wrocławiu. Tam też posiadamy jeden z dwóch gabinetów Terapii Widzenia OneDayClinic.

Czy można korzystać z ćwiczeń przy użyciu okularów VR w trakcie pandemii koronawirusa?

Jak najbardziej. Okulary są odpowiednio dezynfekowane przed i po każdej sesji oraz wypożyczeniu.

Cennik sesji terapii widzenia

Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację!

Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką przy Al. Armii Krajowej 2/1 we Wrocławiu:

71 373 14 23

Telefon stacjonarny

+48 887 778 048

Telefon komórkowy

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci