Jak przygotować się do szybkiego testu antygenowego na COVID-19?

Szybki test antygenowy to prosty i bezpieczny sposób na diagnostykę zakażenia koronawirusem. Obecnie możliwe jest także przeprowadzenie tego badania samodzielnie, bez wychodzenia z domu, podczas konsultacji online ze specjalistą. Jak przygotować się do testu antygenowego, by uzyskany wynik był prawidłowy, a sama procedura przebiegła sprawnie?

W jakich sytuacjach należy przeprowadzić test antygenowy?

Testy antygenowe są stosowane w celu diagnozowania zakażeń koronawirusem. Badania przeprowadza się osobom, u których wystąpiły objawy sugerujące COVID-19, ale nie tylko. Od pewnego czasu negatywny wynik testu oraz posiadanie certyfikatu Green Pass jest niezbędne by swobodnie i bezpiecznie podróżować po świecie. Testy mogą być przeprowadzane w specjalistycznych punktach diagnostycznych, ale również samodzielnie w domu. Przygotowanie do testu antygenowego nie jest skomplikowane – procedura wygląda bardzo podobnie do tej w placówce – jednak wymaga przestrzegania kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o przeprowadzaniu szybkiego testu antygenowego po przygotowaniu odpowiednich warunków.

Jak przygotować się do szybkiego testu antygenowego?

 

Aby przeprowadzić samodzielnie test na koronawirusa i uzyskać Green Pass, należy wykupić specjalny pakiet z testem oraz konsultacją online. Zarówno test antygenowy, jak i przygotowanie do niego zajmują dosłownie kilka do kilkunastu minut. Kurier przywozi pod wskazany adres wszystkie sprzęty potrzebne do przeprowadzenia badania. Bardzo ważne jest, by podczas przygotowań do szybkiego testu antygenowego nie rozpakowywać fabrycznie zapakowanej kasety testowej oraz patyczka. Pozwoli to na zachowanie jałowości sprzętu i uzyskanie prawidłowego, niezafałszowanego wyniku. W przesyłce znajduje się także dokładna, ilustrowana instrukcja, która ułatwi przygotowanie do testu antygenowego. Nie jest to skomplikowana procedura, dlatego nie powinno sprawić to trudności nawet osobie pozbawionej wprawy w obsługiwaniu sprzętów medycznych. Cała procedura jest dokładnie opisana, dzięki temu łatwo jest zarówno przeprowadzić szybki test antygenowy, jak i się do niego przygotować. Przygotowanie do testu antygenowego wiąże się z koniecznością dokładnego zadbania o higienę. Konieczne jest umycie rąk. Przed wykonaniem testu nie należy myć zębów ani płukać ust płynem do płukania. Aby prawidłowo wykonać test antygenowy, przygotowanie obejmuje także konieczność powstrzymania się od palenia tytoniu, żucia gumy, ssania pastylek na gardło oraz stosowania aerozoli odświeżających do ust. Nie wolno także wydmuchiwać nosa. 

W trakcie i po badaniu

Cała procedura odbywa się podczas konsultacji online z lekarzem. Połączenie wideo sprawia, że specjalista może kontrolować każdy etap procedury; wskaże, jak przeprowadzić szybki test antygenowy, jak się przygotować i odpowie na wszelkie pytania. W trakcie wykonywania testu patyczek diagnostyczny należy trzymać w taki sposób, by nie dotykać wacika. Po wykonaniu testu należy dokładnie umyć dłonie, zutylizować sprzęt zgodnie z procedurą oraz zdezynfekować stół. Oferowane przez nas testy dają możliwość poznania wyniku już po 15 minutach. Jeśli jest on negatywny, po kilkudziesięciu minutach wystawiony zostaje certyfikat elektroniczny z kodem QR, widoczny na Internetowym Koncie Pacjenta. Cała procedura, łącznie z przygotowaniem do szybkiego testu antygenowego, jest niezwykle prosta, bezpieczna i dająca wiarygodny wynik.  

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci