Jak leczyć Zespół Suchego Oka?

Jak leczyć Zespół Suchego Oka?

Zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się nieprzyjemne pieczenie i uczucie piasku pod powiekami?
A może odwrotnie – dokucza Wam nadmierne łzawienie, które i tak nie daje poczucia komfortu?

Bardzo możliwe, że powstał problem z uszkodzeniem Gruczołów Meiboma i potrzebna Wam będzie pomoc i opieka specjalisty. Zespół Suchego Oka, to jedna z najczęściej diagnozowanych chorób oczu i nie powinno się jej lekceważyć!

Na czym polega Zespół Suchego Oka?

Gruczoły Meiboma odpowiadają za produkcję i wydzielanie łez. Ich uszkodzenie wiąże się z przerwaniem, lub niewystarczającą produkcją filmu łzowego, co z kolei wpływa na przesuszenie oka i uszkodzenie spojówki. Czasami zdarza się także, że łzy są wydzielane, ale nie zawierają w sobie warstwy lipidowej, co przyczynia się do nadmiernie szybkiego ich parowania.

Jak radzić sobie z dolegliwościami Zespołu Suchego Oka?

Po pierwsze – udaj się do specjalisty! Zespół Suchego Oka jest chorobą przewlekłą, która nieleczona – może prowadzić do uszkodzeń siatkówki. Zanim doczekasz się wizyty – udaj się do apteki po sztuczne łzy, które nawilżą powierzchnię oka i przyniosą Ci ulgę.

Do niedawna jedynym znanym sposobem na leczenie ZSO było leczenie objawowe, które polegało na suplementacji sztucznych łez, fizjoterapii oka polegającej na nagrzewaniu, czy też po prostu unikaniu przez pacjenta czynników wpływających na przesuszanie powietrza – jak klimatyzacja, czy ostry wiatr.

Na ten moment powstało kilka urządzeń, które mają na celu pobudzenie do pracy Gruczołów Meiboma i reprodukcję łez w oku, co może przynieść o wiele bardziej zadowalające efekty. Jednym z tych urządzeń jest Rexoneye. Leczenie Zespołu Suchego Oka odbywa się za pomocą urządzenia, które generuje prądy o wysokiej częstotliwości, które zmuszają komórki oka do odnowy. Dzięki temu efekt jest znacznie lepszy, niż przy objawowym stosowaniu kropli. Jego wadą może być jednak konieczność powtarzania tego zabiegu raz na kilka lat, aby efekt mógł się utrzymać.

Rexoneye

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg składa się z czterech dwudziestominutowych sesji w specjalistycznych okularach. Cały proces jest bezbolesny i nieinwazyjny, a pacjent w czasie jego trwania może odczuwać przyjemne ciepło. Producent urządzenia gwarantuje efekt już po pierwszej sesji, dlatego w przypadku niezadowolenia – nie trzeba kontynuować terapii.

Warto skorzystać z Rexoneye?

Zespół Suchego Oka jest niezwykle uciążliwą chorobą, która wpływa na codzienny komfort życia, dlatego warto spróbować wszelkich sposobów, aby zredukować negatywne odczucia do minimum.

Aktualnie maszyny pokroju Rexoneye stanowią jedne z najbardziej skutecznych metod walki z Zespołem Suchego Oka. Jeśli chciałbyś spróbować – skontaktuj się z Wrocławską Kliniką OneDayClinic i skorzystaj z pierwszej sesji za darmo! *

*Oferta ograniczona czasowo.

 

-A A A+

Irysowa 4, Bielany Wroc.

55-040 Kobierzyce

Biuro Obsługi Klienta

+48 71 71 22 332

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Adres e-mailowy

biuro@onedayclinic.pl
Zadzwoń Wyślij formularz