Zabiegi usunięcia zaćmy w okresie pandemii

Wznawiamy zabiegi usuwania zaćmy w rygorze sanitarnym

Ostatnie doświadczenia ludzi na całym świecie wywróciły naszą codzienność do góry nogami. Ograniczenia wywołane pandemią nie tylko stłumiły rozwój gospodarki, ale także wywołały poważny problem w zakresie opieki zdrowotnej Polaków. Ludzie kierowani strachem o swoje zdrowie i życie, stosując się do obostrzeń, wizyty u lekarza ograniczyli do naprawdę skrajnych przypadków.

Niedawno rozpoczęliśmy planowe operacje, które były wstrzymane w czasie intensywnego ataku pandemii. Zapotrzebowanie na zabiegi usunięcia zaćmy w związku z brakiem dostępu do świadczeń przerosło nasze oczekiwania. Tak długi okres doprowadził także do sytuacji, w której nasi Pacjenci trafiają do Kliniki z zaćmą w bardzo zaawansowanym stadium, co przyczyniło się do wzrostu poziomu skomplikowania zabiegów.

Nasz zespół Chirurgów w niezmienionym składzie dzielnie stawia czoła nawet najtrudniejszym przypadkom. Wszystkie zabiegi usunięcia zaćmy w okresie pandemii są przeprowadzane w podniesionym rygorze sanitarnym, dzięki czemu Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, a my z powodzeniem możemy wypełniać naszą misję, dbając o najwyższą jakość ich widzenia.

Jak dbamy o bezpieczeństwo naszych Pacjentów?

pomiar temperatury
Przed wyjazdem sprawdzamy naszym Pacjentom temperaturę ciała - pozwala to sprawdzić ogólny stan zdrowia. Gorączka jest jednym z pierwszych objawów infekcji.
maseczki
Busem podróżuje mniej osób, niż przed pandemią. Wszyscy pasażerowie oraz kierowca noszą maseczki, co zapobiega transmisji wirusa.
ozonowanie busa
Po transporcie nasze busy są ozonowane - to dokładna technika dezynfekcji pomieszczeń i pojazdów, pozwalająca usunąć zanieczyszczenia, w tym wirusy czy bakterie. Dzięki temu bus jest gotowy do następnego transportu i w pełni bezpieczny dla podróżujących.

maseczki w transporcie

Jakie procedury obowiązują w OneDayClinic w czasie pandemii koronawirusa?

Każdy wyjazd na zabieg usunięcia zaćmy jest poprzedzony ozonowaniem busa. Dzięki temu dezynfekujemy nasze pojazdy, przygotowując je jednocześnie do przewozu kolejnych pacjentów.

Przed wyjazdem kontrolujemy temperaturę każdej osoby. Ilość miejsc na jednym wyjeździe została zmniejszona. W samej Klinice został w znacznym stopniu podwyższony rygor sanitarny. Dokładna i częsta dezynfekcja to już nie tylko codzienność sal operacyjnych i gabinetów, ale także każdego innego zakamarka Kliniki – między innymi poczekalni. Wszędzie dostępne są także płyny do dezynfekcji, z których korzysta zarówno personel, jak i nasi Pacjenci.

maseczki w transporcie na zabieg zaćmy

Czy pasażerowie busa noszą maseczki?

Tak, zgodnie z odgórnymi wytycznymi, które dotyczą noszenia maseczek, są oni zobowiązani do noszenia maseczek. Ponieważ nasi Pacjenci ze względu na wiek znajdują się w grupie ryzyka, sami chętnie dostosowują się do tych obostrzeń. Aby zapewnić Państwu maksymalne bezpieczeństwo, maseczki noszą także kierowcy busów.

Czy wyjazd na zabieg usunięcia zaćmy jest bezpieczny?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi Pacjenci, z racji wieku są bardziej narażeni na infekcje. Dokładamy więc wszelkich starań, aby zapewnić im jak największy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wierzymy, że stosowane procedury są w stanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

operacja zaćmy w czasie pandemii

Czy w dalszym ciągu wykonywana jest kontrola 24h po zabiegu?

Oczywiście. Kontrola 24h po zabiegu to nasza wizytówka. To dzięki niej wyeliminowaliśmy ilość powikłań do 0,3%, dlatego sytuacja pandemiczna nie wpłynęła na zaniechanie tej praktyki.

Czy pacjenci nocują w hotelu po wykonanym zabiegu?

Tak. Pokoje we współpracujących z nami hotelach są dokładnie dezynfekowane i przygotowywane na przyjęcie gości z wielką pieczołowitością i dostosowaniem do surowych wytycznych.

Czy pandemia wpłynęła na możliwość refundacji zabiegu przez NFZ?

Nie. Pandemia nie ma żadnego wpływu na ustaloną odgórnie Dyrektywę Transgraniczną. Jej budżet jest stały. Dzięki temu wykonujemy zabiegi w całości refundowane przez NFZ. Niezmiennie dajemy także możliwość dopłaty do lepszej soczewki, która znacznie poprawia jakość widzenia i pozytywnie wpływa na ochronę oka przed chorobami siatkówki, m.in. AMD.

Jaki jest czas oczekiwania na zabieg?

Dostosowaliśmy ilość wyjazdów do zapotrzebowania naszych Pacjentów. Dzięki temu zabiegi mają wyznaczane bardzo krótkie terminy, a średni czas oczekiwania na zabieg w OneDayClinic wynosi 10-14 dni.

Czy obowiązuje kwarantanna po przyjeździe lub powrocie z Czech, czy występują problemy z przejazdem przez granicę?

W obecnej sytuacji wrócił stan sprzed pandemii - podróżujemy bez paszportów, wystarczy dowód osobisty, który jest potrzebny do identyfikacji osoby. Nie ma również obowiązkowej kwarantanny, a przepływ ludzi przez granicę z Czechami jest swobodny. 

W jaki sposób zapisać się na zabieg usunięcia zaćmy w czasie pandemii koronawirusa?

Zapisy na zabieg wykonywane są na tych samych zasadach. Można zapisać się osobiście, przychodząc do jednego z naszych salonów optycznych, lub zadzwonić do Centrum Obsługi Pacjenta - od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Unikasz infolinii? Nie martw się, ponieważ z reguły odbieramy bardzo szybko. Jeśli akurat wszyscy konsultanci są zajęci, to jeden z nich oddzwoni do Państwa od razu po zakończeniu rozmowy. Numer do Centrum Obsługi Pacjenta – 71 71 22 332.

Zmiany w naszej Klinice - dbamy o bezpieczeństwo naszych Pacjentów

maseczki ochronne - bezpieczne zabiegi zaćmy
W naszej Klinice obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Dotyczy on tak Pacjentów, jak i personelu czy gości.

 

dezynfekcja rąk - bezpieczne zabiegi usunięcia zaćmy
Dezynfekcja dłoni to jeden z podstawowych środków ograniczania transmisji wirusa - nie tylko w czasie pandemii.

 

stanowisko do dezynfekcji rąk w OneDayClinic
W naszej Klinice przygotowaliśmy kilka stanowisk, przy których można zadbać o higienę dłoni.

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci