Ile się czeka na wynik testu Covid-19 (antygenowego)? Dowiedź się kiedy i jak szybko otrzymasz wynik!

Testy są kluczowym elementem diagnostyki koronawirusa. Niektóre pozwalają określić, czy badana osoba jest w momencie przeprowadzania testu chora na COVID-19, inne z kolei pokazują, czy przeszła ona chorobę, a w jej organizmie znajdują się przeciwciała. To, ile się czeka na wynik testu COVID-19 zależy od kilku czynników – szczególnie od jego rodzaju oraz tego, kiedy i gdzie został przeprowadzony. Należy mieć to na uwadze szczególnie w przypadku, gdy osoba wybierająca się za granicę ma mieć przeprowadzony test antygenowy; a to, ile się czeka na wynik, może zaważyć na tym, czy będzie mogła opuścić kraj bez konieczności kwarantanny. Ale czy można mieć pewność, że test zostanie wykonany na czas?

Gdy zależy Ci na czasie wybierz najszybszą opcję

To, ile czeka się na wynik COVID-19 zależy między innymi od tego, czy test jest wykonywany w warunkach domowych, czy laboratoryjnych. W przypadku testów PCR wynik można poznać po około dwóch dniach; czas ten może ulec wydłużeniu, jeśli danego dnia została przeprowadzona liczba testów przekraczająca możliwości laboratorium.

Z kolei czas oczekiwania na wynik testu antygenowego, dla wielu osób bywa zaskoczeniem –  wynik można poznać już po 15 minutach od pobrania wymazu. Czas jest szczególnie ważny w przypadku metody wykrywającej antygeny. Aby móc uzyskać certyfikat Green Pass konieczny jest negatywny wynik testu antygenowego, ale samo to nie oznacza jeszcze, że samo przeprowadzenie procedury będzie równie sprawne. W przypadku badań wykonywanych w punktach diagnostycznych może się okazać, że konieczne jest czekanie w kolejce. Traci się również czas na dojazd.

Dlatego doskonałą opcją jest samodzielne badanie w domu, w ramach konsultacji online ze specjalistą. Również nieprzeszkolona osoba, wspierana przez lekarza oraz posiadająca instrukcję, może przeprowadzić test antygenowy. Kiedy wynik się okaże negatywny, już po kilkudziesięciu minutach do IKP zostanie wprowadzony elektroniczny certyfikat Green Pass. Dzięki temu czas oczekiwania na wynik testu COVID-19 zostaje zredukowany do niezbędnego minimum i pozwala mieć pewność, że uzyska się certyfikat na czas.

Kiedy należy przeprowadzić test antygenowy?

Wiedząc, ile się czeka na wynik testu antygenowego, należy zadbać o wykonanie badania w odpowiednim czasie. Wynik jest ważny przez 48h. Po tym czasie można mieć już problem ze swobodnym przekroczeniem granicy. Kontrola może skierować taką osobę na kwarantannę lub nakazać jej ponownie przeprowadzić test antygenowy.

Co ważne, każdy kraj ustala własne zasady wpuszczania przyjezdnych. W większości przypadków przed skierowaniem na kwarantannę chroni właśnie badanie wykrywające odpowiednie antygeny. To, ile się czeka na wynik COVID-19 może zaważyć na tym, czy dana osoba będzie mogła swobodnie przekroczyć granicę; dlatego warto skorzystać z wygodnej i szybkiej metody, jaką jest test antygenowy. Jak szybko wynik pojawi się w systemie, nie zależy w tym przypadku od kolejek, dzięki czemu może być wykonany dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne.

Wizyta online w OneDayClinic – wyniki testu w 15 minut

Dzięki naszym testom czas badania i oczekiwania na wynik zostaje zredukowany do absolutnego minimum. Zamawiając kilka testów, możesz okres ten jeszcze bardziej skrócić, gdyż nie musisz każdorazowo czekać na kuriera; wystarczy jedynie, że umówisz się na wizytę online z naszym specjalistą.

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci