Test antygenowy na COVID-19 z zaświadczeniem dla podróżnych z dostawą we Wrocławiu już w 2h

Aby wyjechać za granicę lub wziąć udział w niektórych wydarzeniach konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki pod kątem zakażenia koronawirusem. W celu potwierdzenia lub wykluczenia zachorowania wykonywany jest specjalistyczny test antygenowy. Można go zrobić w punkcie diagnostycznym np. w placówce OneDayClinic (Wrocław) lub online – samodzielnie pod kontrolą specjalisty.

 

 

Test antygenowy z zaświadczeniem online

Część osób nie ma możliwości, by przeprowadzić test antygenowy z zaświadczeniem w punkcie diagnostycznym. Niektórzy nie mają dostępu do placówki stacjonarnej, nie chcą narażać się na zakażenie lub przeciwnie – chcą wyeliminować zakażenie innych osób w sytuacji, w której podejrzewają u siebie zachorowanie na COVID-19.

Wrocław to jedno z miast, w którym test antygenowy możesz przeprowadzić stacjonarnie, ale jeżeli wolisz, możesz to zrobić też samodzielnie, a lokalizacja w tym przypadku nie jest żadną przeszkodą. Wystarczy zamówić usługę testu wraz z wizytą online i certyfikatem Green Pass. Przesyłka z zestawem niezbędnym do przeprowadzenia badania zostanie dostarczona przez kuriera. Sam test wykonywany jest w trakcie konsultacji online ze specjalistą posiadającym uprawnienia do tego, by robić testy antygenowe z zaświadczeniem. Oprócz zestawu potrzebny jest do tego jedynie dostęp do sprzętu wyposażonego w kamerkę, która umożliwi specjaliście kontrolę nad poszczególnymi etapami badania oraz sprawdzenie wyniku. Jeśli będzie on negatywny, zaświadczenie Green Pass stanie się widoczne na Internetowym Koncie Pacjenta w ciągu 15-30 minut. W sytuacji, gdy wynik będzie pozytywny, specjalista informuje pacjenta o dalszych procedurach.

Wizyta oraz test antygenowy może mieć miejsce w dogodnym dla pacjenta terminie. Należy jednak pamiętać, że ważność certyfikatu wynosi jedynie 48 godzin. Jest to szczególnie ważne dla osób, które planują wyjazd za granicę. Test nie może być przeprowadzony zbyt wcześnie, by w razie opóźnień w podróży nie okazało się, że trzeba ponownie wykonać test lub odbyć kwarantannę. Z kolei w przypadku takich miast jak Wrocław test online może być doskonałym rozwiązaniem ze względu na stosunkowo duże obłożenie punktów diagnostycznych, co również sprawia, że trudno jest przewidzieć dokładny termin wykonania badania.

Co ważne, każdy kraj wprowadza własne zasady przyjmowania podróżnych, z którymi należy bezwzględnie zapoznać się przed wyjazdem. Może się bowiem okazać, że sam test antygenowy z zaświadczeniem nie wystarczy i konieczne będzie wypełnienie innych, dodatkowych formalności, łącznie z kwarantanną.

 

Test antygenowy z zaświadczeniem – w jakich sytuacjach należy go przeprowadzić?

Przeprowadzenie testu jest konieczne w przypadku wyjazdu za granicę. Również w przypadku niektórych wydarzeń oraz zgromadzeń warunkiem uczestnictwa jest okazanie negatywnego wyniku testu. Jest także koniecznym elementem diagnostyki w przypadku wystąpienia objawów, które mogą sugerować zachorowanie na COVID-19.

Uzyskane dzięki przeprowadzeniu testu zaświadczenie jest respektowane w państwach Unii Europejskiej oraz wielu innych na całym świecie. Znajduje się ono na Internetowym Koncie Pacjenta, dzięki czemu może być łatwo sprawdzone i okazane w razie potrzeby. Podkreślić należy, że zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 r., każda osoba przekraczająca granicę RP musi przedstawić Straży Granicznej wynik negatywnego testu, wykonanego przed przekroczeniem granicy w czasie 24 godzin od wykonania tego testu. Obowiązek ten obecnie jest wymagany do 31.01.2022. 

Łatwe przeprowadzenie testu antygenowego w domu jest dużym ułatwieniem nie tylko dla osób mieszkających daleko od punktów diagnostycznych, ale również mieszkańców dużych miast, takich jak Wrocław. Doskonale wpisuje się w zasadę ograniczania kontaktów społecznych do niezbędnego minimum, zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania się choroby.

Zamów test antygenowy na COVID-19 z zaświadczeniem dla podróżnych w OneDayClinic!

 

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci