Leczenie ZSO za pomocą metody Rexon-Eye

Leczenie ZSO za pomocą metody Rexon-Eye

Zespół suchego oka to aktualnie jedna z najczęściej występujących chorób narządu wzroku. Zapada na nią coraz więcej osób, na co bez wątpienia ma wpływ współczesny styl życia oraz środowisko, w którym przebywamy. Mimo tego, że ZSO jest łatwe w wykryciu, wielu pacjentów bagatelizuje problem, zrzucając winę na długotrwałą pracę przed ekranami monitorów komputerowych.

Zespół suchego oka kojarzy się nam przede wszystkim z pieczeniem i zaczerwienieniem oczu. Nic w tym dziwnego – przebieg choroby zaczyna się właśnie w ten sposób. I chociaż na początku pomagają zwykle krople nawilżające do oczu, to z czasem okazuje się, że problem się pogłębia, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Właśnie ten dyskomfort powoduje, że udajemy się do okulisty w celu wyleczenia problemu. Zaawansowana technologia i specjalistyczne urządzenie Rexon-Eye przyspiesza proces powrotu do zdrowia.

Co to jest zespół suchego oka?

Zespół suchego oka, określany również skrótem ZSO, charakteryzuje się przede wszystkim złym nawilżeniem oka, pojawiają się w momencie zaburzeń w wydzielaniu łez. Nieprawidłowa struktura filmu łzowego, która nierzadko jest również powodem pojawienia się ZSO, sprawia, że soczewka i rogówka oka są wyschnięte, piekące i zaczerwienione. Warstwa ochronna oka nie istnieje, przez co zwiększa się ryzyko wystąpienia licznych infekcji wirusowych, grzybiczych oraz bakteryjnych.

Powodem zachorowania na zespół suchego oka są również inne choroby narządu wzroku, w tym astygmatyzm. Lekarze podkreślają także, że powodem jest długotrwała praca przed ekranem komputera, którego niebieskiego światło skutecznie wysusza soczewkę oka. Wpływ na pogłębienie choroby ma natomiast zaniedbanie ze strony pacjenta i bagatelizowanie problemu, jak i warunku w środowisku – suche, zanieczyszczone powietrze, aktywny tryb życia pozbawiony odpoczynku.

Warto pamiętać, że nieleczony zespół suchego oka może doprowadzić do bliznowacenia i zmętnienia rogówki, a następnie całkowicie zaburzyć widzenie. Szybka wizyta u okulisty pozwoli na dobranie odpowiedniej formy leczenia, co zdecydowanie przyspieszy powrót do zdrowia.

Objawy zespołu suchego oka

Zespół suchego oka ma różnorodne objawy, wszystkie uzależnione od stopnia postępowania choroby. Na samym początku pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz dokuczliwa suchość. Wiele osób cierpi również na swędzenie i uczucie drapania w oku. Nierzadko pacjenci skarżą się na obecność ciała obcego w oku, co niestety powoduje ogromny dyskomfort. Innym, rzadziej pojawiającym się objawem jest nadmierne łzawienie oka, skutecznie utrudniające codzienne funkcjonowanie. Do objawów warto zaliczyć także zmęczenie oka, powodujące dekoncentrację.

Leczenie ZSO za pomocą Rexon-Eye

Zespół suchego oka można wyleczyć na dwa sposoby – za pomocą zabiegu wszczepienia koreczków czasowych oraz urządzenia Rexon-Eye. W profesjonalnych klinikach okulistycznych zabiegi usuwania ZSO wykonuje się już głównie Rexon-Eye, ponieważ jest to znacznie bardziej skuteczna forma leczenia.

Do tej pory wiele osób bagatelizuje zespół suchego oka, stosując apteczne krople do oczu z nadzieją, że problem sam zniknie. Niestety, nieleczone ZSO pogłębia się, prowadząc do nieodwracalnych szkód w narządzie wzroku. Urządzenie Rexon-Eye pozwala na usunięcie problemu bez względu na stan zaawansowania.

Laser Rexon-Eye – jak wyleczyć ZSO?

Rexon-Eye to nieinwazyjne urządzenie, którym bez problemu można szybko wyleczyć wszystkie odmiany zespołu suchego oka. Z racji swoich właściwości, jako jedyne służy do eliminowania ZSO spowodowanego dysfunkcją gruczołu Meiboma oraz problemach z wydzielaniem łez. Jak działa Rexon-Eye?

Nowoczesna technologia Rexon-Eye pozwala urządzeniu na stymulowanie naturalnych procesów odnowy komórek oraz gruczołów znajdujących się w oku. Dzieje się to za pomocą prądów o wysokiej częstotliwości i małej mocy. Pole magnetyczne, które powstaje w wyniku połączenia częstotliwości i mocy, zmusza komórki do odnowy. Ta nie inwazyjność pozwala na stymulowanie zarówno dolnej powieki, do której lekarz ma ułatwiony dostęp, jak i górnej. Co ciekawe – zabieg jest kompletnie bezbolesny. Zabieg odbywa się w 4 cyklach, każdy trwający 20 minut. Pomiędzy każdym cyklem obowiązuje tygodniowa przerwa.

Leczenie ZSO w OneDayClinic

Nowoczesne placówki okulistyczne posiadają w swojej ofercie różne formy leczenia zespołu suchego oka. Jedna z nich wykorzystuje urządzenie Rexon-Eye, które współcześnie uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej skutecznych metod walki z ZSO.

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz