Noclegi OneDayClinic

Wyruszasz na operację zaćmy do naszej kliniki w Ostrawie? Jak wiesz z oferty, naszym pacjentom oferujemy transport oraz nocleg po operacji w komfortowym hotelu, gdzie odpoczniesz i poczekasz na badanie kontrolne drugiego dnia. Wybrane przez nas noclegi znajdują się tuż przy polsko-czeskiej granicy, gdzie pacjenci są zawożeni po operacji oraz odbierani na drugi dzień, aby udać się na badanie kontrolne do Ostrawy.

Naszym pacjentom staramy się zapewnić komfort na każdym etapie leczenia!

Zamek Chałupki

Pod Zielonym Dębem

Zamek Chałupki Hotel&Restauracja

Zamek Chałupki Hotel&Restauracja to pałac nazywany również zamkiem. Leży w pięknej okolicy, położony 300 m od mostu granicznego na Odrze i jest centrum przygranicznej osady Chałupki.

 

Nie wiesz czy warto skorzystać z naszych usług? Zadzwoń do nas! Porozmawiamy o Twoich obawach.

Zamek Chałupki – oferta dla pacjentów OneDayClinic

OneDayClinic, aby zapewnić najwyższy komfort swoim pacjentom, współpracuje na co dzień z hotelem Zamek Chałupki. Pacjenci mogą skorzystać w hotelu ze specjalnej oferty, gdzie za transport z miejsca zamieszkania oraz z powrotem oraz nocleg płacą jedynie 299 zł.  W cenę wliczone jest śniadanie w formie szwedzkiego bufetu, wszystkie pokoje posiadają TV oraz łazienkę, a także dostęp do darmowego internetu Wi-Fi. Wnętrze hotelu, jak i jego malownicze otoczenie sprzyjają wypoczynkowi.

Zamek Chałupki – kilka słów o historii hotelu

Pierwsze wzmianki na temat zamku pochodzą z 1373 roku, a same słowo zamek dobrze oddaje pierwotny charakter użytkowy obiektu, który miał funkcje obronne i otoczony był fosą.

Budynek został przebudowany na przełomie XVIII/XIX wieku na styl barokowy, a w czasie swojego istnienia należał do m.in. margrabi Jerzego Hohenzollerna, rodziny Donnersmarcków i Lichnowskych, a w 1846 stał się częścią majątku wiedeńskich bankierów Rothschildów.  W rękach tejże rodziny pozostawał do wybuchu II wojny światowej, podczas której został oddany wdowie po niemieckim generale, baronie Rotkirch-Panthen.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZAMKU CHAŁUPKI!

 

W czasach powojennych pałac został częścią majątku Państwa Polskiego, a następnie po zakończeniu okresu PRL-u oddano go samorządowi, który wydzierżawił obiekt prywatnemu inwestorowi. Do obecnych właścicieli pałac w Chałupkach należy od 1994 roku.

Pałac obecnie odzyskał swój blask i przepych, obok znajduje się zabytkowy park, w którym odpoczywają goście pośród lip, jesionów, kasztanowców i róż. Nad wejściem do zamku można podziwiać kartusz herbowy Rothschildów.

Zamek Chałupki Hotel & Restauracja znajduje się jedynie 10 km od Ostrawy i tuż obok dawnego przejścia granicznego Chałupki-Bohumin, a zabytkowy charakter i piękne otoczenie sprawiają, że hotel jest okoliczną perełką, ale również miejscem, w którym wypoczywa się komfortowo i w bardzo dobrych warunkach.

Pod Zielonym Dębem Hotel&Restauracja

Hotel Pod Zielonym Dębem to kolejny hotel, który oferujemy naszym pacjentom do wypoczynku po operacji. Hotel ten znajduje się niedaleko od Zamku Chałupki, lecz po czeskiej stronie granicy w Starym Boguminie.

 

Masz pytania odnośnie noclegu i transportu? Zadzwoń pod naszą infolinię!

 

Pod Zielonym Dębem – oferta

Nasi pacjenci w specjalnej ofercie mają możliwość transportu do oraz z Ostrawy, a także noclegu, m.in. w hotelu Pod Zielonym Dębem w cenie 299 . Pod Zielonym Dębem to trzygwiazdkowy, komfortowy hotel. Każdy z pokoi posiada własną łazienkę, telewizję z polskimi i czeskimi kanałami, internet Wi-Fi, klimatyzację oraz lodówkę. W cenie noclegu znajduje się również śniadanie w formie szwedzkiego stołu.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HOTELU POD ZIELONYM DĘBEM!

 

Pod Zielonym Dębem – historia budynku

Hotel Pod Zielonym Dębem nawiązuje do tradycji zajazdu. Zajazd istniał w centrum Bogumina w XVII wieku, mówi się nawet, że nocował w nim król Polski Jan III Sobieski. Do 1742 roku zarówno Chałupki, jaki i Stary Bogumin były jednym miastem, które nazywało się Oderberg.

W latach 1906-1907 budynek zajazdu przebudowano do obecnej postaci, w 2006 roku stał się zabytkiem kulturowym Czech, a w latach 2013-2015 budynek został odremontowany i przebiegły w nim badania archeologiczne.

Po remoncie budynek otrzymał nazwę Pod Zielonym Dębem, czes. Pod Zeleným dubem, jest to nieco przekształcona stara nazwa, warto wiedzieć, że sam dąb rósł w dworze obiektu.

Sprawdź oferowane hotele w social mediach!

Zamek Chałupki Hotel&Restauracja

Pod Zielonym Dębem Hotel&Restauracja

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 16:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz

Skuteczne leczenie zaćmy w OneDayClinic

Skuteczne leczenie zaćmy w ODC

Zobacz, co mówią o nas pacjenci